Skocz do zawartości

DonLinkage v6 - całkiem nowy polski seosoft do pozycjonowania, linkowania


okazwłoka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Parę pytań,  chciałbym mieć pewność, że dobrze rozumiem:

 

Pytanie 1

Gdy po instalacji donek przeleciał wszystkie otwarte bazy i w menu "Bazy adresów / Detektor" mamy już wartość 0, to oznacza, że system mam już gotowy do zasilania tych adresów,  tak? Przykład dla skryptów WordPress jest to około 2480 adresów.

 

Pytanie 2

Gdy przechodzę do menu Projekty > Harmonogram, to kolumna skuteczność pokazuje wynik 0% - 2 / 2317 to oznacza, że z obecnej bazy danych system podjął już prawie wszystkie próby dodania artykułów / rejestracji (skoro wszystkich WP jest około 2480) i jego skuteczność jest praktycznie zerowa dla adresów z tej bazy?

 

Pytanie 3

Skąd mam wiedzieć, czy dla danego projektu jest jeszcze zaplanowane jakieś dodawanie? W widoku projektu mam kolumnę Status i tam przykładowy wynik 83/10058/907. Czy to oznacza, że dodano dla tego projektu poprawnie 83 wpisy, ponad 10 tys. zakończyło się błędem? Co oznacza, że  907 adresów jest zarejestrowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały prezent noworoczny: dzisiaj zostanie w końcu oczyszczona baza Premium z nieaktywnych, które jakimś cudem zostały w bazie. Naprawione też zostały katalogi, które powinny działać, a nie działały i te, które zawsze raportowały błędy mimo poprawnych dodań. Dojdzie też +100 nowych adresów na domenach eu i xyz.

 

PS. Poradnik automatycznego pozycjonowania za pomocą DonLinkage jest już niemal gotowy, poradnik obsługi DonLinkage krok po kroku też kończę, w tym tygodniu wszystko już będzie udostępnione.

 

PS2. W tym miesiącu dojdzie jeszcze kilkaset nowych adresów Premium.

 

PS3. W Premium dojdzie opcja ukrywania linków przed robotami typu ahrefs, majestic (przy każdym projekcie będzie można sobie wybrać czy pokazywać linki szpiegom czy nie).

 

PS4. Zostaną przeglądnięte wszystkie silniki w celu zwiększenia skuteczności.

 

PS5. Na dniach będziemy przechodzić na PHP 7 (minimum 7.2). Jeszcze testuję, bo już kilka zmian zostało wprowadzonych, bo były rzeczy niezgodne z najnowszym PHP.

 

 

@radca78

1. Tak.

2. Tak, jest tam ID ostatniego przerobionego adresu dodane - dorobię jeszcze opcję zliczania ile zostało. Jeśli skończyło, to przy ID powinien być niebieski wykrzyknik. Przy artykułach WordPress jest mała skuteczność dlatego, że po prostu nie ma już otwartych precli, które DonLinkage jest w stanie obsłużyć.

Ja zawsze robię tak, że zarejestrowane konta WP z artykułów przerzucam do prywatnej bazy Profili Wordpress i z tej bazy trochę profilów zawsze założy.

3. Dokładnie tak. Zarejestrowane to znaczy założone konta. Założenie konta nie musi się równać poprawnemu dodaniu wpisu.

 

Edytowane przez okazwłoka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moment dojdzie około 250 nowych adresów do Premium. Docelowo każdego miesiąca będzie dochodziło około 200-300 nowych i będziemy chcieli utrzymywać całość na poziomie 3-4 tysiące adresów.

Edytowane przez okazwłoka
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba/propozycja usprawnienia:

Chciałem aby w niektórych tekstach linkiem był adres url. 
Wpisanie do tekstu komendy: %link%  - dodaje adres nieaktywny.
Niestety kiedy podaje kod:
<a href="%link%">%link%</a>
to jako widoczny tekst pojawia się jeden link (z puli) ale linkuje inny czyli w rzeczywistości po podstawieniu wygląda to mniej więcej tak:
<a href="https://domena.pl/podstrona3"> https://domena.pl/podstrona14</a>

Czy można by coś z tym zrobić, tak aby widoczny tekst i adres były te same?
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DonLinkage wyszukuje adresy w Google z ostatnich 24 godzin, u mnie zanim powróci do tego samego footprinta trwa to znacznie dłużej. Dlatego też mam pytanie czy da się wydłużyć czas np do sprawdzenia z ostatniego tygodnia?

 

Czy można by było dorobić statystyki do keywordów analogicznie jak te które są przy footprintach?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie będzie przerobiony harvester z większa możliwością konfigurowania tak, żeby każdy mógł w pełni z tego korzystać pod własne potrzeby.

Jak ktoś ma jakieś pomysły, uwagi to śmiało proszę pisać, wszystko zapisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularna cena to 400 zł netto.

 

PS. Dzisiaj powinien już być instalator dla PHP 7.2 gotowy dla aktualnej wersji DonLinkage 6.6.9

 

A jutro lub pojutrze będzie gotowy update DonLinkage z wersji PHP 5 do PHP 7.2. Instrukcje będą podane.

 

Nie będziemy robić już aktualizacji dla PHP 5, przerzucimy się od razu na 7.2, bo widzę, że chodzi to o niebo lepiej z DonLinkage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 14.01.2019 o 12:14, okazwłoka napisał:

Ogólnie będzie przerobiony harvester z większa możliwością konfigurowania tak, żeby każdy mógł w pełni z tego korzystać pod własne potrzeby.

Jak ktoś ma jakieś pomysły, uwagi to śmiało proszę pisać, wszystko zapisuję.

 

Co do harvestera to jestem zupełnie świeży ale temat mnie interesuje i zbieram pierwsze doświadczenia. Mam już pewne uwagi/ propozycję:


Włączyłem harvestowanie w DL ale nie wiem czy w ogóle działa. Nie wiem czy i gdzie wpadają zharvestowane miejscówki? 
W DL Premium bazy do detekcji trafiają automatycznie z https://freshscraper.i4a.pl/ 
a gdzie trafiają miejscówki z harvestera? Czy też do jednego worka „Bazy głównej”? – tak to mi wygląda.
Jeżeli robię harvest np. wyszukując bardziej precyzyjnie to wolał bym, żeby wyniki trafiały raczej do odrębnej „Bazy prywatnej”.
 

Gdyby dało się też wyszukiwać po języku miejscówki to byłoby super.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapisałem. Ogólnie będzie dostępny podział bazy głównej (publicznej) i wtedy będzie można definiować gdzie mają trafiać zebrane adresy (czy do detektora, czy bezpośrednio do jakiejś bazy).

 

Teraz walczę z PHP 7.2 żeby to wszystko ładnie przenieść, sam instalator już prawie mam gotowy, ale update to już co innego i tu chyba będzie ręcznie zrobić pierwszą aktualizację.

 

I jeszcze nad Premium siedzę, bo tu skutecznośc pownna być śmiało +90% a nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie o bazę Premium:

 

1. Artykuły - czy można linkować podstrony, bo kiedyś artykuł przyjmował tylko strony główne, a linki z treści też nie chciały wchodzić. Opisy nie sugerują tego.

2. Katalogi - tu zaś było odwrotnie, w katalogu można było dodawać podstrony - czy jest tak samo, czy coś się zmieniło.

Dawno nie puszczałem tam żadnego projektu i wolę zapytać.

 

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po staremu. Porobię dokładniejsze opisy (wymagane długości, co i jak linkować).

 

OK! Jest dostępna wersja donlinkage 6.7.2 dla PHP 7.2+  

 

Instrukcje są takie:

1. Trzeba kliknąć aktualizację, zrobi się do 6.7.0.

2. Trzeba się upewnić, że na serwerze jest dostęp do php 7.2 i ioncube loadera dla php 7.2 (wersja loadera minimum 10.2).

3. Zrobić ponownie aktualizację (testowałem na laohost i poszło bez problemu), ale mogą wystąpić problemy, bo jest to funkcja jednorazowa (przejście pomiędzy wersjami PHP) i może coś jeszcze się zadziać. Więc na razie jest to opcja dla tych, którzy w razie zaprzestania działania DonLinkage na kilka chwil/godzin nie będą stratni.

4. Po zrobieniu aktualizacji DonLinkage do 6.7.2 przestanie działać.

5. W tym momencie należy zmienić wersję php na serwerze na 7.2

I to już powinno śmigać. Mogę być jeszcze jakieś problemy mniejsze, ale wtedy już wszystko będziemy łatać (choć nie widziałem już żadnych błędów).

 

Ktoś chętny? :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności