Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.02.2023 o 16:28, Aga1989 napisał:

@GoodContent.pl jakież było moje zdziwienie, gdy dziś (!) dowiedziałam się, że nie otrzymam zwrotu za pobraną zaliczkę na podatek dochodowy! Jestem zarejestrowana na portalu od września 2021 i rok temu dotarł do mnie PIT-11, niestety od tamtej pory nie otrzymałam żadnej informacji o zmianie formy opodatkowania (podobno były wysyłane w sierpniu 2021?). Dopiero dziś po wymianie maili z GC przewertowałam forum i bloga, dowiadując się tym samym, że nie  mam co liczyć na zwrot podatku, który tym samym poszedł w próżnię wg mnie. Słabe zagranie, byłam święcie przekonana, że umowę o dzieło mam z platformą, a nie z każdym zlecającym tekst za 10 czy 20 złotych  ;/ Szczęście w nieszczęściu, że w marcu 2022 zmieniłam sposób rozliczeń na fv...tylko 800 złotych przepadło ;/

Czekaj, czekaj, piszesz, że zarejestrowałaś się na GC WE WRZEŚNIU 2021 i otrzymałaś PIT? Wyjaśniłabym tę sprawę, bo wypłaty realizowane już w sierpniu 2021 miały być realizowane wg nowych zasad czyli ryczałtem, bez PIT, no chyba że realizowałaś pojedyncze teksty za min. 200 zł.(?) Zwróć na to uwagę, bo przynajmniej niektóre osoby, w tym ja, otrzymały PIT za cały rok 2021 i trzeba było samodzielnie wnioskować o korektę (PIT tylko za wypłaty do sierpnia 2021)

Edytowane przez gosia-gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 09:43, Mion napisał:

W obecnych czasach dostępu do publicznych rozwiązań AI może to nie być takie proste ?

To mit. AI na dziś dzień nadaje się do pisania tekstów, które nie są przeznaczone do czytania dla ludzi (typowe precle). Ewentualnie do prostych i przede wszystkim krótkich zapleczy. Tymczasem na GC było kiedyś mnóstwo zleceń na rasowe artykuły za konkretne pieniądze, na poziomie tematycznym i specjalistycznym. Teraz to wszystko wymiotło i nie widać by coś miało się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zielonekotki napisał:

Do czego w ogóle służy kategoria Korekta treści przy użyciu generatora AI? Bo ktoś sobie tam po prostu wrzuca precle…

Żeby tylko precle.

 

Myślałam, że korekta to będzie korekta tekstu przesłanego przez zleceniodawcę. Wychodzi jednak na to, że copy ma go sam wygenerować na podstawie wytycznych, a potem poprawić i dokonać korekty. Wszystko to za śmieszne grosze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kluskaKRK napisał:

Myślałam, że korekta to będzie korekta tekstu

No właśnie, zerknęłam z ciekawości na te zlecenia. Masz sam wygenerować treść i poprawić ją za 1,34 zł :D a z opisu wynika, że nie da się wygenerować tego, czego oczekuje klient. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą zgłosiłam coś takiego, unikatowe przepisywanie opisane jako korekta tekstu wygenerowanego przez AI. Zgłaszajcie i Wy, to są początki, jak sobie teraz nie wypracujemy normalnego traktowania, potem będzie tylko ciężej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się tu nie wypowiadam, ale faktycznie te teksty z AI to gruba przesada... Nie wiem, czy zgłaszanie coś da, bo chyba nie są sprzeczne z regulaminem. Najlepiej by było, gdyby nikt ich nie realizował, ale to też raczej nierealne. Pozostaje jedynie apel do GC o zmianę regulaminu i wprowadzenie minimalnych stawek dla copy za określone kategorie tekstów. Teraz widzę zlecenie 5000 zzs za 5,71 zł ... Nawet nie wiem, jak to skomentować. To nie jest kwestia, że za mała stawka, to jest po prostu bezsensowna strata czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zarządowi GC to absolutnie nie przeszkadza, wręcz przeciwnie… Jak zablokują klienta za łamanie regulaminu to pójdzie zamawiać teksty na konkurencyjnym portalu. A to, że copywriter zarobi marne grosze ich nie obchodzi. Ja nie napiszę tekstu 2500 znaków za 3 złote, kilka innych osób też nie napisze, ale zawsze znajdzie się dzieciak, który napisze, więc przecież problem nie istnieje. Tak samo odrzucanie tekstów z byle powodu. Klient święta krowa, nie wolno mu zwrócić uwagi bo pójdzie zamawiać gdzie indziej. A Ty, copywriterze, zostajesz z zmarnowanym czasem i tekstem, który nie jest Ci do niczego potrzebny. Nie wspominając o psuciu statystyk. Wystarczy kilka takich odrzutów bo coś tam, bo się tytuł nie podobał, bo brakuje jednego z trzydziestu słów kluczowych i nie masz już dostępu do “lepszych” tekstów. Wtedy to już w ogóle się tam nie opłaca zaglądać, chyba że ktoś robi zlecenia prywatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Djsputnik said:

Normalnie się tu nie wypowiadam, ale faktycznie te teksty z AI to gruba przesada... Nie wiem, czy zgłaszanie coś da, bo chyba nie są sprzeczne z regulaminem. Najlepiej by było, gdyby nikt ich nie realizował, ale to też raczej nierealne. Pozostaje jedynie apel do GC o zmianę regulaminu i wprowadzenie minimalnych stawek dla copy za określone kategorie tekstów. Teraz widzę zlecenie 5000 zzs za 5,71 zł ... Nawet nie wiem, jak to skomentować. To nie jest kwestia, że za mała stawka, to jest po prostu bezsensowna strata czasu...

Też widziałem to zamówienie ? W ogóle w ostatnich tygodniach roszczeniowość, bo inaczej tego nazwać nie można, części zamawiających przekroczyła wszelkie granice. Jak nie 50% odrzuceń w poprzednich 30 dniach przy średniej stawce 2 zł z groszami za 1.000 zzs (nawiasem mówiąc, polecam wszelkim "odrzuconym" upewnić się za jakiś czas, czy ich tekst jednak nie wisi gdzieś w sieci, sam miałem na konkurencyjnym portalu bardzo podobną historię), to celowe zaniżanie i tak już głodowych stawek przez dodawanie zlecenia do blędnej kategorii. Nie mam wątpliwości, że zamawiający robi to celowo, bo pomylić się to można raz, czy dwa, nie kilkanaście.

 

Sam oczywiście zgłosiłem wszystkie tego rodzaju zamówienia do administracji, ale czy to coś da? Baaardzo wątpię. Obecna administracja Goodcontent już niejednokrotnie pokazywała, że ma gdzieś dobro piszących (choćby dopiero co wspominana afera z PITami). Obecnie trwa absolutna posucha jeśli chodzi o chętnych na zlecenia, więc nie zdziwiłoby mnie, gdyby ktoś po prostu wymyślił sobie, że przyciągnie więcej klientów oferując tego rodzaju super tanie treści. Zresztą widać to nawet i po tym forum - poprzedni właściciel regularnie zamieszczał tu informacje, komunikował się z piszącymi, konsultował zmiany. Teraz Goodcontent milczy już od ładnych kilku miesięcy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Totallolli napisał:

 

Sam oczywiście zgłosiłem wszystkie tego rodzaju zamówienia do administracji, ale czy to coś da? Baaardzo wątpię. Obecna administracja Goodcontent już niejednokrotnie pokazywała, że ma gdzieś dobro piszących (choćby dopiero co wspominana afera z PITami). Obecnie trwa absolutna posucha jeśli chodzi o chętnych na zlecenia, więc nie zdziwiłoby mnie, gdyby ktoś po prostu wymyślił sobie, że przyciągnie więcej klientów oferując tego rodzaju super tanie treści. Zresztą widać to nawet i po tym forum - poprzedni właściciel regularnie zamieszczał tu informacje, komunikował się z piszącymi, konsultował zmiany. Teraz Goodcontent milczy już od ładnych kilku miesięcy.

 

Być może, ale GC na tekstach za niecałe 6 zł za 5000 zzs dużo nie zarobi. W dłuższej perspektywie czasowej takie zlecenia opłacają się chyba jedynie samym zlecającym. Dlatego GC mogłoby wprowadzić minimalne stawki za dany rodzaj tekstu. I nie mam tu na myśli jakiś wielkich kwot, ale np. 2 zł za precla, 4 zł za tekst blogowy itd., żeby uniknąć sytuacji, w której jest dużo zleceń nieprzynoszących realnych zysków portalowi i copywriterom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności