Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, korona1973 napisał:

Dzień dobry, 

mogą Państwo wypowiedzieć się na forum? Nie można zmienić ryczałtu na jakąś korzystniejszą opcję dla copywriterów skoro taka jest możliwa? Kolejne pytanie: co to za zmiany na panelu (rezerwacje i porzucenia)? 

 

Hmm ja tych zmian nie widzę...Gdzie są? Na stronie głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 20:40, Matthew1991 napisał:

No tak, ale jak na razie PIT-11 w US jest zgodny z PIT-37, a GC jakoś nie kwapi się do samodzielnego składania korekt. 

 

@GoodContent.pl Kiedy będziecie składać korekty do US i kiedy możemy się ich spodziewać u nas?

Dzień dobry zapraszam do kontaktu na mail. Indywidualnie księgowe odpowiadają na wszystkie wiadomości i każdemu z osobna sprawdzają, czy wystąpił błąd.  To pojedyncze przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, korona1973 napisał:

Dzień dobry, 

mogą Państwo wypowiedzieć się na forum? Nie można zmienić ryczałtu na jakąś korzystniejszą opcję dla copywriterów skoro taka jest możliwa? Kolejne pytanie: co to za zmiany na panelu (rezerwacje i porzucenia)? 

 

Dzień dobry kwestia ryczałtu została wprowadzona tak jak informowaliśmy nie z naszej winy. Tylko po informacjach od prawników musieliśmy dokonać zmian w systemie rozliczeń. 

Co do kwestii odrzuceń i porzuceń:

1. statystyki pokazują procent odrzuconych treści (czyli dostęp do lepiej płatnych tekstów) 

2. Kwestia porzuceń w tej chwili jest informacją dla Państwa - klienci często narzekają na copywriterów, którzy blokują zlecenia i nie realizują zleceń.  Dlatego też w przyszłości klient będzie mógł wybrać podczas składania zamówienia opcję: "nie pokazuj copywriterom, którzy porzucają więcej niż 5%" . W tym przypadku statystyka dotyczy 30 dni, więc codziennie będzie się zmieniać. 

4 godziny temu, korona1973 napisał:

Dzień dobry, 

mogą Państwo wypowiedzieć się na forum? Nie można zmienić ryczałtu na jakąś korzystniejszą opcję dla copywriterów skoro taka jest możliwa? Kolejne pytanie: co to za zmiany na panelu (rezerwacje i porzucenia)? 

 

Na tą chwilę nie mamy innej możliwości zmiany rozliczeń. Oczywiście jeśli tylko taka możliwość się pojawi to będziemy weryfikować.

15 minut temu, korona1973 napisał:

Tak, na stronie głównej. Ktoś wyżej też już pisał o zmianach, więc nie wiem czemu część osób je ma, a część ma po staremu ?

Na stronie głównej został wprowadzony nowy widok.

image.png.c222c2639e20c735aca36b5f1a6f249b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 12:39, Mariusz_K napisał:

Na razie czekaj i nic nie składaj, dopóki nie przyślą Ci korekty pit-11. I broń boże nie pisz do nich maili że masz jakieś obiekcje co do swojego pitu. Może akurat nie skorygują wszystkim i kasa się ostanie. Gdyby tak się stało to nie musisz się nic obawiać jeśli chodzi o stronę US, bo to oni (GC) popełnili błąd nie my.

 

Tak czy inaczej mamy już ostatecznie wyjaśnione, że nie należą się nam żadne zwroty ani ulgi podatkowe z pracy dla GC. W tym roku zarabiający do 30 tyś nie zapłacą ani grosza podatku, a my normalnie płacimy 17%, choć na GC zarabia się tak naprawdę marne grosze. Pozostaje TB, giełda tekstów, useme, a najlepiej własna działalność :)

TB to akurat teraz bida z nędzą, jeśli chodzi o zlecenia; szkoda czasu na siedzenie i odświeżanie, żeby zarobić grosze

 

Edytowane przez gosia-gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT. Właśnie otrzymałam PIT. Z maila wiem już, że jest wart tyle, co papier, na którym go wydrukowano, ponieważ zawiera błędne informacje.

 

PS. Wychodzi mi +3 zł, więc magia. Po wpisaniu danych do korekty zeznania kwota nadpłaty wzrasta o 3 zł, jednak wciąż pokazuje pełną kwotę. Czy po przesłaniu korekty US prześle jedynie różnicę, czy muszę złożyć korektę w inny sposób, by uniknąć podwójnego wypłacenia nadpłaty i późniejszych problemów? <help>

Edytowane przez leveraux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, leveraux napisał:

EDIT. Właśnie otrzymałam PIT. Z maila wiem już, że jest wart tyle, co papier, na którym go wydrukowano, ponieważ zawiera błędne informacje.

 

PS. Wychodzi mi +3 zł, więc magia. Po wpisaniu danych do korekty zeznania kwota nadpłaty wzrasta o 3 zł, jednak wciąż pokazuje pełną kwotę. Czy po przesłaniu korekty US prześle jedynie różnicę, czy muszę złożyć korektę w inny sposób, by uniknąć podwójnego wypłacenia nadpłaty i późniejszych problemów? <help>

GoodContent wysyła maile, jak został błędnie PIT wystawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kluskaKRK napisał:

Myślałam, że na to jest czas do końca lutego.

Bo tak jest

Godzinę temu, kluskaKRK napisał:

GoodContent wysyła maile, jak został błędnie PIT wystawiony?

Do mnie nic nie przyszło, a przecież w systemie PIT od nich był dostępny już dawno - już na tym etapie mogli wysyłać pocztą PIT, który wysłali do systemu i od razu korektę, jeśli jest potrzebna

W dniu 5.03.2022 o 12:39, Mariusz_K napisał:

Na razie czekaj i nic nie składaj, dopóki nie przyślą Ci korekty pit-11. I broń boże nie pisz do nich maili że masz jakieś obiekcje co do swojego pitu. Może akurat nie skorygują wszystkim i kasa się ostanie. Gdyby tak się stało to nie musisz się nic obawiać jeśli chodzi o stronę US, bo to oni (GC) popełnili błąd nie my.

 

 

Tyle, że Skarbówka znajduje "wszystkich winnych", a winni są wszyscy uwikłani w daną sprawę - więc i do nas w razie czego dojdą, a im później, tym gorsze nieprzyjemności, nie bój nic :D Lepiej to załatwić na świeżo

Edytowane przez gosia-gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mcgregor22 napisał:

No tak, ale skąd mam wiedzieć, jakie kwoty wprowadzić do korekty PIT 37 bez prawidłowych wyliczeń ze strony GC? To w końcu mam czekać na skorygowany PIT 11 czy nie? 

 

Napisz do nich na maila, prześlą Ci info, czy masz dobrze, czy źle - jak źle, prześlą poprawiony PIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności