Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
lukash4

Prestashop i certyfikat ssl

13 postów w tym temacie

Witajcie,

Mam takie pytanie- czy jest sens zabezpieczania całego sklepu certyfikatem ssl czy może pozostać tylko przy logowaniu i koszyku i płatności?

Z góry dzięki za wszelkie rady.

a w jakim celu np stronę główną? chyba tylko dla "prestiżu"

Czym się zajmuję: Tworzenie sklepów internetowych, projektowanie responsywnych stron www.
Polecam również dobry Katalog Firm, który nigdy nie będzie śmieciową farmą linków.

Jeśli to faktycznie dodaje prestiżu to chyba warto ? ;)

:olaboga:  kolego co Ty chcesz chronić ssl-em na stronie głównej?

Wejdź na alledrogo.pl i zobacz kiedy uruchamiany jest ssl, wtedy gdy user przesyła do serwera pewne dane i na odwrót.

Czym się zajmuję: Tworzenie sklepów internetowych, projektowanie responsywnych stron www.
Polecam również dobry Katalog Firm, który nigdy nie będzie śmieciową farmą linków.

Z tego co widziałem to wiele osób teraz aktywuje certyfikat ssl na blogu :) twierdząc że warto dlatego tak zapytałem specjalistów ;)

Wiele osób do dzisiaj wozi płyty CD przyczepione do lusterka w samochodzie, specjaliści mówią że to nic nie daje ale dalej wożą. Tak samo z certyfikatami na blogach seo-celebrytów. Moim zdaniem certyfikat w sklepie musi być. Operujemy wrażliwymi danymi osobowymi. Co do serwisu aukcyjnego wspominanego wyżej to porównanie przeciętnych sklepów to niego jest co najmniej nie na miejscu. Certyfikat na sklep podpinaj, czy na całość ? - Nie koniecznie.

1 osoba lubi to

Wiele osób do dzisiaj wozi płyty CD przyczepione do lusterka w samochodzie, specjaliści mówią że to nic nie daje ale dalej wożą. Tak samo z certyfikatami na blogach seo-celebrytów. Moim zdaniem certyfikat w sklepie musi być. Operujemy wrażliwymi danymi osobowymi. Co do serwisu aukcyjnego wspominanego wyżej to porównanie przeciętnych sklepów to niego jest co najmniej nie na miejscu. Certyfikat na sklep podpinaj, czy na całość ? - Nie koniecznie.

Zgadzam się, jeśli robimy coś na poważnie (sklep) to przesył danych powinien być chroniony, ale tylko w miejscach wrażliwych gdzie przesyłane są dane.

Uważam, że przykład należy brać od tych gigantów.

1 osoba lubi to

Nie jestem pewny ale wydaje mi się, że SSL wymagany jest przez GIODO

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wdrożenia sklepów Prestashop: www.selljus.pl

Napisano (edytowany)

SSL ma znaczenie w miejscach gdzie internauta podaje dane wrażliwe, a całości serwisu nie koniecznie jest sens zabezpieczać bo po co?

Dane szyfrowane są potrzebne w momencie przekazywania np. danych osobowych.

Sam mam kilka stron gdzie wszystko jest po https, ale są to strony z 4-5 podstronami i nie widziałem sensu aby to rozdzielać.W przypadku sklepu w zupełności wystarczy zabezpieczyć logowanie na konto klienta, koszyk i płatności.

EDIT: Z drugiej strony jak zabezpieczysz całość też nie zaszkodzi, ale konieczności takiej nie ma.

Edytowano przez Finan
1 osoba lubi to

logo_novacash3.png

Chcesz stworzyć własny program partnerski? - porozmawiajmy o tym.                                                            

Napisano (edytowany)

Weźcie jeszcze kupie certyfikat na treść, wtedy to może wylądujecie w google wyżej niż jest logo google. :D Tak jak niektórzy twierdzą, że certyfikat ssl daje lepsze efekty w pozycjonowaniu. Dla kumatych, hajs musi się zgadzać. 

Edytowano przez brn

Allegro ma już SSL na głównej... nie wiem co im do łba strzeliło.

Ja mam we wszystkich sklepach SSL tylko przy danych wrażliwych (koszyk/płatności/logowanie).

Zauważyliście może znaczy wzrost pozycji stron, które są na https??

@brn temat był poruszany wielokrotnie. Niektórzy twierdzą, że mieli wzrosty, niektórzy, że spadki, a część, że bez zmian. Co osoba to opinia. Portal lifestyle'owy mojego brata przeszedł w pełni na SSL, bo niektórzy na WhitePress patrzą nieco przychylniejszym okiem na adres z kłódeczką. Pozycje bez zmian.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.