5k18a

Zaplecze totalne

11 postów w tym temacie

Sprawa dotyczy budowy zaplecza pod promowanie jednej konkretnej frazy usługi. W grę wchodzi kilka pobocznych ale ruch na nich jest raczej znikomy nawiązując do Google Trends. Tematyka niszowa, firmy które działają w biznesie robią co mogą, jedna napieprza SWLami że aż miło patrzeć kiedy spadnie.

Strona promowana zajmująca obecnie 3 miejsce w Google (skok z 10 w 1,5 miesiąca), posiada adres nazwafirmy.pl nie związany z usługą, ale posiada satelity nazwausługi.pl w kilku różnych wariantach, plus konta na serwisach blogowych bod adresem nazwauslugi.serwisblogowy.pl Chcę dokupić kilka nowych domen .pl .com .xyz itp z nowymi wariantami frazy, ale zauważyłem na innych wyszukiwarkach np Bing, gdzie już istniejące zaplecze wyprzedza wszystkich nawet stronę promującą i idzie w topy. I teraz pytanie, czy takie zaplecze (które jest małe bo tylko 5 stron plus 3 blogi, ze słabymi merytorycznie tekstami po miksowaniu słów) może się wypromować wyżej niż strona którą ma wzmocnić?

wycieczki po górskich szlakach grcsystem.pl

imitacja kamienia i skał

Może dawniej częściej się to zdarzało, szczególnie na początku pozycjonowania. 

Jak masz domeny satelity to może lepiej zrób je także dla ludzi.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

I teraz pytanie, czy takie zaplecze (które jest małe bo tylko 5 stron plus 3 blogi, ze słabymi merytorycznie tekstami po miksowaniu słów) może się wypromować wyżej niż strona którą ma wzmocnić?
TAK / NIE. Nie da się tego określić na podstawie wyglądu chmur na niebie :olaboga:

redbanner.png

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów ww oraz oprogramowania.

często się zdarzało że przy słabo podlinkowanej stronie docelowej, wyprzedały ją jakieś artykuły z zaplecz.

jak wbijamy stronkę na hasło szczypiorek kołobrzeg, artykuły z zaplecz nie muszą mieć tytuł szczypiorek kołobrzeg.

czasy szybkiego pozycjonowania  się skończyły,  na topy wchodzi się powoli, szybko to są adwordsy 

Bry. Jestem nowicjuszką w temacie SEO i mam pewną zagwostkę. Próbowałam rozwiązać problem sama, ale średnio mi wyszło i chciałabym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczeń.

Strona zapleczowa wyprzedziła stronę główną na niektórych frazach (zaplecze potrafi być na 2 pozycji w serp, a główna gdzieś za 10). Obie strony są są na CMSie; do strony głównej linkuję jeszcze z kilku innych stron zapleczowych.
Czy mogło się tak stać przez nagromadzenie słów kluczowych? W niektórych (ale nie we wszystkich) przypadkach na zapleczu jest więcej słów kluczowych i w istotniejszych miejscach (h1, tytuły, adresy). Czy można coś z takim zapleczem zrobić? Ma to jakiś drzemiący potencjał?

Zrób 301 podstrony, która zajęła TOP 2 na stronę docelową i tyle. Generalnie jeśli zaplecze zajmuje lepsze pozycje od strony właściwej, to rób sukcesywnie sobie 301 tego, czego potrzebujesz.

paq-studio.png

Zleć artykuł SEO w: Redseocopy | Kup sobie śmieszną skarpetkę: smieszne-skarpetki.com.pl

27 minutes ago, ida said:

Czy mogło się tak stać przez nagromadzenie słów kluczowych?

I przez lepsze ich rozłożenie w treści jak i przez to o czym też wspomniałaś czyli nagłówki. Możesz zrobić tak jak kolega napisał zastosować 301 ale z tym wstrzymaj się do optymalizacji treści na stronie docelowej. Jeżeli strona ta pójdzie w górę po optymalizacji to szkoda linków z tego zaplecza .

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia, niski budżet oraz brak chęci współpracy ze strony klienta ..

Pytanie: na jakiej podstawie twierdzisz, że zaplecze jest wyżej?

Po prostu wchodzisz na googla.pl i wpisujesz tam frazę i sprawdzasz czy pozycje sprawdzasz automatycznie przez jakiś soft który odpytuje google?

Szukasz linków z anglojęzycznego zaplecza? - sprawdź ofertę!

Jeszcze mi się chce..

8 minut temu, Młynek napisał:

Pytanie: na jakiej podstawie twierdzisz, że zaplecze jest wyżej?

Po prostu wchodzisz na googla.pl i wpisujesz tam frazę i sprawdzasz czy pozycje sprawdzasz automatycznie przez jakiś soft który odpytuje google?

Sprawdzam przez asps.pl na dane frazy

A nie lepiej byłoby z podstron które zaplecza które na frazy są wysoko zrobić link w treści do strony głównej? Po co robić 301 i pozbawić widoczności na 2 pozycjach w TOP 10? Dopieścić zapleczówkę, żeby wyglądała jak strona firmowa i zgarniać ruch z 2 domen.

* z podstron które zaplecze jest wysoko na frazy - Zamyśliłem się w trakcie pisania i wyszło masło maślane :P Sorka.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.