Jump to content

Duplicate Content Na Landing Page ( Domena/ Podstrona)?


Recommended Posts

Witam. Mam do was pytanie... Będzie krótkio i na temat:

Wgrałem sobie na web 2.0 (bloggera) szablon (landing page - tak jak myślałem). Szablonu już nie zmienię bo jest za ładny, a mam z nim pewien problem ;)

Mój tekst na blogu znajduje się pod adresem domeny i pod podstroną, tak jak: domena.com i domena.com/podstrona ...

Nie wiem co w tym wypadku mam zrobić, nie chciałbym aby juice gdzieś uciekało, jeżeli dobrze myślę.

Myślałem, żeby na podstronie dać rel=canonical prowadzący do domeny. No ale czy to ma sens?

Linkuję tylko domenę, bo w końcu to ma być ładnie wyglądający landing page, a nie jakiś post. Uważacie, że wpisanie rel=canonical na podstronie, który będzie pokazywał oryginalny tekst(domena) Będzie okej ?

Niestety, ale nie mam więcej pomysłów. Myślałem, że mógłbym walnąć dużo linków do podstrony, a ona skieruje wszystko na domenę, no ale nie chciałbym dostać banana z google :D

Co wy o tym sądzicie? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Presta
   Witam.
   Jak poradzić sobie z koniecznością duplikacji części treści na podstronach wew. jednego serwisu ? Można powiedzieć, że w niektórych przypadkach trzeba powielić 30% opisu na niektórych podstronach.
   Ma to zastosowanie np. gdy chcemy nadmienić kilka słów na temat danej technologii, która została zastosowana w danym urządzeniu. Jednak inne, niektóre urządzenia również posiadają wzmiankę na podstronie serwisu o tej technologii co raczej wydaje się konieczne.

   Jaki widzicie sposób aby uniknąć negatywnego wpływu DC na SEO w tym wypadku ?
  • By noemi
   Pracuję nad optymalizacją serwisu, który na oddzielnych podstronach prezentuje ofertę dla poszczególnych miast. Teoretycznie to ta sama treść a różni się między sobą tylko nazwami miast. Obawiam się, że takie "zróżnicowanie" można uznać za żadne, ale zastanawiam się, jak duże powinno być, żeby było ok?
    
   http://www.forum.optymalizacja.com/topic/205291-pozycjnowanie-domeny-pod-kolejne-miasta/- tutaj vao pisze o 40%, czy rzeczywiście aż tyle?
    
   Dajcie znać proszę, jakie są Wasze doświadczenia.
  • By coldpl
   Cześć, 
    
   Od kilku dni szykuję nowego bloga, tyle że z dość zaawansowanym szablonem i w trakcie prac (i czytania forum) pojawiło się kilka wątpliwości, których nie potrafię rozstrzygnąć. 
    
   1. Pytanie o RWD - Otóż moja strona zoptymalizowana jest pod rozdzielczość 1200px (plus oczywiście mniejsze) i tak się zastanawiam jak powinna wyglądać na wyświetlaczach retina i większych? Czy po ustawieniu maximum-scale=2 (lub 4 dla urządzeń mobilnych). Treść powinna pozostać w szerokości 1200px czy automatycznie przerzucić się na 2400px.
    
   Pytam o stronę czysto praktyczną, nie zaś techniczną - przeglądałem szablony z themeforesta, trochę zagranicznych blogów na podglądzie responsywnym w chrome (przy skali 2.0), ale na wszystkich treść pozostawała w okolicach 1200-1300px. Teraz nie wiem czy standardem jest wąska strona na 4K i większych czy przeglądarka błędnie przeskalowała stronę?
    
   2. Pytanie o archiwa i DC - naczytałem się ostatnio o PR sculptingu i "darmowych linkach dla longtaila" w postaci archiwów i tak się zastanawiam jakie archiwa warto indeksować na wordpressie. 
    
   Czy warto indeksować następujące archiwa?:
   - kategorie
   - kategorie (podstrony 2 i dalsze)
   - tagi
   - tagi (podstrony 2 i dalsze)
   - data (rok, miesiąc, dzień) - na blogu będę publikował raz na 2-3 dni
    
   Z jednej strony to masa dodatkowych linków wewnętrznych dla artykułów - z drugiej DC (tagi + daty). Co o tym sądzicie?
    
   3. I wreszcie trzecie pytanie dotyczy display: none. Dotarłem do tematu sprzed kilkunastu tygodni, że można teraz stosować, ale wolę się upewnić, ponieważ chciałbym to zastosować do elementu sidebara na którym mam link do posta i jako tytuł jedną z bardzo ogólnych fraz "poradniki". Czy mogę dać display: none czy lepiej jednak nie?
    
  • By lublana
   Witam,
    
   mam prostą, statyczną stronę w HTML na domenie w stylu mojanazwa.pl.
   Znajduje się na niej opis działalności i link do dwóch oddziałów firmy w różnych miastach postawonych na wordpressie np mojanazwa.pl/a i mojanazwa.pl/b.
   Mojanazwa.pl/a linkuje do mojanazwa.pl/b i na odwrót. 
   Oba mają praktycznie te same treści. Jedyne różnice to opis zespołów pracujących w danym mieście oraz kalendarz (system rezerwacji).
   Jestem laikiem w temacie SEO i Web Developingu i przy jej tworzeniu nie myślałem o niej pod względem pozycjonowania.
   Pierwszy problem jaki mi się nasuwa po poczytaniu trochę literatury na ten temat to duplicate content przy stronach na wordpressie.
   Najważniejszą kwestią jak dla mnie jest teraz, jak to rozegrać.
   Co powinienem zrobić, aby miało to sens?
   Usunąć główną stronę html zostawić jednego wordpressa i w jego obrębie jakoś załatwić kwestię rozbieżnosci kilku informacji?
   Jeśli tak to czy macie pomysł, jak to załatwić?
    
   Pozdrawiam!
    
    
  • By pieto
   Cześć,
   sorry być może już było ale jakoś nie mogę odaleźć.
    
   Pytanie czy ktoś weryfikował w jakim stopniu trzeba skopiować treść aby uznana była za duplicate content.
    
   Taka sytuacja:
   Posiadamy dwa serwisy jeden to strona informacjyjna o produkcie (producenta),
   druga to sklep. 

   Oba serwsy mają jeden ten sam blok tekstu (opis produktu) reszta się różni, choć jest to ta sama struktura linków ale na innej domenie. (środowisko multisite).
   Ostatni miesiąć to spadek wejść organicznch o 20% na stronie informacyjnej  i tak się zastanawiam czy to mogło być przyczyną. Wgl co dziwniejsze sklep zacząl osiągać ładne wyniki, zupełnie odwrotnie od strony informaycjnej.
   Zupełnie jakby google uznał że sklep jest stroną matką zamiast odwrotnie. Nie wiem czy dobrze kombinuję, i czy coś polecicie ?
    
   pozdr.
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy