Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłam na ogólnopolską infolinię podatkową i o dziwo się dodzwoniłam. Rozmawiałam z panią od zeznań rocznych osób fizycznych.

Ryczałtu nigdzie nie wykazuje się w zeznaniu rocznym. Jeśli ktoś ma pity-11 -wpisuje je normalnie w pit 37. Można rozliczyć się normalnie z małżonkiem i korzystać z ulg. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Samina1986 napisał:

Zadzwoniłam na ogólnopolską infolinię podatkową i o dziwo się dodzwoniłam. Rozmawiałam z panią od zeznań rocznych osób fizycznych.

Ryczałtu nigdzie nie wykazuje się w zeznaniu rocznym. Jeśli ktoś ma pity-11 -wpisuje je normalnie w pit 37. Można rozliczyć się normalnie z małżonkiem i korzystać z ulg. 

Dziękuję Ci dobry człowieku. Też dzwoniłam, ale się nie mogłam dodzwonić. Byłam w mega stresie, bo dla nas byłaby to bardzo duża strata :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja

9 minut temu, Samina1986 napisał:

Zadzwoniłam na ogólnopolską infolinię podatkową i o dziwo się dodzwoniłam. Rozmawiałam z panią od zeznań rocznych osób fizycznych.

Ryczałtu nigdzie nie wykazuje się w zeznaniu rocznym. Jeśli ktoś ma pity-11 -wpisuje je normalnie w pit 37. Można rozliczyć się normalnie z małżonkiem i korzystać z ulg. 

Ja też bardzo dziękuję za tę pozytywną informację! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Matthew1991 napisał:

No tak, zryczałtowany podatek jest odprowadzany na konto właściwego Urzędu Skarbowego. Z tego co się orientuję na sam koniec to GC będzie musiało przesłać do Urzędów deklaracje PIT 8-AR. Skoro nie otrzymujesz PIT-11 to nie masz obowiązku wykazywać tego w swojej deklaracji rocznej.

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz zadzwonić do swojego Urzędu Skarbowego i dopytać o szczegóły. To dużo lepsze rozwiązanie, niż posty na forum :) Ja już jakiś czas temu dzwoniłem i wiem, że jeśli w 2022 roku nie będę miał z GC umowy o dzieło na kwotę powyżej 200 złotych brutto, to nie otrzymam PIT-11 i nie wykazuję tego w deklaracji PIT-37 (w roku 2023). 

Czyli nawet jeśli zarobię powiedzmy 20 000 zł na rękę za cały rok, ale wszystko to będzie z tekstów poniżej 200zł, to w PIT-37 będzie to wyglądać tak, jakbym w ogóle nic nie zarobiła? Jutro dopytam w moim US, ale niefajnie to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, askaaa88 napisał:

Czyli nawet jeśli zarobię powiedzmy 20 000 zł na rękę za cały rok, ale wszystko to będzie z tekstów poniżej 200zł, to w PIT-37 będzie to wyglądać tak, jakbym w ogóle nic nie zarobiła? Jutro dopytam w moim US, ale niefajnie to wygląda...

Niestety dokładnie tak. I mimo kwoty wolnej od podatku 30 tyś zł nie zobaczysz ani grosza zwrotu, nie skorzystasz z żadnej ulgi, ani nie zwiększysz zdolności kredytowej. Widzę że już zaczyna się zawrót głowy w tym wątku, który przewidywałem wcześniej. A dopiero za parę miesięcy się rozkręci, jak ludzie nie dostaną PIT-11 (tzn. dostaną ale za teksty jedynie do sierpnia) i przyjdzie do rozliczeń za skarbówką. Mam nadzieję że GC na tym sporo straci i albo zdecyduje się jednak na jakiś inny sposób współpracy z nami (np. przekazywanie praw autorskich, zamiast licencji do tekstów - wtedy o ryczałcie nie ma mowy), albo zniknie z rynku i zrobi miejsce innym. Zauważyłem że niektórzy zleceniodawcy już przeszli na TB (identyczne opisy zleceń), bo zlecenia na GC wisiały miesiącami i nikt ich nie tykał.

Edytowane przez Mariusz_K
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, askaaa88 napisał:

Mi szkoda odchodzić z GC, bo mam wypracowane grono stałych klientów, którzy nie najgorzej płacą ? Ale muszę też patrzyć właśnie na zdolność kredytową czy ulgi... :( No nic, będę pytać w US. 

No ze zdolnością kredytową to na pewno lipa. Ja miałam to szczęście, że załatwiałam to jeszcze za czasów Pana Bartka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, askaaa88 napisał:

Mi szkoda odchodzić z GC, bo mam wypracowane grono stałych klientów, którzy nie najgorzej płacą ? Ale muszę też patrzyć właśnie na zdolność kredytową czy ulgi... :( No nic, będę pytać w US. 

