Jump to content

Nowy algorytm google mobile-friendly search results

Recommended Posts

• Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pewnie z 1/2 was tu na forum zarabia na robieniu stron. I narzekacie jeszcze, że jakiś koncern teraz każdemu przedsiębiorcy każe zrobić wer. mobilną. Zamiast zakasać rękawy i przerabiać strony różnym

Zgodnie z zapowiedzią (i logiką)

;) logika i wiara w zapowiedzi G... jakoś nie bardzo do mnie to trafia. Jak dla mnie to mają kolejny powód do wywalania stron i wymuszania adwordsa (tam pewnie te "nieprzyjazne" przyjmą z otwartymi rękami). Przy obecnych zaawansowanych urz. mobilnych to domowe "tradycyjne kompy" wyglądają jak dinozaury, które mogą sobie nie radzić..

Zgodnie z zapowiedzią (i logiką), zmiany będą dotyczyć tylko wyników wyszukiwania na komórkach

Zmiany są wdrażane od jakiegoś czasu. W/g moich obserwacji od co najmniej pół roku. Google nie kieruje się logiką tylko wskaźnikami biznesowymi.

No dobra a co ze stronami które są wykonane w czystym HTML i wg. mobile friendy nie spełniają określonych wymagań - zmieniać całkowicie taką stronę czy uruchomić dodatkową wersję mobilną?

logo-pf1.png

to logiczne że google promuje strony responsywne w wynikach wyszukiwania

ja się będę upierał przy swoim, że oni mają to w d...e, podobnie jak tzw. "spam". Chodzi o kolejny "powód" do wywalania stron z wyników organicznych i więcej $ z adwordsa.

to logiczne że google promuje strony responsywne w wynikach wyszukiwania

Logiczne? Dla kogo?

Przykład strony, która nijak nie przechodzi testu zgodności z urządzeniami mobilnymi.

http://www.berkshirehathaway.com/

http://bit.ly/1M4PONO

Jestem przekonany, że w/w strona w żaden sposób nie ucierpi z tego powodu. Dlaczego? Ponieważ właściciel strony mógłby wykupić Larrego wraz z Sergiejem.

Jest dużo takich stron, do których właściciele nie przywiązują wagi, nie chcą przywiązywać lub ich twórczość im wystarczy.

Czy z tego powodu mają być promowane strony responsywne? To jakaś bzdura.