skibbbi

Wykrywanie powielonych słów kluczowych i nie tylko - arkusz kalkulacyjny

Polecane posty

Witajcie,

Nie wiem czy komuś się przyda ale miałem problem z porównywaniem słów kluczowych w różnych plikach i zestawach. Często kiedy dochodziły nowe to zawsze był problem jak sprawdzić 500 czy 1000 słów pod kątem powielania się w już istniejących zasobach.

Stworzyłem prosty arkusz w którym mamy 4 kolumny: Lista 1, Lista 2, Nie ma na liście 1, Nie ma na liście 2

Jak to działa? Przypuśćmy, że mamy dwie listy słów:

Lista 1:

pozycjonowanie

seo

słowa kluczowe

katalogowanie

preclowanie

Lista 2:

strony www

seo

zarabianie w sieci

Otrzymamy na stępujące wyniki

Nie ma na liście 1:

strony www

zarabianie w sieci

Nie ma na liście 2:

pozycjonowanie

słowa kluczowe

katalogowanie

preclowanie

W zależności którą listę chcemy uzupełnić wybieramy odfiltrowywane dane, kopiujemy do odpowiedniej Listy i gotowe. Mamy pełną kontrolę nad danymi.

Tabelę można stosować do porównywania list linków i tak naprawdę dowolnych danych. Jedyny problem polega na tym, że powyżej 5tys. wierszy trochę muli (ale to może na moim AMD 9650 i LibreOffice)

Czy ktoś zna jakieś alternatywne metody lub programy na porównywanie np. plików, które mają po 100tys wierszy i zapisywanie różnicy w oddzielnym pliku? Są programy takie jak WinMerge, które pięknie umieją porównać dwie listy ale raczej to działa na kodzie strony, bo tam ma znaczenie też kolejność. Ale nie umiem wyciągnąć z takiego programu listy z różnicą między plikami. Na tę chwilę znalazłem tylko takie rozwiązanie jak w tym arkuszu.

Plik do ściągnięcia https://drive.google...dit?usp=sharing

Pozdrawiam,

Edytowano przez skibbbi

Co do samego wyszukiwania - posortuj listy alfabetycznie - to o wiele upraszcza wyszukiwanie i powinno "trochę odmulić".

Tortoise SVN i funkcja diff na dwóch plikach txt (posortowanych alfabetycznie).

Myślę, że zdecydowanie warto zainteresować się tym, co oferuje linux (i nie tylko linux, odpowiedniki tych narzędzi są też dostępne na Windowsa):

grep, cat, tail, head, sort, uniq, sed, tr, diff, awk, cut (oczywiście jest tego wiele więcej - te tak na szybko przyszły mi do głowy)

Do tego dołożyć podstawy skryptów w bashu albo podstawy jakiegoś języka skryptowego (Python jest łatwy i przyjemny).

Jeśli powyższe narzędzia się nie podobają to wystarczy przyswoić podstawowe operacje na tekstach + prostych strukturach (listy) np. właśnie z Pythona.

Gdy nie masz powyższych pod ręką, zawsze można powalczyć jakimś narzędziem online, np.:

http://textmechanic.com/Sort-Text-Lines.html (Kliknij w Open Tool Menu, pojawi się jeszcze trochę ciekawych opcji).

search_auditor_500x80.png

Synoglota - synonimizator języka polskiego i angielskiego: ZOBACZ - lato się skończyło, a promocja trwa! :)

Dzięki za info. W wolnej chwili odpalę jakąś maszynę wirtualną i zainstaluję Ubuntu bo w miarę je znam. Po sprawdzam i mam nadzieję, że się jakoś połapię.

@okazwłoka śledzę co mogę ale jestem jednowątkowy i jednostanowiskowy (może dokupię jakiś upgrade na więcej instancji) ;) Dzięki za linka, przetestuję

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez zoltran
      Witam,
      zastanawiam się jak poprawić jakoś słów kluczowych na swojej stronie tj. taniewakacje.info - Korzystam z takiego dodatku do FF o nazwie Woorank - który zaleca mi abym "be more consistent with your keywords". Czy zmiana słów kluczowych wystarczy aby ta apka wykrywała pola "keyword cloud" oraz "keyword consistent"?
      Czy może się ktoś w tej sprawie wypowiedzieć?
    • Przez Gumli
      Zauważyłem na dwóch moich serwisach pewną sytuację. Strony główne tych serwisów poleciały w kosmos na zbyt bardzo powtarzające się słowa kluczowe w pozycjonowaniu. Według Majestic Site Explorer jest to ilość pokazywana 9% - 10%.W zasadzie równolegle pozycjonowałem podstrony tych serwisów ale delikatniej - i one weszły wyżej - do TOP10, choć teraz powoli niektóre spadają do TOP20.
      Niestety nadal na słowa kluczowe, które mnie interesują nie ma stron głównych. Aktualnie staram się nie używać słów kluczowych w anchorach.
      Co mogę zrobić, aby powróciły strony główne?
      Czy wzmacniać podstrony, które zajęły poniekąd miesca stron głównych?
      Jeśli tak, to jak? Linkując głównie podstrony, czy stronę główną?
    • Przez www.SeoProgramista.pl
      SeoSugestie - jest to oprogramowanie do automatycznego wyszukiwania sugestii słów kluczowych.
      Jest ono niezwykle pomocne w dobieraniu słów kluczowych do pozycjonowania.
      Główne funkcje oprogramowania SeoSugestie:
      automatyczne wyszukiwanie sugestii słów kluczowych,
      sprawdzanie site,
      import konkurencyjności, ilości wyszukiwań oraz średniej CPC z AdWords.

Więcej szczegółów na stronie www.seosugestie.pl.
      Aktualizacje
      Wszystkie aktualizacje są darmowe.
      Regularna cena: 149 zł netto
      Oprogramowanie SeoSugestie można kupić na stronie www.seosugestie.pl/site/offer
      Aktualnie trwa promocja na SeoPromocje.pl.
      Promocyjna cena: 89 zł netto.
      Kupon promocyjny: SeoSugestie.pl-start-SeoPromocje.pl

• Przez neidi
      Witam
      Tak jak w temacie. Nurtuje mnie pewien problem.
      Załóżmy że mam stronę firmy oferującej różne usługi. Każda usługa to jedna fraza do pozycjonowania. Dla każdej usługi jest podstrona o odpowiadającym jej tytule i treści, która jest zdecydowanie lepiej zoptymalizowana pod konkretną frazę niż strona główna.
      Jak w tym przypadku prowadzić linkowanie?
      1. Linkować tylko stronę główną na wszystkie frazy.
      2. Linkować tylko podstrony na poszczególne frazy a stronę główną na jakąś oólną frazę.
      3. Rozłożyć linkowanie wszystkich fraz na podstrony i główną jednocześnie.
      Bardzo proszę osoby doświadczone o podpowiedź w tym temacie.
      pozdrawiam
    • Przez bajashi
      Cześć,
      czy znacie jakieś darmowe narzędzia do sprawdzania jakie słowa kluczowe/frazy wpisują internauci wchodząc na strony konkurencji?
      alexa.com daje taką możliwość, jednak w darmowej wersji wyświetla tylko 5 pierwszych fraz (sekcja Which search keywords send traffic to this site?). Mi zależy na pełniejszej liście.
      Zamierzam zlecić pozycjonowanie mojej strony i w ten sposób chcę dobrać odpowiednie frazy.
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.