Skocz do zawartości

Kradzież treści i zdjęć z domeny.


Bapcia13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Byłem właścicielem domeny, ale od pewnego czasu jej nie używałem więc nie zapłaciłem za hosting i za przydłużenie domeny. Domena ma nowego właściciela i wszystko byłoby ok gdyby nie to, że na tek domenie znajdują się moje teksty i zdjęcia. Firma hostingowa twierdzi że nie ma możliwości, aby kupił ktoś tą domenę z moją zawartością. Czy obecny właściciel mógł w przeszłości skopiować całą domenę? Tak czy siak co mogę teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy obecny właściciel mógł w przeszłości skopiować całą domenę?
Znasz coś takiego jak: https://archive.org/web/  .....

 

 


Domena ma nowego właściciela i wszystko byłoby ok gdyby nie to, że na tek domenie znajdują się moje teksty i zdjęci
Licz się z tym, zę musisz udowodnić, iż to są Twoje materiały

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


żeby zdobyć odszkodowanie w wysokości 500

 

Może też nie dostać złamanego grosza - nawet w momencie wygrania sprawy ;) może też, inwestując w dobrego papugę, wyciągnąć 10-100x tyle ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dowodem że są to Twoje teksty

 

Jesteś pewien?

Bardzo łatwo ustalić od kiedy treści znajdują się na serwerze.. jeżeli backup będzie np. sprzed kilku lat, roku, kilku miesięcy, a nowa wersja strony od miesiąca - co, o ile mnie pamięć nie myli, da się sprawdzić także po fingerprintach plików,  to sprawa jest bardzo jasna.

 

Sąd w takiej sprawie nie będzie rozpatrywał czy  Bapcia13 wcześniej komuś zajumał te teksty - takie coś, o ile wyjdzie w trakcie sprawy, zostanie wyodrębnione do innego postępowania i dopiero to mogłoby mieć wpływ na werdykt.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcmagik, miałem zupełnie coś innego na myśli. W praktyce w sądzie trzeba udowodnić że to Twoje teksty, stworzone przez Ciebie, masz do nich prawa autorskie itp.

Niestety ale tak jest. I nikogo nie będzie obchodzić że możesz udowodnić że były na Twoim serwerze/stronie/domenie wcześniej.

Oczywiście jest to dość zawiła sprawa, jeśli chodzi o coś o co warto się ,,bić,, w sądzie to tak (pod warunkiem że ma się twarde dowody), ale w przeciwnym wypadku szkoda czasu.

 

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Finan, owszem - domena nikogo nie zainteresuje ;) ale daty powstania plików i kopii zapasowych już tak - tak dziś się między innymi udowadnia prawa autorskie do tworów powstających elektronicznie. Książka napisana w wordzie - nigdy nie opublikowana, nie widząca światła dziennego - jest z automatu, jak każdy utwór, chroniona prawem autorskim. Prawo autorskie i prawa pokrewne jako jedne z niewielu idą z duchem czasu i nie są martwymi przepisami. Teraz zadaj sobie pytanie w jak sposób udowadnia się autorstwo takiego dzieła, które w 100% powstało elektronicznie i tylko taki zapis posiada? :) Z fingerprintów wyciągnąć można wiele informacji.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności