Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, SeoMagic napisał:

można wysłać e-mailem parafke trzeba na każdej stronie zostawić

parafka - to jest podpis

wiem co to jest parafka, bo z pewnością dłużej od Ciebie żyję na tym świecie- owszem to podpis, ale nieformalny. Na oryginałach dokumentów urzędowych zostawia sie podpis, najlepiej czytelny, natomiast na jego kopiach lub pokwitowaniach wystarczy parafka. Nie uwierzysz, ale uczyłam się o tym w szkole.

 

 

mam takie pytanie, ale nie do SeoMagic, bo on jest na "wyższym poziomie intelektualnym" i uważa, że ludzie zadają debilne pytania - czy wiecie może w jaki sposób mozna dowiedzieć się, że jest się w grupie "ulubionych" przez zlecającego copywriterów? Po raz kolejny wzięłam dwa zlecenia, prawie już przeterminowane, (jedno do 20, drugie do 21.01.) z listy, które po umiejscowieniu się na mojej liście zleceń okazały się z gwiazdką, czyli z grupy. Tych zleceń wcześniej nie było w ogólnodostępnych i też nie były u mnie na liście - nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo na pewno bym je wzięła wcześniej, a nie na ostatni dzwonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Joanna53 napisał:

wiem co to jest parafka, bo z pewnością dłużej od Ciebie żyję na tym świecie- owszem to podpis, ale nieformalny. Na oryginałach dokumentów urzędowych zostawia sie podpis, najlepiej czytelny, natomiast na jego kopiach lub pokwitowaniach wystarczy parafka. Nie uwierzysz, ale uczyłam się o tym w szkole.

 

 

mam takie pytanie, ale nie do SeoMagic, bo on jest na "wyższym poziomie intelektualnym" i uważa, że ludzie zadają debilne pytania - czy wiecie może w jaki sposób mozna dowiedzieć się, że jest się w grupie "ulubionych" przez zlecającego copywriterów? Po raz kolejny wzięłam dwa zlecenia, prawie już przeterminowane, (jedno do 20, drugie do 21.01.) z listy, które po umiejscowieniu się na mojej liście zleceń okazały się z gwiazdką, czyli z grupy. Tych zleceń wcześniej nie było w ogólnodostępnych i też nie były u mnie na liście - nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo na pewno bym je wzięła wcześniej, a nie na ostatni dzwonek.

 Z moich obserwacji wynika, ze to zlecenie, ktore odrzucił inny copywriter przed upływem 24h. Kiedyś jak jeszcze brałam więcej zleceń z ogólnej puli to mi się takie zdarzały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inverts podpisy elektroniczne muszą spełniać określone wymagania, a większość z nas ich nie spełnia. Podpis elektroniczny jest płatny lub musi być zarejestrowany jako bezpłatny profil zaufany (dla urzędów). Dlatego ułatwieniem dla nas jest tradycyjna umowa papierowa.

JFk nie wiem jak to dokładnie działa, ale wydaje mi się, że zlecający nie ma ulubionych. W zależności od potrzeb zleca teksty wybranym copy jako indywidualne. Dzisiaj też miałam podobny przypadek, zaklepałam zlecenie ogólnodostępne, a na moim profilu pokazało się jako indywidualne, może to zbieżność czasu, nie mam pojęcia.

W sprawie umów wspieram SeoMagic, wszystko jest jasne i klarowne po zapoznaniu się z regulaminem. Trzeba przeczytać ze zrozumieniem, wybrać opcję i podpisać lub zrezygnować z pisania. Dla mnie jedyną tajemnicą jest różnica w cenniku. W umowie tego niema. Na razie załącznik cennika jest nieaktywny chyba że u Was jest, to podajcie różnice.

W panelu dla klientów dostępne są teksty ekspresowe za dopłatą 35% (dla nas 15%). Opcji tekstów autorskich nie ma. Dopóki nie będę znała cennika, nie podpisuję żadnej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gocha napisał:

W sprawie umów wspieram SeoMagic, wszystko jest jasne i klarowne po zapoznaniu się z regulaminem. Trzeba przeczytać ze zrozumieniem, wybrać opcję i podpisać lub zrezygnować z pisania. Dla mnie jedyną tajemnicą jest różnica w cenniku. W umowie tego niema. Na razie załącznik cennika jest nieaktywny chyba że u Was jest, to podajcie różnice.

W panelu dla klientów dostępne są teksty ekspresowe za dopłatą 35% (dla nas 15%). Opcji tekstów autorskich nie ma. Dopóki nie będę znała cennika, nie podpisuję żadnej umowy.

 

Widziałaś ostatnią stronę umowy?

 

1. Dla Autora + 10% do wynagrodzenia za Tekst z przekazaniem praw autorskich. * nie dotyczy
tekstu eksperckiego, gdzie przekazanie praw autorskich zawarte jest w cenie ujętej w tabeli
2. Dla Autora + 15% do wynagrodzenia za napisanie Tekstu w trybie ekspres.
3. Dla Autora + 15% do wynagrodzenia za napisanie Tekstu który wygasa w ciągu 36h od
przyjęcia zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym ile dostanę nie będę się zastanawiać, ważne że będzie więcej. Osobiście wolałabym dostawać więcej tekstów tematycznych, bo są dużo ciekawsze i lepiej opisane niż zaplecza, no i oczywiście lepiej płatne. Ten procent to i tak niewielka kwota, więc nie ma co sobie zaprzątać głowy. A skoro już jesteśmy przy procentach, to mam pytanie: dotychczas, zlecenia były opatrzone bonusem 8%, czy jeżeli teraz ma być dodatkowo 10 i 15% to te osiem nadal jest aktualne? czy zostanie zlikwidowane?

 

 

@Gocha ja pytałam TB o tę kwestię i właśnie to oni udzielili mi takiej informacji (wyjaśnię: jak czegoś nie wiem lub nie jestem czegoś pewna to po prostu pytam, bo nikt nie urodził się geniuszem i czegoś może nie wiedzieć - po prostu stosuję zasadę "kto pyta, nie błądzi"). Zlecający wybiera sobie osoby które według niego piszą najlepiej i tworzy grupę - zlecenia które dodaje, trafiają na listę ogólną, ale jak jakieś wybierze copywriter z tej grupy, to wtedy pojawia się gwiazdka. ja po prostu chciałabym wiedzieć, dlaczego te zlecenia, dotyczące grupy, nie pojawiają się na ich indywidualnych kontach, tylko trafiają na listę ogólnodostępną. Podejrzewam, że wiele takich zleceń mnie ominęło..

a, i jeszcze powałkuję umowę - sorki jeżeli to KOMUŚ nie pasuje,  to proszę nie czytać - chodziło mi o to, czy umowę można wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać mailem, a TB sobie ją wydrukuje - według mnie byłoby to to samo, a ja nie musiałabym nikogo prosić o pójście na pocztę (jestem chora i nie wychodzę z domu - jeżeli kogoś to ciekawi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Joanna53 napisał:

na tym ile dostanę nie będę się zastanawiać, ważne że będzie więcej. Osobiście wolałabym dostawać więcej tekstów tematycznych, bo są dużo ciekawsze i lepiej opisane niż zaplecza, no i oczywiście lepiej płatne. Ten procent to i tak niewielka kwota, więc nie ma co sobie zaprzątać głowy. A skoro już jesteśmy przy procentach, to mam pytanie: dotychczas, zlecenia były opatrzone bonusem 8%, czy jeżeli teraz ma być dodatkowo 10 i 15% to te osiem nadal jest aktualne? czy zostanie zlikwidowane?

 

 

@Gocha ja pytałam TB o tę kwestię i właśnie to oni udzielili mi takiej informacji (wyjaśnię: jak czegoś nie wiem lub nie jestem czegoś pewna to po prostu pytam, bo nikt nie urodził się geniuszem i czegoś może nie wiedzieć - po prostu stosuję zasadę "kto pyta, nie błądzi"). Zlecający wybiera sobie osoby które według niego piszą najlepiej i tworzy grupę - zlecenia które dodaje, trafiają na listę ogólną, ale jak jakieś wybierze copywriter z tej grupy, to wtedy pojawia się gwiazdka. ja po prostu chciałabym wiedzieć, dlaczego te zlecenia, dotyczące grupy, nie pojawiają się na ich indywidualnych kontach, tylko trafiają na listę ogólnodostępną. Podejrzewam, że wiele takich zleceń mnie ominęło..

a, i jeszcze powałkuję umowę - sorki jeżeli to KOMUŚ nie pasuje,  to proszę nie czytać - chodziło mi o to, czy umowę można wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać mailem, a TB sobie ją wydrukuje - według mnie byłoby to to samo, a ja nie musiałabym nikogo prosić o pójście na pocztę (jestem chora i nie wychodzę z domu - jeżeli kogoś to ciekawi).

Nie można. Napisali w trzech miejscach: umowie, poście na forum i mailu, że trzeba odesłać pocztą. 

 

Co do gwiazdek przy zleceniach... Teraz ja powalkuje. ZAWSZE kiedy pojawiała mi sie gwiazdka a to nie było zlecenie typowo dla mnie, widać było, ze zlecono je wcześniej. To znaczy powiedzmy, że udało mi sie je złapać o 17.00 a bylo zlecone np. 5h wcześniej. To z kolei widać po terminie realizacji. Co do grup ulubionych copy nie mam wiedzy na teb temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Joanna53 napisał:

a, i jeszcze powałkuję umowę - sorki jeżeli to KOMUŚ nie pasuje,  to proszę nie czytać - chodziło mi o to, czy umowę można wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać mailem, a TB sobie ją wydrukuje - według mnie byłoby to to samo, a ja nie musiałabym nikogo prosić o pójście na pocztę (jestem chora i nie wychodzę z domu - jeżeli kogoś to ciekawi).

Takie rozwiązanie w dzisiejszych czasach jest czymś normalnym. Ja jednak niestety ten zapis w regulaminie TB czytam tak, że umowę należy odesłać tradycyjną pocztą. Choć wolałbym oczywiście, aby można było druknąć, podpisać, zrobić skan i odesłać mailem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arion, masz rację, dotarłam do cennika, nieaktywny i dalej nie szłam. Trzeba jeszcze sprawdzić jak to się ma do przepisów podatkowych. Koszty uzyskania mogą się różnić. 

Joanna 53 powinnaś się zastanawiać ile dostaniesz i dokonywać świadomych wyborów. Z tego względu nie tykam precli i katalogów, stawki niższe niż w Chinach. Tylko specjalistyczne zbliżają się do stawek firm pozycjonujących. Z braku laku dobry TB. Piszę na TB do połowy miesiąca, a później zlecenia dla firmy za znacznie wyższą stawkę. podwyżki nie ma, ale 15% za ekspres w przypadku pakietu na kilka tekstów zapleczowych zwiększa wynagrodzenie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze nie działa opcja rezerwacji zleceń, gdy wiele już napisanych czeka na akceptację przez klientów? One miały nie wchodzić do puli 20 tekstów do zarezerwowania, prawda? Chyba, że to przypadek - ale inaczej nie umiem wytłumaczyć sobie, dlaczego system nie pozwala mi na realizację nowych tekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności