Jump to content
Kung Fu SEO

Czy jest jeszcze jakiś powód, dla ktorego warto używać Chrome?

Recommended Posts

Bo to jest z pewnością kolejny, dla którego NIE warto:

Google postanowił zablokować w najnowszej wersji Chrome - zgodnie z wcześniejszymi komunikatami - rozszerzenia oparte o wtyczki NPAPI. Korzysta z niego Silverlight, dodatek Microsoftu dzięki któremu może oglądać filmy i seriale poprzez HBO Go czy VOD.pl. Problemy mają również użytkownicy serwisów zagranicznych takich jak Netflix. W najnowszej przeglądarce Chrome usługi te nie zadziałają, chyba, że ręcznie dopuścimy możliwość obsługi NPAPI. W tym celu należy wywołać adres chrome://flags i przestawić flagę na ENABLE.

Ten sposób zadziała - według programistów Chromium cytowanych przez PC Authority - do września, potem obsługa Siverlight zostanie definitywnie wyłączona.

Źródło: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,17758027,Polskie_serwisy_VOD_zablokowane_w_najnowszym_Chrome_.html

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

@up tu chodzi o to, żeby ludziki z jutuba korzystali a nie innych źródeł filmowych..

• Like 1

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

@Czy jest jeszcze jakiś powód, dla ktorego warto używać Chrome?

Oprócz dostarczania informacji za friko, nigdy nie było i nie będzie.

eM

• Like 1

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Ja mam powód - w miarę dobra konsola do debuggowania javascript.

Ale to jedyny powód. Do niczego innego z Chrome nie korzystam.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Użytkowników używjących "w miarę dobrej konsoli do debuggowania javascript" - 23 szt / świat :)

Użytkowników dobrowolnie, nieświadomie i całkowicie za darmo udzielających informacji o sobie po to aby coś co pozornie daje coś za darmo mogło na nich zarabiać - mln/mld ???

eM

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Panie Mariuszu, jak się chce wiedzieć jak coś wygląda i funkcjonuje na Chromie, to trzeba to zobaczyć na Chromie. Taka dola kogoś kto tworzy rożne dziwaczne rzeczy. Jak zostałem zmuszony do robienia rzeczy na urządzenia mobilne i sprzedawać swoje dzieła, to musiałem kupić ileś tam urządzeń, bo inaczej nie szło testować. Emulatory są dobre jako zabawki, do konkretnej roboty się nie nadają.

A na marginesie, jeśli na Chrome nic innego nie robię, nie przeglądam żadnych stron poza tym nad czym pracuję, to zbyt wielu informacji nie daję. Ja muszę mieć tzw. browser-based debugger, pracujący raczej jako plugin. Nie jakiś tam shell, pastebin, czy coś w tym stylu. Próbowałem debuggerów pod inne browsery, ale słabe były.

• Like 1

Ja mam powód - w miarę dobra konsola do debuggowania javascript.

Ale to jedyny powód. Do niczego innego z Chrome nie korzystam.

Czy przypadkiem ta sama konsola dokładnie nie jest teraz pod Operą ? z racji tego, że też lata wszystko na webkicie?

Edit: z tego co porównuję swoją operę z chromę wygląda to samo. Chyba, że jakieś dodatkowe rozszerzenia wykorzystujesz itp. to fakt pod operą nie działają.

Edited by 5corpio

Masz rację, z małymi wyjątkami Opera ma tą samą consolę js. Natomiast jest parę innych rzeczy w Operze, które powodują że moja praca jest nieco bardziej uciążliwa. Tak czy inaczej z powodu czym są moje aplikacje muszę używać w celach testowych także w Chrome.

Zresztą co to za programista, który nie przetestuje swojej aplikacji na wszystkich ważniejszych browserach i urządzeniach zanim ją wypuści publicznie...

• Like 1

Masz rację, z małymi wyjątkami Opera ma tą samą consolę js. Natomiast jest parę innych rzeczy w Operze, które powodują że moja praca jest nieco bardziej uciążliwa. Tak czy inaczej z powodu czym są moje aplikacje muszę używać w celach testowych także w Chrome.

Zresztą co to za programista, który nie przetestuje swojej aplikacji na wszystkich ważniejszych browserach i urządzeniach zanim ją wypuści publicznie...

Sam do webdeveloperki używam głównie Chome, najlepiej się na tym pracuje.

Webmastering, kodowanie & programowanie

Więcej informacji na moim profilu

Zapraszam na PW

Coś jest nie tak z Chrom, nawet jak jest u mnie wyłączona i czyszczę kompa CC clinerem to mam informację że działa... dziwne, praca w tle?

Zazwyczaj to jakaś wtyczka do chrome, a nie sam chrome.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Coś jest nie tak z Chrom, nawet jak jest u mnie wyłączona i czyszczę kompa CC clinerem to mam informację że działa... dziwne, praca w tle?

Zawsze tak było, przynajmniej u mnie.

SEOpisanie - seo copywriting i nie tylko...