A może wystarczyłoby zaświadczenie o dochodach z US? Tam też są wykazane dochody z ryczałtu. Przynajmniej tak mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, askaaa88 napisał:

Mi szkoda odchodzić z GC, bo mam wypracowane grono stałych klientów, którzy nie najgorzej płacą ? Ale muszę też patrzyć właśnie na zdolność kredytową czy ulgi... :( No nic, będę pytać w US. 

 

Teraz GC będzie idealnym polem dla studentów i pełnoletnich, ale licealistów. Jeżeli na takim poziomie pisania zależy tej platformie, to niech się bawią. Niestety lub stety, ale doświadczeni copywriterzy przestaną mieć ochotę tutaj nawet dorabiać. Powodzenia wszystkim, mnie się tej zabawy odechciało już jesienią.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leveraux napisał:

 

Teraz GC będzie idealnym polem dla studentów i pełnoletnich, ale licealistów. Jeżeli na takim poziomie pisania zależy tej platformie, to niech się bawią. Niestety lub stety, ale doświadczeni copywriterzy przestaną mieć ochotę tutaj nawet dorabiać. Powodzenia wszystkim, mnie się tej zabawy odechciało już jesienią.

Co ciekawe, przy okazji zmian z rozliczeniami, wymagania wielu zlecających rosną. Jak ktoś chce realizować takie teksty - jego wybór, ale pytanie: ile można? W życiu każdego, nawet początkującego, przychodzi taki moment, kiedy chce się naprawdę iść do przodu - i z umiejętnościami, i z wynagrodzeniem. Tutaj raczej to niemożliwe. To tak jak wieczne branie kolejnych stażów z urzędu pracy - w pewnym wieku i po iluś razach po prostu przestaje to spełniać swoją rolę...

3 godziny temu, Herkules napisał:

Na podstawie dochodów z GC dają kredyt?  :D jak wy nawet nie wiecie co roku, jak to rozliczyć a wystarczy dać 50 zł księgowej i problem z głowy 

A co księgowa poradzi na rozliczenie ryczałtem? :D

Edytowane przez gosia-gosia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, askaaa88 napisał:

Mi szkoda odchodzić z GC, bo mam wypracowane grono stałych klientów, którzy nie najgorzej płacą ? Ale muszę też patrzyć właśnie na zdolność kredytową czy ulgi... :( No nic, będę pytać w US. 

Jeśli chodzi o zdolność kredytową, to nawet jak by było po staremu, to Ci nic nie daje. Jaki bank teraz bierze pod uwagę umowę o dzieło i to jeszcze taką, że generalnie niewiadomo ile zarobisz w przyszłym i kolejnym miesiącu :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawig napisał:

Jeśli chodzi o zdolność kredytową, to nawet jak by było po staremu, to Ci nic nie daje. Jaki bank teraz bierze pod uwagę umowę o dzieło i to jeszcze taką, że generalnie niewiadomo ile zarobisz w przyszłym i kolejnym miesiącu :)

 

Wprawdzie brałam kredyt prawie 4 lata temu, ale nie było z tym problemu wówczas. Mowa o ING i Paribas, bo tam składałam wnioski. Oczywiście była jeszcze druga osoba, ale dochody z umów o dzieło były brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel GC musi odczuć na własnej skórze, że niedbanie o pracowników obróci się przeciwko nim. Tyle że ta firma WhitePress to jest moloch, jak GC przestanie im się opłacać to pewnie szybko się tej platformy pozbędą i nie będą za nikim płakać. Kto wie pod czyje skrzydła to wtedy trafi i czy nie będzie zmiany na jeszcze gorsze. Jedyna opcja jaką widzę to próba wejścia na rynek pod własnym nazwiskiem i szukanie indywidualnych klientów. Ja mam napisanych ponad 7 tysięcy tekstów, tylko kilkanaście odrzuconych i średnią 4,97 z grubo ponad półtora tysiąca ocen. Do tego jeszcze dołożę osiągnięcia z TextBookers i zamierzam atakować. Trzeba szanować swoją pracę, czas, umiejętności, doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko im można pogratulować, że tak się rozwinęli. A GC nie tak dawno kupili. Raczej to chodzi o spokój z urzędem skarbowym i ZUSem.
Nie wiem jak to finansowo wychodzi w dłuższej perspektywie ale na pewno jest mniej zachodu. Po prostu kasa do ręki i już więcej nic nie trzeba robić

Sent from my SM-G781W using Tapatalk

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności