Skocz do zawartości

Kiedy w Polsce tak będzie?


taurus

Rekomendowane odpowiedzi

@KataLogi.co:

We mnie też się czasem gotuje jak widzę zwyrodnialców, ale nie o to mi chodziło.

Chodzi mi o to, że nie możemy myśleć w kategoriach "Ci pewnie oszukują, to my ich też oszukamy i będzie ok.".

Takie kwestie powinny być rozwiązywane w zgodzie z obowiązującym prawem. Jeśli ktoś oszukał to odpowiednim miejscem na rozstrzygnięcie jest sąd.

A jeśli prawo jest gdzieś dwuznaczne/pozostawia pole swobodę interpretacji to należy je zmienić.

A przede wszystkim trzeba być w tych działaniach konsekwentnym. Jeśli umowa została zawarta na określonych warunkach to tylko strony mogą dojść do porozumienia w kwestii jej zmiany. No chyba, że została zawarta z pogwałceniem prawa - od tego są sądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co to za pomysł, żeby rząd wpychał się między bank a konsumenta?

Już od dawna to robi dając gwarancje bankowe dla prywatnych banków które w przypadku złego zarządzania nie są karane (ani zarząd ani nikt) karani są obywatele wzrostem podatków

edytowane

mało tego, państwo powinno stawać w obronie interesów swoich obywateli (właśnie dlatego jest rzecznik praw konsumentów) no i dodatkowo w konstytucji opisane jest prawo zrównywania szans mniejszych podmiotów w przypadku "starcia" z dużym podmiotem.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że została zawarta z pogwałceniem prawa - od tego są sądy.

Słusznie. Tak tylko skąd wziąć szmal na prawników i znając polskie realia na długoletni proces?

No i jak już dojdziemy swoich praw to dotsaniemy zawrotną kwotę odszkodowania 1 tys - 2 - 3 4 5Tys? U tyle to dostał Romek za kilkumilonowe straty. Lepiej samemu wymierzać sprawiedliwość . Zakupić broń. Kursy strzeleckie są w każdym większym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności