Skocz do zawartości

Zarabianko z youtube


silverhaze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do tych co próbują zarabiać na youtubie. Mianowicie tak: ja tam nie kręcę żadnych filmów a niby tylko takie na prawdę są upoważnione do zarabiania na reklamach, bo wtedy są na prawdę nasze.

No ale widać, że dużo osób powiela filmy, tzn ściąga i wrzuca na swój kanał i uruchamia reklamy i jakoś im idzie..

No to pomyślałem, żeby też tak robić i na tych filmach co innym uszło na sucho ;) No ale już 6 razy mi youtube usunęło film i dało ostrzeżenie. Teraz nie wiem czy próbować dalej czy nie, bo tam sobie wrzuciłem dużo wartościowych filmów i widzę, że ludzie na prawdę chętnie oglądają. Nie wiem czy dalej ryzykować, bo to i tak śmieszne pieniądze a radochę daje chociażby to, że mój kanał o wiele lepszy do oglądania (dla ambitnych) niż telewizja.

Moglibyście napisać swoje doświadczenia z tego typu praktykami, ile mieliście ostrzeżeń, czy ktoś utracił kanał? jak tak to po ilu ostrzeżeniach.

Nie ma jakiegoś systemu sprawdzania filmów, np stronka na której jak by wrzucić link do jakiegoś filmu to ytb to od razu odpowie: tak to przejdzie, możesz kopiować albo: to nie przejdzie, nie ryzykuj...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to pomyślałem, żeby też tak robić i na tych filmach co innym uszło na sucho ;) No ale już 6 razy mi youtube usunęło film i dało ostrzeżenie. Teraz nie wiem czy próbować dalej czy nie

Był taki zabawny odcinek Pingwinów z Madagaskaru - o ptakach Dodo. Nie uczyły się na błędach. Wyginęły.

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych co próbują zarabiać na youtubie. Mianowicie tak: ja tam nie kręcę żadnych filmów a niby tylko takie na prawdę są upoważnione do zarabiania na reklamach, bo wtedy są na prawdę nasze.

No ale widać, że dużo osób powiela filmy, tzn ściąga i wrzuca na swój kanał i uruchamia reklamy i jakoś im idzie..

No to pomyślałem, żeby też tak robić i na tych filmach co innym uszło na sucho ;) No ale już 6 razy mi youtube usunęło film i dało ostrzeżenie. Teraz nie wiem czy próbować dalej czy nie, bo tam sobie wrzuciłem dużo wartościowych filmów i widzę, że ludzie na prawdę chętnie oglądają. Nie wiem czy dalej ryzykować, bo to i tak śmieszne pieniądze a radochę daje chociażby to, że mój kanał o wiele lepszy do oglądania (dla ambitnych) niż telewizja.

Moglibyście napisać swoje doświadczenia z tego typu praktykami, ile mieliście ostrzeżeń, czy ktoś utracił kanał? jak tak to po ilu ostrzeżeniach.

Nie ma jakiegoś systemu sprawdzania filmów, np stronka na której jak by wrzucić link do jakiegoś filmu to ytb to od razu odpowie: tak to przejdzie, możesz kopiować albo: to nie przejdzie, nie ryzykuj...? :)

Prędzej czy później dostaniesz bana w AdSense za takie coś. Lepiej zarabiać na własnych nakręconych filmach. Jak chcesz zarabiać to się wysil trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak chcesz zarabiać to się wysil trochę.

No coś Ty, jemu się przecież należy, po co ma się wysilać?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zarabiać to się wysil trochę.

No coś Ty, jemu się przecież należy, po co ma się wysilać?

Nie wiem po co piszesz tak dziwne i głupie rzeczy. Raz na jakiś czas wchodzę na to forum i jak widze Twoje posty, to statystycznie 90% zupelnie nic nie wnosi. Na innych forach administratorzy usuwają konta takich co tylko śmiecą i nie czytają ze zrozumieniem i nic nie wnoszą mądrego. 35 tyś postów, z czego 90% jest zupełnie niepotrzebne. Czy Ty się wyścigujesz z innymi tylko o to by mieć jak najwięcej napisanych postów....?

A wracając do tematu: jak już pisałem niektórzy mają filmy, do których dołączają reklamy i tak mają miesiącami i latami - wiem bo widzę i nie mają usuwanego konta adsense.

Nie wszystkie twory są komercyjne. Są filmy dokumentalne i muzyka do których nikt nie wnosi roszczeń żadnych. Nie każdy coś robi by zarobić. Są rzeczy niekomercyjne, są takie, które ktoś stworzył by przekazać wiadomości innym a nie dla komerchy.

Tylko jak mieć pewność czy to jest to..? Są jakieś systemy sprawdzania filmów i muzyki, czy to komercha czy nie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym nie wytłumaczysz :) Zarobić na cudzym, żeby się tylko przypadkiem nie narobić ;p

Ale ja to rozumiałem wcześniej i bez tego tłumaczenia :) Kolejny co nie wnosi za dużo do tematu ale posta musi mieć ;)

No właśnie rzeczywiście nie warto. Jak są te materiały, gdzie sztuka została zrobiona dla sztuki - dla wiedzy i pomocy innym a nie dla zarabiania, to ścierwem było by doczepianie do tego reklam na swoim kanale...

A te zarobki na youtubie są tak małe, że już lepiej mieć satysfakcję z rozbudowy swojego kanału pełnego dobrych materiałów i bez uciążliwych reklam - satysfakcja z samego zrobienia czegoś dobrego dla innych.

Tu chyba rzeczywiście duży potencjał w zarabianiu będzie należał tylko do tych co mają zaje..te pomysły a filmy są kręcone poprzez bardzo dobre operowanie kamerą.

Trzeba robić coś na prawdę dobrego jak: matura to bzdura, historia bez cenzury, gotowanie a la kotlet.tv albo mieć jaja jak Remi Gaillard :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


już lepiej mieć satysfakcję z rozbudowy swojego kanału pełnego dobrych materiałów i bez uciążliwych reklam - satysfakcja z samego zrobienia czegoś dobrego dla innych.

Tym oto wpisem otrzymujesz nominację do cytatu tygodnia.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym nie wytłumaczysz :)

I na tym poprzestańmy.

Wszyscy wiemy, że naiwnych, ograniczonych jest wokół aż nadto, więc szkoda komentować i zajmować się się nimi, a swój czas spożytkować w znacznie korzystniejszy sposób, jak na tych mądrzejszych przystało.

Ja zbyt często nie pisuję, ale czasem złość mnie bierze, jak wydawałoby się nienajgłupsi ludzie tracą czas na bzdety.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzucić możesz wszystko, ale jak zarobisz do wypłaty, google Cie po prosi o udowodnienie praw autorskich do tych filmików. I jak to później zrobisz? To, że reklamy pojawiają się w różnych kompilacjach i innych rzeczach, nie oznacza, że autor wrzuconego filmiku jest partnerem YT i zarabia na reklamach.

Najlepsze efekty w pozycjonowaniu przynosi nic nie robienie. Po prostu rozwijaj cały czas swoją stronę, a sama się wbije do top 10 i będzie to pozycja niezachwiana. Nie wierzysz? Też kiedyś nie wierzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucić możesz wszystko, ale jak zarobisz do wypłaty, google Cie po prosi o udowodnienie praw autorskich do tych filmików. I jak to później zrobisz? To, że reklamy pojawiają się w różnych kompilacjach i innych rzeczach, nie oznacza, że autor wrzuconego filmiku jest partnerem YT i zarabia na reklamach.

Kiedyś kiedyś, jak jeszcze mapy z google nie były popularne na stronach wrzucało się mapki dojazdowe do firm sciągnięte z róznych innych serwisów, a potem był płacz, bo przychodziły faktury do zapłacenia za używanie czyjejś mapy (własności intelektualnej) i wykręcić się było ciężko.

Dlatego wrzucaj filmy innych, czerp z tego korzyści, tylko potem nie płacz, że ktoś wystawi Ci fakturę za komercyjne wykorzystanie jego filmików na X tysięcy, bo ciężko będziesz miał się wykręcić.

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności