Jump to content

Sprawdzacie wordpressa?

Recommended Posts

na wszystkich stronkach opatych o WP mam zainstalowaną wtyczkę wordfence. Dziś chyba chopcy dostali nową zabawkę bo na 7 z 9 stron chcieli sie włamać na konto admina. Uważajcie ....

Spamów ( a raczej prób spamowania ) to ja na jednej stronce liczę setkami dziennie ;) ale każdy komentarz musi być zaaprobowany prze ze mnie więc nic się nie pojawia, na innych stronkach to po kilka, kilkanaście dziennie. próby włamań też się zdarzają - średnio codziennie na jakąś stronkę. Wczoraj się przeraziłem bo 7 na raz to lekka przesada :) .Co mnie najbardziej zasmusiło to że do każdej próby włamania uzywano innego IP i trochę roboty z blokowaniem jest, ale dziś już spokój, pewnie przekalibrowanie sprzętu i w nowy rok znowu się zacznie :(. Szczęśliwego Nowego .... :)

Tak jak przedmówcy uważam, że na spam najlepszy aksimet, a do bezpieczeństa wp security. Mówiąć szczerze, to ta druga bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Przy pomocy tej wtyczki można mieć już małą wordpressową twierdzę :)

Pewnie masz rację, ale w moim przypadku właśnie przed tym (obciążenie, zamulenie strony, i odcięcię serwera przez hosting) uchroniła mnie ta wtyczka. :) Doraźnie - na pewno warto. Padłem ofiarą popularnych ostatnio ataków na wordpressa.

Edited by JanoB

Wtyczka o nazwie " Limit Login Attempts" plus zmiana nazwy konta "admin" zapewnia dość skuteczną obronę przed większością ataków. Jako, że nic nie jest doskonałe, to warto mieć w zanadrzu regularnie wykonywane kopię blogów wraz z ich bazami.

Edited by gaijin
  • Like 1

Czytając wasze komentarze jestem w szoku, że aż tyle spamu i ataków u was występują. Ja posiadam ok.100 stron na WP i próba włamań jest raz na kilka miesięcy. Gaiijn ma świętą rację, również regularnie dokonuję kopię blogów i baz danych :)

Ja posiadam ok.100 stron na WP i próba włamań jest raz na kilka miesięcy

Widocznie próbują się włamać tylko na te wartościowe ;).

plus zmiana nazwy konta "admin"

Fakt - większośc prób złamania hasła na login "admin" ale sa też na właściwy login :/

disable comments

nie na wszystkich mogę - na niektórych łapię klientów własnie przez komentarze :(

W wolnej chwili sprawdze

fail2ban

i

Wp-Security

CHociaż teraz się uspokoiło. Są próby ale jedna na dwa dni. Wtedy spanikowałem bo naraz na 7 wordpresów to był szok .

• Like 1