Boguś

Przyczyna nagłego wzrostu linków (Ahrefs)?

15 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Niedawno dodałem ok 15 linków w komentarzach poprzez Disqius - Głównie na blogach.

Ponadto ok 15 linków w sygnaturkach i profilach - Głównie na forach dyskusyjnych.

Nie jest to oszałamiająca liczba jak na 4 dni.

Ahrefs natomiast, pokazał przyrost w tym czasie o:
- 22 nowych domen
- i co gorsza prawie 5000 linków :(

Co może być powodem takiego niepokojącego wzrostu w ciągu 4 dni?

aaaa.jpg

Edytowane przez Boguś

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ile było postów z tych for z sygnaturą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

9 godzin temu, arczer napisał:

ile było postów z tych for z sygnaturą?

5-6 postów z for, każdy post z:

- z sygnaturką
- linkiem w profilu

Edytowane przez Boguś

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdziłem w jakich datach były dodawane profile oraz komentarze z linkami do mojej strony  - był to 4-8.03.

Myślę, że google mogło indeksowac te linki po ok 5 dniach. Co w efekcie dało przyrost linków w wykresie Ahrefs - 13-14.03.

Co prędzej może być przyczyną nagłego wzrostu linków? Linki z komentarzy na blogach cy linki z profili i sygnaturek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak czasem działają roboty wykorzystywane przez ahrefs, wielokrotnie zliczają 1 linka.

czasy szybkiego pozycjonowania  się skończyły,  na topy wchodzi się powoli, szybko to są adwordsy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poza tym linki na forach mają do siebie to, że często site wide Ci wskakuje bez Twojej kontroli (nie tylko na forach zresztą); nie spostrzeżesz się, a tu zamiast 1 linku z domeny masz xxx lub czasem nawet xxxx :) - być może także to jest przyczyną; możesz to jednak łatwo w Ahrefsie zweryfikować samodzielnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ahrefs, kiedy jesteś w zakładce New Backlinks ustaw filtrowanie na All links, wtedy będziesz wiedział skąd się biorą.

wycieczki po górskich szlakach grcsystem.pl

imitacja kamienia i skał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 18.03.2017 o 13:19, Filip Traum napisał:

Poza tym linki na forach mają do siebie to, że często site wide Ci wskakuje bez Twojej kontroli (nie tylko na forach zresztą); nie spostrzeżesz się, a tu zamiast 1 linku z domeny masz xxx lub czasem nawet xxxx :) - być może także to jest przyczyną; możesz to jednak łatwo w Ahrefsie zweryfikować samodzielnie.

Jest właśnie jak piszesz. Jednego dnia dodałem 2 profile na forum, z linkiem w profilu URL i brandowym w sygnaturce. Napisałem w ciągu dwóch dni 6 postó z tych profili. W rezultacie, Achrefs pokazało wzrost linków o 1,5K :( . Załamałem sie jak to zobaczyłem, w obawie o kare z googla. Pocieszające jest jedynie  to, że są to tylko linki nofollow.

Dnia 18.03.2017 o 13:35, 5k18a napisał:

W ahrefs, kiedy jesteś w zakładce New Backlinks ustaw filtrowanie na All links, wtedy będziesz wiedział skąd się biorą.

Tak. zrobiłem. dziekuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Filip Traum napisał:

@Boguś - zagadka rozwiązana ;) 

Rozwiązana, ale nigdy wcześniej coś podobnego mi się nie przytrafiło. Dodaje posty z linkami na forach regularnie. Z profilami natomiast eksperymentowałem po raz pierwszy i tu taka niespodzianka. :blink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Filip Traum - tak z Twojego doświadczenia.... czy usunięcie z forum profili z linkami spowoduje zdjęcie tych kilku tysięcy linków zindeksowanych przez google?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak nie dawałeś w treści postu, a w profilu (podpis, sygnaturka, cokolwiek) - tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Boguś napisał:

@Filip Traum - tak z Twojego doświadczenia.... czy usunięcie z forum profili z linkami spowoduje zdjęcie tych kilku tysięcy linków zindeksowanych przez google?

a od kiedy aherfs = google, to że w aherfs te linki widać wcale nie znaczy że widzi je google.

Jeśli szukacie solidnej firmy to polecamy - Pozycjonowanie stron Poznań oraz druk ulotek poznań.

Polecam również karma dla psa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@misjaNET w takim razie najlepszym narzędziem do badania linków do własnej domeny jest GWT?

Czy GWT nie aktualizuje bazy linków z 30 dniowym opóźnieniem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez JaneSmith
      Piszę właśnie artykuł i naszła mnie myśl aby spytać Was o zdanie.

Mam tekst długi na 4000zzs. Zamieszczam w nim 2 frazy kluczowe. Każda powtórzona (w różnych odmianach) po 4 razy. Skutkuje to umieszczeniem w tekście frazy co 500zzs. Założyłam, że nie jest to przesadne zagęszczenie i tekst wygląda oraz czyta się wtedy naturalnie.
      Następnie w tekście chciałabym podlinkować dwie użyte wcześniej frazy kluczowe do pozycjonowanej strony. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Dokładnie chodzi mi o to, czy 2 linki wychodzące (dofollow) z jednego tekstu to nie za dużo?
      Czy moc każdego z nich jest wtedy dzielona na 50%? Może jeden dałby większego kopa stronie docelowej?

• Przez Seo tekst
      Witam,

Wykonam blast programem scrapebox - idealne do podlinkowania wpisów w katalogach, preclach czy stron zapleczowych. Płacisz jedynie za znalezione odnośniki! Zlecenie wykonywane zazwyczaj w przeciągu 48 godzin. Na koniec prac otrzymasz stosowny raport.

Cennik:
      - 20 tys. linków - 25 zł
      - 35 tys. linków - 35 zł
      - 50 tys. linków - 45 zł

- pakiet miesięczny TO SIĘ OPŁACA w cenie 150 zł to 5 blastów po 50 tysięcy linków czyli 250 tysięcy linków, zamówień należy dokonać w ciągu miesiąca inaczej blasty przepadają.

Wykonam blast na 20/25 lub 40/45 tysiecy potwierdzonych profili (fora)

Odwiedź mój profil i sprawdź wszystkie dostępne usługi i listy!
      http://www.forum.opt...9142-seo-tekst/

Zapraszam do kontaktu:
      gg: 11083930
      e-mail: dobryprecell@o2.pl
    • Przez bkartol
      Wykonamy linki z serwisów ogłoszeniowych.
      W ofercie pakiety:
      50 ogłoszeń w cenie - 100 zl brutto 80 ogłoszeń w cenie - 150 zl brutto  
      Przyjmujemy do zleceń strony firmowe, sklepy. Możliwość podlinkowania podstron.
      Czas realizacji to ok 7 dni roboczych.
      W cenie piszemy od 5 do 8 tekstów (z synonimami)
      Wystawiamy faktury vat

Dane kontaktowe:
      LUKASNET Łukasz Tarabuła
      Franciszkańska 24a/9
      41-819 Zabrze
      NIP 6482433627
      biuro@7e.pl
    • Przez Linkhouse

Jednym z czynników pozytywnie wpływających na pozycję Twojej strony www w lokalnych wynikach wyszukiwania w Google jest cytowanie NAP na platformach i portalach internetowych.

Co to jest NAP?
      NAP to skrót od Name, Address, Phone - czyli dosłownie nazwa firmy, jej adres oraz dane kontaktowe - telefon i mail.

Co otrzymasz w ramach naszego usługi?

utworzenie wizytówki Twojej firmy z pełną prezentacją danych firmowych na takich portalach jak cylex.pl, favore.pl, yelp.pl, yellowpages.pl oraz wiele innych
      stworzymy wizytówkę firmy w zumi.pl, targeo.pl oraz misterwhat.pl
      strona zostanie dodana do tematycznych katalogów (jeśli strona pasuje do jednego z naszych pakietów tematycznych)
      utworzymy wizytówkę firmy na stronie miplo.pl - dzięki temu utworzony zostanie punkt POI dostępny m.in. w mapach AutoMapa
      dodatkowo stworzymy punkt POI w serwisie poipoint.pl
      przy realizacji zlecenia zostaną użyte tylko unikalne teksty
      w przypadku zamówienia pakietu 50 wizytówek strona zostanie dodana również do katalogów ogólno-branżowych, firmowych oraz portali ogłoszeniowych

Produkty:

25 wizytówek NAP - http://linkhouse.pl/home/1055-25-wizytowek-nap.html - cena: 199,99 zł brutto
      50 wizytowek NAP - http://linkhouse.pl/home/1056-25-wizytowek-nap.html - cena: 379,99 zł brutto

Dane kontaktowe:
      sklep@linkhouse.pl
      570 698 639
      linkhouse.pl

Dane firmy:
      Grupa KBR spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
      3 Maja 6-8 lok. 3
      40-096 Katowice
      NIP: 6342871729
    • Przez misjaNET
      LINKI Z ARTYKUŁÓW NA BLOGACH - 25, 50  lub 75 sztuk - 75 różnych domen.

DODANIE 25 ARTYKUŁÓW z LINKAMI do Twojej strony www 
      TRUST FLOW oraz DOMAIN AUTHORITY 15-33 !
      W każdym artykule 3 linki ! 3000 znaków ! 
        każdy artykuł ma powyżej 3000 znaków oraz ma dodatkowo zdjęcie 
        wszystkie strony posiadają wysoki poziom TRUST RANK Google ma zaufanie do tych stron i kocha linki z nich ! 
        wszystkie linki posiadają atrybut dofollow
        linki mogą być zarówno z anchorem ( frazą ) jak i bez 
        każdy portal posiada unikalny wygląd
        każdy artykuł pisany jest przez profesjonalnego copywritera
        dodatkowo do każdego artykułu możemy dodać film
        wszystkie portale mają różny adres IP / różne serwery
        każdy portal podpięty jest pod cloudflare, ukryte WHOIS
        linki z artykułów to ogromna moc dla Twojej witryny !
        zero spamu, wszystkie serwisy są naszą własnością 
        wszystkie serwisy stoją wyłącznie na domenach głównych !   
      Klient otrzymuje pełny raport 
      z bezpośrednim linkiem do artykułu !

LISTA SERWISÓW : 

Dlaczego te linki ?

Domain Authority ( DA ) - to wskaźnik który w skali od 0 do 100, przedstawia autorytet stron. Punktacja wyliczana jest na podstawie jakości i ilość linków przychodzących do strony. 
      Nasze linki posiadają DA 15- 60 - to niezwykle rzadko spotykane jeśli chodzi o serwisy z artykułami ! Trust Flow ( TF ) - to wskaźnik który w skali od 0 do 100, przedstawia przepływ linków zaufanych -de facto poziom zaufania.
      Jest tym lepszy im więcej zaufanych witryn linkuje do danego adresu zwrotnego (domeny) algorytm mierzy jakość linków do zaufanej strony źródłowej a tym samym jej jakość. 
      Nasze linki posiadają DA 15- 33 - to niezwykle rzadko spotykane jeśli chodzi o serwisy z artykułami !  
      Wszystkie linki dodatkowo zaindeksujemy, żeby od razu przekazywały moc Twojej stronie.

Naszym klientom oferujemy jedynie sprawdzone rozwiązania co do których mamy pewność o ich wysokiej skuteczności oraz jakości. 

Linki są zamieszczane na stronach które istnieją w sieci już wiele lat - daje to pewność, że linki nie znikną z dnia na dzień tylko będą stale przekazywały moc Twojej stronie. 

Cena 99 zł BRUTTO. Wystawiamy Faktury VAT

LINK DO AUKCJI : 
      http://allegro.pl/linki-z-25-artykulow-pozycjonowanie-super-jakosc-i6743106085.html - 25 ARTYKUŁÓW
      http://allegro.pl/linki-z-50-artykulow-pozycjonowanie-super-jakosc-i6743106957.html - 50 ARTYKUŁÓW

misjaNET ul. Gajowa 8 / 1 60-815 Poznań NIP 782 256 44 94 LISTA SERWISÓW :