Skocz do zawartości

Następna Fala Ręcznych Interwencji.


likom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

I oczywiście prezent od wielkiego brata z rana w GWT.

Znowu fala ręcznych interwencji.

Co ciekawe jak zwykle za grzechy z przeszłości.

Domeny nie linkowane od 2-3 lat.

I tylko jedna nowa.

Jak ktoś kiedyś fajnie napisał : "nic tak SEO nie wybiela jak SPAM raport co niedziela"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak już będzie cyklicznie. Moim zdaniem uczą swoja sieć - ten schemat powiadomienie, dane wyjściowe, które samo obrabiają webmasterzy i wysyłają zgłoszenie idealnie pasuje pod schemat uczenia sieci neuronowej. Po każdym uczeniu będzie taka fala coraz bardziej skuteczna:) jedyny pomysł to podawanie im danych zupełnie innych niż oczekują - przekonać seowców jeszcze da się, ale masę domorosłych ... znaleźli calkiem logiczny sposob na swl, precel itp. Zanaczam to tylko moja opinia - domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google się kończy, ucina sobie samo rączki i nóżki...bez linków nie znajdą nic. Naturalne linkowanie wskazujące co może google szukać na danej stronie i jak ją indeksować nie istnieje. Tak więc kręcą bat na własny tyłek. Jeśli ustrzelą seo całkiem, to co za problem skrzyknąć się i każdy kto zajmuje się pozycjonowaniem wstawi baner reklamowy dla binga na swojej stronie, nie mogą wygrać na dłuższą metę.... Zwłaszcza że to właściciele stron i nasi klienci budują popyt na nasze usługi, nikt nie chce Płacić za drogie reklamy google.

Dlatego sądzę że to wszystko to w dużej mierze działania żeby dać o sobie znać , że czuwają. Mimo że tak naprawę szkodzą i przyczyniają się do wzrostu ilości spamu.

Co jakiś czas polecą filtrami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kończy się moim zdaniem tylko coraz bardziej monetaryzuje swój biznes. Tak jak i facebook - obecnie 1-2 % "fanow" danego profilu widzi bezpłatnie opublikowany wpis. Tak samo google - nie potrzebuje linków - wystarczam ich ich adwords. Mają słowa kluczowe, odmiany i dopasowania, mają w końcu swój magiczny współczynnik jakości - chcesz reklamwać spam to ok ale płać x 10.

Rosną im koszty przechowywania i gromadzenia danych, moce obliczeniowe potrzebne są coraz większe, coraz więcej chcą ludki dla nich pracujący - tu starają sie to ograniczać nakładając filtr wyjątkowego pracodawcy, gdzie pracuje się nie tylko dla zarobków ale dla prestiżu i atmosfery oraz komfortu pracy. Nie zmienia to faktu, że koszty rosną tak, że mają obsesje na punkcie optymalizacji przychodów. Każda firma to robi tylko oni robią to bezczelnie i agresywnie.

Są jak Hamerykanie co to idą z bronią wyzwalać naród, zyskują wpływy i zasoby i zostawiają po sobie obraz nędzy i rozpczacy... ale jak mantre powtarzają, ze robią to w imię wolności i demorkacji. Google robi to wszystko dla dobra użytkowników ... by żyło się lepiej ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Google się kończy, ucina sobie samo rączki i nóżki.

Bzdura. Budują swoją pozycję i udoskonalają swój model biznesowy.

Możesz sobie krzyczeć na forum, narzekać i płakać. To forum wytrzymało już wiele takich łez.

W Google siedzą mądre głowy i doskonale wiedzą co robią. Promocja Binga przez "pozycjonerów" nic tu nie da, bo zwykły użytkownik jest zadowolony z wyników wyszukiwania i nie ma potrzeby przesiadania się na inną wyszukiwarkę.

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Nie płaczę tylko stwierdzam fakty. Jeśli wyniki by były coraz lepsze to ok, masz rację. Ale oni kasują dobre i uczciwe firmy z indesku...bing tego nie robi.

Po prostu to co mieli najlepsze niszczą i teraz najlepsze będzie w bing, dużo większy wybór firm i stron. Sami sobie szkodzą. W bingu też siedzą mądrzy ludzie i jeśli zobaczą swoją szansę zwiększą wydatki na reklamę. Google nie wygra nigdy niszcząc biznesy użytkownikowi, promując molochy jak allegro czy pf. Teraz wyniki są niby ok, ale google otwiera epokę depozycjonownia. Wstawiasz serwer gdzieś w Afryce, robisz system pełen spamu i pobierasz opłaty za udupienie danego usera. Jesteś nietykalny, a google traci kolejną stronę(i pewnie jest zadowolone bo na adwords są większe nakłady).

Wszystko do czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli wyniki by były coraz lepsze to ok, masz rację. Ale oni kasują dobre i uczciwe firmy z indesku

Na usunięcie z indeksu naprawdę trzeba sobie zasłużyć. Co innego spadki w serpach.

W TOP10 nadal jest jednak 10 pozycji (standardowo). Ty wypadasz, na Twoje miejsce wpada ktoś inny, być może wcale nie mniej "uczciwy".

Zwykły użytkownik, dla którego przeznaczona jest wyszukiwarka (bo wcale nie jest stworzona dla pozycjonerów) wcale nie zauważy różnicy. Prawdopodobnie znajdzie tam to, czego szuka. Nie ma Cię w serpach, zawsze możesz płacić za AdWords. Tutaj każdy ma szanse zaistnieć.

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zasłużyć to nie do końca. Miałem przykład gdzie przyłożono w krótkim czasie 150 tys linków z syfu i strona po prostu wyparowała. Klienta znam prywatnie długo - ani on ani nikt z firmy się nie przysłużył to pewne. Więc tak jak można być pomówionym i wrobionym tak tu można kogoś wysadzić z siodła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, miałem na myśli spadki w serpach.

W pewnym momencie w to puste miejsce wpadają bzdury i mało wartościowe strony, w adwordsach stawki kosmiczne. Innymi słowy skupianie się na google przestaje być opłacalne.

Właściciel biznesu: Straciłem masę kasy na reklamie w google i zniszczyli wszystkie pozycje mojej strony. A co to ?.... tanie pozycjonowanie w nowo powstałej wyszukiwarce bing ? No cóż przy tak niskich stawkach mogę spróbować.

Szukający: Hmyyy nie mogę tego odszukać w google, wejdę może do tej wyszukiwarki, której reklamę widziałem w telewizji. Jak to szło ... bing.pl. O tu jest więcej fajnych wyników, częściej tu wpadnę.

To jest moim zdaniem los jaki może spotkać wiele stron. I szczerze wolałbym zostać przy google, może się po prostu nie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nei zmieni, a powiadomienia będą coraz częściej występować, gdyby szła informacja ze te i te linki są be można by było się do tego odnieść, teraz musisz myśleć który link jest be

może źle podałem, zmieni a w sumie już się zmienił profil linkowania i pozycjonowania, i do tego trzeba sie przystosować

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko potwierdzić że coś jest na rzeczy ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności