Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się (sama w to nie wierzę:shok:) z @SeoMagic - rzeczywiście te punkty zliczane były od początku pracy, teraz, zgodnie z regulaminem chyba od dziesięciu ostatnich tekstów ocenionych przez klientów. Moja średnia ocen niebotycznie wzrosła - przedtem nie wychodziłam poza 5,74 z najwyżej ocenionych tematycznych. teraz mam 5,80 a z opisu produktu 5,94. Zapleczówki wypadają najgorzej, ale to dlatego, że większość klientów stawia mi 5 (:angry:) Niestety, ogólna średnia mi się nie zmieniła, gdyż doliczyli mi oceny z kategorii, których już od przynajmniej półtora roku nie piszę, czyli precli i opisów do katalogów, gdzie - dziwna rzecz - miałam oceny najsłabsze. Najwyraźniej nie umiem lać wody:P

a co do oceniania to jestem za zniesieniem tej niekomfortowej formy doceniania bądź ganienia copy. Z jednej strony - TB podlizuje się klientom stając prawie w kazdym konflikcie z copy po ich stronie, z drugiej zaś uważa ich za niedojrzałe, ufne dzieciaki, które dostając tekst od razu umieszczają go na stronie bez czytania - "bo wierzą TB na słowo, że tekst jest idealny". Nieprawda - każdy klient czyta otrzymany tekst i jeżeli coś mu nie pasuje od razu zgłasza protest - wiem, bo przez te 3 lata pracy miałam ze trzy takie sytuacje (mówię o całych zleceniach,  a nie pojedynczych tekstach). Co prawda w tych przypadkach klient sam nie wiedział czego chce, ale TB oczywiście stanęło po jego stronie. Z tego powodu mam w ustawieniach wpisane dwa na pięć odrzucone teksty których nawet nie zamieścili w rubryce "odrzucone teksty". Poważnie, nie ma ich nigdzie, ale w ustawieniach widnieją jako odrzucone. Skoro ich nie ma ujętych to powinni mi wyzerować również w ustawieniach - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden diabeł wie jak te średnie są liczone w ustawieniach, a jak liczona jest średnia ogólna. Ważne, by gwarantowała najwyższą stawkę. Ja też z precli mam niższą średnią niż zapleczówek, tematycznych i specjalistycznych, ale nie piszę ich od 5 lat, katalogów nie piszę wcale. Może ktoś z TB wyjaśni nam jak to jest z tą średnią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gocha napisał:

jeden diabeł wie jak te średnie są liczone w ustawieniach, a jak liczona jest średnia ogólna. Ważne, by gwarantowała najwyższą stawkę. Ja też z precli mam niższą średnią niż zapleczówek, tematycznych i specjalistycznych, ale nie piszę ich od 5 lat, katalogów nie piszę wcale. Może ktoś z TB wyjaśni nam jak to jest z tą średnią? 

a jaka to różnica z ilu ostatnich teksów jest liczona? Czy z 10 ostatnich czy od początku? a może z 5 ostatnich? jeśli dostaję 6, to średnia może albo zostać taka sama, albo wzrosnąć, ale nie spaść, to jest prosta matematyka. Załóżmy, że jets liczona z 10 ostatnich tekstów, sprzedanie nowego sprawia, że jeden z tych dziesięciu tekstów przestaje być liczony do średniej na rzecz nowo sprzedanego, jeśli odchodzi jeden tekst, który był oceniony na 6 i dochodzi w jego miejsce nowy za 6, to średnia zostaje taka sama, jeśli odchodzi tekst, który był oceniony na 4, a dostaję 6, średnia wzrasta. Serio nie rozumiecie tego, czym jest średnia arytmetyczna? 

 

Dziś sprzedałem 4 teksty ocenione na 6, średnia pozostała bez zmian, choć ostatnio tekst za 6 opuścił średnią. jaja i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SeoMagic napisał:

do TVP matematyki idź uczyć bo się marnujesz

 

niektórym przydałoby się pouczyć tej matmy chociażby z tvp, szczególnie jeśli się uważa, że średnia zależy od "Jak masz farta to Ci urosło, a jak peszka to spadło"... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden diabeł wie jak te średnie są liczone w ustawieniach, a jak liczona jest średnia ogólna. Ważne, by gwarantowała najwyższą stawkę. Ja też z precli mam niższą średnią niż zapleczówek, tematycznych i specjalistycznych, ale nie piszę ich od 5 lat, katalogów nie piszę wcale. Może ktoś z TB wyjaśni nam jak to jest z tą średnią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc jeszcze tak, że nie liczą średniej z konkretnej liczby tekstów, ale od konkretnej daty. Wówczas mogla dziś Ci przybyć ocena w postaci 6, ale mogło odejść kilka ocen 6 z przeszłości i wtedy średnia się obniża, bo tak czy siak ilość 6 spadła. 

 

Ja nie zauważyłam u siebie spadku średniej w dwóch kategoriach, w których pisze. Reszcie sie nie przyglądam szczerze mówiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 15:08, amebix napisał:

@TextBookers.com

 

a u mnie znowu to samo, zapisałem sobie, jaką mam średnią ogólną, sprzedałem tekst i dostałem ocenę 6, średnia ogólna spadła o 0,02 zamiast wzrosnąć. Wasza platforma jest po prostu niesamowita, wyłączcie najlepiej te systemy ocen, bo działają źle, macie coś powalone z algorytmami liczącymi

 

Czy moglibyśmy prosić o wysłanie informacji na biuro@textbookers.com - problem został zgłoszony jednak bez konkretnych danych użytkownika trudno jest zdiagnozować, co dokładnie się dzieje. 

 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia 

Zespół TextBookers

TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO
E-mail: biuro@textbookers.com
Najlepszy copywriter w TextBookres dla copywriting online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 16:11, Joanna53 napisał:
W dniu 16.05.2020 o 16:11, Joanna53 napisał:

 wiem, bo przez te 3 lata pracy miałam ze trzy takie sytuacje (mówię o całych zleceniach,  a nie pojedynczych tekstach). Co prawda w tych przypadkach klient sam nie wiedział czego chce, ale TB oczywiście stanęło po jego stronie. Z tego powodu mam w ustawieniach wpisane dwa na pięć odrzucone teksty których nawet nie zamieścili w rubryce "odrzucone teksty". Poważnie, nie ma ich nigdzie, ale w ustawieniach widnieją jako odrzucone. Skoro ich nie ma ujętych to powinni mi wyzerować również w ustawieniach - prawda?

 

Mowa tu chyba nie o odrzucie a o reklamacji.

System reklamacji działa inaczej niż system podwójnego (ostatecznego odrzutu). Przy uznanej reklamacji, ponieważ wbrew temu co został napisane nie uznajemy wszystkich i wielokrotnie odrzucamy reklamacje klientów,  tekst dosłownie pozostaje dobrem autora i autor może nim zarządzać poza serwisem, stąd nie pozostaje w systemie. Inną sprawą są te z odrzutów za błędy/plagiat itd. gdzie komentarz moderacji/klienta i sama treść to podstawa odrzutu i autor może sobie to zweryfikować w oparciu o treść. 

 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia 

Zespół TextBookers

TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO
E-mail: biuro@textbookers.com
Najlepszy copywriter w TextBookres dla copywriting online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 23:17, Gocha napisał:

Nie zrozumiałam o co Ci chodzi. Teraz sprawdziłam i rzeczywiście mam 2 zapleczówki odrzucone, bo zakwestionowałam uwagi moderatora. Nie wiedział jak działa odliczanie VAT w samochodzie i choć tłumaczyłam to nie wysłał tekstu do klienta, ale dał do odrzuconych. Potem dorzucił jeszcze jeden z xxxx (chodziło o przedłużenie czasu w starym regulaminie) komentarz - brak oryginalności, choć takiego tekstu na internecie nie spotkałam. W każdym jednak przypadku mogłam sprawdzić podgląd tekstów. jak nie masz podglądu to napisz jeszcze raz powołując się na dzisiejszą deklarację właściciela TB.

 

To właśnie ta sytuacja, w której podwójny odrzut tekstu działa inaczej, niż reklamacja.

 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia 

Zespół TextBookers

TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO
E-mail: biuro@textbookers.com
Najlepszy copywriter w TextBookres dla copywriting online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 10:05, pawig napisał:

Moim zdaniem TB powinno w ogóle zrezygnować z tych punktów karnych i w konsekwencji blokady konta. 10 punktów nabić może sobie nawet najlepszy copy. W życiu różne nieoczekiwane sytuację mogą się zdarzyć. I co teraz taki copy ma mieć przez 60 zablokowane konto. Przecież on nie będzie siedział z założonymi rękoma tylko w tym czasie pisać będzie dla konkurencji. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie dla TB. 

 

Zamiast tych punktów karnych lepiej jest wprowadzić inne rozwiązania:

 

1. Umożliwić copy przedłużenie realizacji zlecenia o 24h. Taka opcja niby jest, ale można z niej skorzystać raz na 92 dni. Oznacza to, że praktycznie jej nie ma. Chyba lepiej, aby w sytuacji kiedy copy widzi, że z jakieś przyczyny nie da raty zrealizować zlecenia w terminie to, aby mógłby ten termin przedłużyć. Lepiej, aby klient dostał tekst dobę później niż w ogóle, a copy dostał punty karne. 

 

2. Wprowadzenie możliwości rezygnacji z podjętego zlecenia. Powód ten sam co wyżej. Dodatkowo zdarza się, że copy biorą zlecenie dość pochopie. Lepiej, aby mógł z niego zrezygnować niż pisać średni tekst. W takiej sytuacji inny copy może podjąć się pisania tego tekstu niż zrobić to lepiej, bo akurat mu tematyka będzie pasować. 

 

3. Możliwość rezerwacji tylko jednego zlecenia (nie tekstu, zlecenia). Korzyści: a) copy nie weźmie full zleceń na raz, a potem się z nimi nie wyrobi, b) lista ogólnie dostępnych zleceń będzie w końcu pełna, a nie non stop pusta, c) skończy się zaklepywane zleceń kto pierwszy ten lepszy (i przez to pkt a). 

 

4. Jeśli jednak nadal terminy byłby przekraczane i teksty nierealizowane to proponuję wprowadzić system polegający na tym, że za każdy niezrealizowany w terminie tekst copy dostawałby do swojej średniej ocenę 1. To obniżałoby średnia, a tym samym stawkę. Ale byłaby to mobilizacja dla copy, aby szybko napisać dobre teksty i poprawić sobie średnią. Nie miałby blokowanego konta i nie pisałby w tym okresie dla konkurencji. Co ważne, jakby się taki copy zorientował, że na innej platformie może zarobić więcej to mógłby już w ogóle na TB nie wracać. Nie wiem czy taka sytuacja byłaby dla TB korzystna. Zwłaszcza jeśli dotyczyłaby dobrego copy. 

 

Dziękujemy za zgłoszone propozycje, jednak na chwilę obecną nie bierzemy pod uwagę takiej przebudowy systemu. 

 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia 

Zespół TextBookers

Edytowane przez TextBookers.com

TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO
E-mail: biuro@textbookers.com
Najlepszy copywriter w TextBookres dla copywriting online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby jednak miło jakbyście odnosili się do propozycji zgłaszanych przez Waszych użytkowników merytorycznie :) To, że nie planujecie zmian w takiej formie na platformie to jedno, ale odnieść się merytorycznie do propozycji to drugie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawig napisał:

Byłoby jednak miło jakbyście odnosili się do propozycji zgłaszanych przez Waszych użytkowników merytorycznie :) To, że nie planujecie zmian w takiej formie na platformie to jedno, ale odnieść się merytorycznie do propozycji to drugie :)

 

Proszę bardzo

 

Ad 1 - wielu autorów już dziś skarży się na za długi czas realizacji i jest on optymalny także z uwzględnieniem potrzeb klientów (praktyka nielegalnego przedłużania terminu została ukrócona zmianą Regulaminu), także przedłużenie uznajemy za ostateczność w naprawdę wyjątkowych sytuacjach - autorzy, przyjmując zlecenie, podejmują racjonalną decyzję znając termin realizacji na tyle wcześnie, aby wywiązać się z przyjętego zlecenia w czasie. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, wielu autorów przekonało się, że potrafimy indywidualnie szukać rozwiązania w trudnych sytuacjach. 

 

Ad 2 - jak wyżej - istnieje możliwość dokładnego zapoznania się z opisem przed przyjęciem zlecenia - jeśli ktoś robi to pochopnie, sam działa na swoją niekorzyść i trudno, aby Serwis brał za to odpowiedzialność  - po naprawieniu usterki przywrócimy możliwość rezygnacji ze zleceń indywidualnych, ale w zakresie opisanym w Regulaminie, 

 

Ad 3 - Przyjmujemy wiele zgłoszeń o tym, że limit i tak jest za mały, a zatem należy przyjąć, że Pana opinia - propozycja, nie pokrywa się ze zdaniem - niektórych - autorów - i z takimi konfliktami interesów/zdań/poglądów spotykamy się każdego dnia w stosunku do wielu rozwiązań w Serwisie. Szukamy zatem optymalnych kompromisów. Inna sprawa, że dobrzy autorzy dostają bardzo dużo indywidualnych zleceń i w/w rozwiązanie zniszczyłoby ten system.

 

Ad 4 - Nie borykamy się z takimi problemami teraz więc zmiana systemu i zaryzykowanie tym, że zaczniemy takie problemy mieć jest z pkt widzenia serwisu kuriozalna... dodatkowo zaproponowany przez Pana system jest zbyt skomplikowany i mało korzystny dla autorów.

 

Reasumując jeszcze raz dziękujemy za propozycje zmian, ale obecnie skupiamy się na wyeliminowaniu problemów bieżących; na optymalizacji systemu po jego aktualizacji w związku ze zmianą Regulaminu i na zapewnieniu Państwu możliwości dostępu do zleceń na bieżąco. 

 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia 

Zespół TextBookers

 

Edytowane przez TextBookers.com

TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO
E-mail: biuro@textbookers.com
Najlepszy copywriter w TextBookres dla copywriting online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawig napisał:

No, i taką odpowiedź i podejście to ja rozumiem!

 

Pracujemy (mimo Waszego oporu wobec tego słowa :)) nad tym, aby stał się to nasz standard w kontakcie ze wszystkimi Użytkownikami. 

 

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia 

Zespół TextBookers

Edytowane przez TextBookers.com

TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO
E-mail: biuro@textbookers.com
Najlepszy copywriter w TextBookres dla copywriting online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności