Jump to content

radca78

Forumowicze
 • Content Count

  273
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

2,599 profile views
 1. Cześć, Parę pytań, chciałbym mieć pewność, że dobrze rozumiem: Pytanie 1 Gdy po instalacji donek przeleciał wszystkie otwarte bazy i w menu "Bazy adresów / Detektor" mamy już wartość 0, to oznacza, że system mam już gotowy do zasilania tych adresów, tak? Przykład dla skryptów WordPress jest to około 2480 adresów. Pytanie 2 Gdy przechodzę do menu Projekty > Harmonogram, to kolumna skuteczność pokazuje wynik 0% - 2 / 2317 to oznacza, że z obecnej bazy danych system podjął już prawie wszystkie próby dodania artykułów / rejestracji (skoro wszystkich WP jest około 2480) i jego skuteczność jest praktycznie zerowa dla adresów z tej bazy? Pytanie 3 Skąd mam wiedzieć, czy dla danego projektu jest jeszcze zaplanowane jakieś dodawanie? W widoku projektu mam kolumnę Status i tam przykładowy wynik 83/10058/907. Czy to oznacza, że dodano dla tego projektu poprawnie 83 wpisy, ponad 10 tys. zakończyło się błędem? Co oznacza, że 907 adresów jest zarejestrowanych?
 2. Czy w module sprawdzania pozycji macie wyniki poprawne? To co ja zauważam, to że system dla szukanej frazy: moja fraza, traktuje ją jako "moja fraza", a przecież to dwa różne wyniki. Zatem pytanie też do @okazwłoka czy przy sprawdzaniu pozycji tak jest? Jeśli tak, to chyba powinno być bez znaków "".
 3. Spoko @Skalmar Póki co się nie spinam. Najpierw zobaczę jak działa. Pewnie okazwłoka w tym czasie dopieszcza projekt, aby działał nam lepiej i skuteczniej, a to ważniejsze
 4. Dzięki Też robię to po omacku. Jak już obczaję i będę widzieć co jak działa, to też dam zna
 5. Hej, będzie długo W ostatnich dniach przejrzałem ten wątek więc wiem jak donek się rozwijał i jakie jest wsparcie. Brakuje mi jednak ogólnej wiedzy w jaki sposób powinno się z nim pracować. Przez to, po instalacji nie czuję jak powinienem postępować. Przeklikałem się po menu i w teorii mogę się domyślić... ale może pomożecie, może to też się przyda innym. Czy możecie powiedzieć jak z nim pracować nawet na potrzeby jednego projektu / serwisu, dla jakiego chcemy zdobywać linki? Powiem jakie wątpliwości mam już teraz, być może to banał, ale ktoś kto się nie zajmował tym pewnie będzie miał podobny problem. Być może jest już gdzieś tutek to opisujący Po instalacji oczywiście aktualizacja do najnowsze wersji - to jasne Crony są w miarę opisane więc spoko, powiedzmy że jest to też jasne. Wg instrukcji instalacji zainstalowałem wszystkie dostępne tam bazy skryptów - nie wiem czy wszystkie powinny tam być, czy tylko wybrane. Wg instrukcji usunięcie starej bazy adresów i instalacja nowych - to powiedzmy że ok. I teraz działanie: Działa cron i menu Baza skryptów i Baza adresów mamy np. WordPress 824/0, pozostałe na 0. Nie wiem ile tych skryptów powinno być oraz kiedy to się zakończy i co się teraz dzieje. Po co są projekty, po co baza tekstów itd - jak tu postępować (generator tekstów generuje mi pliki bez polskich znaków)? Gdzie się konfiguruje jakieś konta email aby system mógł się rejestrować do "Baz" zewnętrznych? Skąd system wie jakie teksty i linki dodawać? Czy to wszystko ustawia się na poziomie każdego z projektów? W miarę intuicyjne było skonfigurowanie pozycji w Google, pewnie jutro się dowiem czy działa Jakbyście w punktach mogli powiedzieć co w jakiej części menu trzeba wykonać i po co, byłoby super Filmiki na http://donlinkage.i4a.pl ale nie dają mi ogólnej wiedzy
 6. Cześć, Elementy, które w URLu są w nawiasie, to "zwykłe" parametry GET, które używa wyszukiwarka serwisu. Na moje oko, nie są one jednak problemem, bo część adresów z tymi parametrami jest zaindeksowana. Linkowanie wewnętrzne - dzięki. Zrobię test uwzględniając niezaindeksowane adresy, zobaczymy, czy pomorze. Elementy mapy - dodane, dzięki za podpowiedź.
 7. Cześć, Mam serwis internetowy, który ma "kłopoty" aby być w pełni zaindeksowane w google. Serwis uruchomiony 1 maja 2016, dodany w GA i Google Search Console z mapą XML zawierającą ponad 11 000 adresów. Z tej mapy Google zaindeksował nieco ponad 6000 adresów. Przez to znaczna część z nich, nie jest oczywiście znajdywana w samej wyszukiwarce. Macie pomysł dlaczego G nie dodał do indeksu prawie połowy stron? Adres strony: https://salugeo.com/ Mapa: https://salugeo.com/sitemap.xml Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 8. Panowie dzięki za opinie. Redesign już planowany. Nie chcę zakładać nowego wątku (a może powinienem) - czy możecie doradzić sposób "wypromowania" tego serwisu?
 9. Dzięki chłopaki za info. Też mam wrażenie, że trzeba kontrasty i widoczność elementów dopracować (potwierdzacie moją tezę). Temat zatem do dopracowania. CMS darmowy (to eZ Publish) - ma moim zdaniem idealne wsparcie dla SEO. Prawy klawisz to juz tylko JS.
 10. Witajcie, Mam prśbę o ocenę pod kątem SEO oraz intuicyjności strony http://www.planujemykuchnie.pl To niewielki projekt, któy zamierzam rozpocząć mocno rozwijać i promwać jednak przed tym chętnie zapoznam się z konstruktywną opinią i krytyką. Będę wdzićżny za info!
 11. radca78

  Baza imion

  Baza z rozróżnieniem płci jest bez problemu do znalezienia, np. tu http://piotr.eldora.pl/weblog/wp-content/p...wnload.php?id=2 Zależy mi bardziej na takiej bazie razem z etymologią tych imion (oraz datami imienin).
 12. radca78

  Baza imion

  Hej, ... może ktoś z Was będzie w stanie pokierować. Poszukuję bazy imion, która poza podziałem na imię żeńskie i męskie posiadać będzie informacje o datach imienin, etymologii tego imienia (i może jakieś "ciekawostki"). Mnóstwo serwisów posiada takie bazy, np. http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79748.html Póki co mam bazę z samymi imionami (wiem, to nie zbyt dużo) i szukam możliwości poszerzenia jej o wspomniane elementy. Pytanie, spotkaliście się z takimi danymi, które można prawnie wykorzystać u siebie?
 13. Również należę do "szczęśliwych wybrańców" (nie dotyczy linku ze stopki) jednak albo czegoś nie doczytałem albo duża część z Was ma nie do końca otwarte oczy. Mniej więcej od kwietnia, w różnych krajach pojawił się tzw. "penalty -70" tu gdzież "-60", który jednoznacznie opisuje nasze problemy krajowe (zapoczątkowane od lipca). U mnie wpadka 23 sierpnia z 1-2 pozycji na 60-70 pozycje (zależy od dnia i DC) i dotyczy wszystkich fraz. Oczywiście wyjaśnienia Googlarza można porównać do wypowiedzi paroletniego dziecka więc dziwie się jeszcze, że taka osoba tam pracuje. Potrafię zrozumieć, że nie wolno mu nic powiedzieć jednak jego argumentacja jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.... Przeszukując w rozwiązaniu problemu różne anglojęzyczne publikacje znalazłem coś, co odpowiadałoby mojemu serwisowi. Serwis około roczny, żadnych płatnych linków, żadnych SWL, wyłącznie linki wynikające z wzajemnej wymiany + katalogi. Można byłoby powiedzieć "te katalogi" ale nie tu upatrywałbym problemu. Jedna z teorii "-60 penalty" mówi, że jest to kara za kupione linki (tych u mnie i jak wskazuje wynik ankiety brak), jednak opis cytowany poniżej może podchodzić w "ich" teorii za płatne linki: "Many of the websites that seem to have been penalized had many inbound links from websites that linked to them from every single page of their website (so-called site-wide links). Sitewide links are an indicator of paid links, which Google sees as an unwanted way to artificially inflate search engine rankings. The head of Google's anti-spam team Matt Cutts has often said that websites that buy paid links will be penalized and it looks as if Google tries to do the job properly..." Podsumowując (i czekając czy potwierdzicie moje spostrzeżenie), mam wiele linków z dużych serwisów, gdzie link jest na każdej ze stron - może to wyglądać wg powyższego cytatu na linki płatne....
 14. Właśnie w home.pl od kilku dni są problemy z serwerami - zauważyłem na kilku niezależnych serwerach problemy z bazami, a i na samych virtualkach pojawiają się 503. Myślę więc, że komunikat w GWC jest prawidłowy - widocznie robot w tym momencie trafił na 404 lub 503
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy