Jump to content

GIODO a prosty serwis

Recommended Posts

Klient dostał maila od jakiegoś stowarzyszenia, że powinien być zarejestrowany w Giodo, bo prowadzi mały serwis internetowy z możliwością logowania. Do tego celu, wykorzystuje adres e-mail i hasło. W panelu strony, zbierana jest lista użytkowników. Zarejestrowani w serwisie, nie mogą dokonać żadnego zakupu, bo nic ta strona nie sprzedaje ( tematyka rozrywkowa ). Czy w takim razie właściciel stronki musi rejestrować bazę tych użytkowników? Jeśli tak, to co w takim razie z właścicielami zasyfiałych precli z możliwością rejestracji? :)

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja myślę, że jak trafią na odpowiednią osobę to zostaną poinformowane o odwrotnej opcji

Prawnik wiedziałby, że skoro GIODO stwierdził inaczej nie ma co się bić z koniem. GIODO uogólniło i uznaje adres e-mail za dane osobowe. I takiej wersji dla bezpieczeństwa własnej (_!_) należy się trz

@Finan no poszli na łatwiznę - moim zdaniem bardzo dobrze, bo to pozwoliło uzyskać klarowność przepisów

Sam e-mail nie jest daną osobową. Dostał maila od stowarzyszenia dojącego kasę za pisanie wniosków do giodo (taka nisza ;) )

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Piszą takie maile, z których wynika, że musisz skorzystać konkretnie z ich usług, albo "będą zmuszeni poinformować odpowiednie instytucje o tym zaniechaniu"

Ja myślę, że jak trafią na odpowiednią osobę to zostaną poinformowane o odwrotnej opcji :D

• Like 1

re287am9.jpg

@up pewne znaki wskazują, że już trafili ;)

Ja takim łośkom odpisuję, krótko, aczkolwiek niecenzuralnie :D

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

jakiś czas temu GIODO wydało opinię że e-mail jest daną osobową

Masz gdzieś jakiegoś linka? Daną osobową są dane, które pozwalają jednoznacznie zidentyfikować petenta (imię i nazwisko, adres, telefon, pesel itd. nie koniecznie wszystkie razem). Chyba nie twierdzisz, że myszkamiki@wp.pl to dana osobowa?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

@up no przecież to jest oczywiste, że podany przez Ciebie mail należy do Mickey Mouse ;)

a na poważnie, to jest - http://www.giodo.gov.pl/330/id_art/3529/j/pl/

dodam tylko, że temat już był wielokrotnie poruszany - mail jest traktowany jak dana osobowa.

A co do "naciągaczy" to jeżeli nie masz zgłoszonej bazy, to zgłoś - papierek kosztuje tyle co polecony + kwestia zazwyczaj odpłatnej umowy na linii Twój klient - hosting. 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

GIODO pisze, że mail może być daną osobową:

"Adres poczty elektronicznej należy zatem traktować jako informację, która potencjalnie może być daną osobową, ale z uwzględnieniem wszelkich okoliczności występujących w konkretnym przypadku."

Co tak naprawdę trzeba traktować, że jest. Takie zawracanie d... ludziom, jakby wprost nie można napisać, że czarne jest czarne.

http://www.giodo.gov.pl/1520008/id_art/2856/j/pl/

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Mój prawnik twierdzi

Prawnik wiedziałby, że skoro GIODO stwierdził inaczej nie ma co się bić z koniem. GIODO uogólniło i uznaje adres e-mail za dane osobowe. I takiej wersji dla bezpieczeństwa własnej (_!_) należy się trzymać. Zgłoszenie bazy to pestka, którą warto zrobić dla własnego spokoju.

• Like 1

Prawnik wiedziałby, że skoro GIODO stwierdził inaczej nie ma co się bić z koniem. GIODO uogólniło

Wie. Tylko mnie trochę nie zrozumiałeś. On twierdzi że GIODO uogólniło bo tak im łatwiej, ale tak na prawdę chodzi im o to że ludzie często w mailu podają imię lub nazwisko.

Więc masz rację najlepiej zgłosić i mieć spokój.

Portal dla lekarzy i pacjentów - wkrótce start.

@Finan no poszli na łatwiznę - moim zdaniem bardzo dobrze, bo to pozwoliło uzyskać klarowność przepisów ;)

• Like 1