Skocz do zawartości

"Jakie zaplecze taki pozycjoner" ?!


r3solved

Rekomendowane odpowiedzi

Często spotykam się ze stwierdzeniem "jakie zaplecze taki pozycjoner" chciałbym się do tego odnieść, a mianowicie czy każdy pozycjoner ma swoje "ogólne" zaplecze i jak to wykorzystuje w celach zarobkowych?

Czy to jest tak, że dobry pozycjoner ma przykładowo 100 witryn dobrze wy pozycjonowanych które są jego własnością i jeżeli ma zlecone wy pozycjonowanie jakiejś strony to korzysta ze stron zapleczowych, które odpowiadają tematycznie zleceniu, które otrzymał czy może dla każdego zlecenia wy pozycjonowania stawia osobne zaplecze? Proszę o krótkie wyjaśnienie kwestii zaplecza :)

Jak można zarobić na własnych zapleczach nie mają przykładowo obecnie żadnych zleceń na pozycjonowanie (serwery i domeny kosztują)? Czy jest sens stawiać kilka stron zaplecionych i pozycjonować je, pisać artykuły nie mając jeszcze strony głównej do wy pozycjonowania bardzo.

Jak działają firmy pozycjonerskie, czy także mają masę stron zapleczowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zarobić na stronach zapleczowych np. z Google Adsense bądź chociażby Adtaily lecz, aby tego dokonać należy mieć odpowiedni ruch i dobrze rozłożone reklamy. Kokosy to to raczej nie będą ale na opłacanie domen i hostingu powinno wystarczyć. Według mnie, jeśli dopiero zaczynasz pozycjonować za pieniądze, nie stawiaj zaplecza, ponieważ mija się to z celem. Dlaczego? Proste, nie wiesz jeszcze jakich będziesz miał klientów a jak robić zaplecze to o podobnej treści do strony pozycjonowanej, tak, aby linki miały większą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne szkoły. Ja zawsze stawiam zaplecze dla konkretnego klienta. Oczywiście warto mieć trochę stron "ogólnych" - te możesz stawiać zawsze.

A jeśli masz zaplecze a nie masz klienta to jeśli jest to dobre zaplecze zawsze możesz je wynająć, czyli sprzedać kilka miejsc pod linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozjaśnienie, obecnie pozycjonuję jedną stronę dla przyjaciela, z samych katalogów oraz preclli udało mi się wejść w TOP15, jednakże myślę nad postawieniem zaplecza - nie za dużym, na początek dwie strony na domenach *.pl oraz 10 darmowych blogów, które chcę mocno doładować poprzez katalogi. Myślicie, że jest sens stawiać tak małe zaplecze, czy spełni swoje zadanie, czy może to wyrzucenie pieniędzy w błoto - stronki na hostingu seolite.pl lub 2x W1GB na linuxpl.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o krótkie wyjaśnienie kwestii zaplecza
Kilka do kilkadziesiąt blogów na WP w domenach i subdomenach z jakimiś saficznymi tekstami. Tak wygląda "zaplecze" większości "pozycjonerów" :]

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o krótkie wyjaśnienie kwestii zaplecza
Kilka do kilkadziesiąt blogów na WP w domenach i subdomenach z jakimiś saficznymi tekstami. Tak wygląda "zaplecze" większości "pozycjonerów" :]

W takim razie chyba lepiej zainwestować w jakiś seohosting typu seolite.pl lub seo konto na linuxpl.com niż kupować małe osobne serwery typu W1GB pod każdą stronę zapleczową?

Konkret...

1. Czy będę miał efekty z dwóch witryn zapleczowych na domenach *.pl plus 10 darmowych blogów przykładowo na blogerze ?

2. Który hosting pod ten temat 2x zwykły (W1GB) czy jeden seohosting?

proszę o konkrety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czy będę miał efekty z dwóch witryn zapleczowych na domenach

Jakie efekty ?

@2. Który hosting pod ten temat 2x zwykły (W1GB) czy jeden seohosting?

To jest kwestia bardziej złożona.

---

@razie chyba lepiej zainwestować w jakiś seohosting

Przed "inwestycją" proponuje zapoznać się z opiami o danym SEOhostingu, bo w niektórych najtańsze SEOpakiety nadają się TYLKO na "czysty HTML".

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub jaki polecacie?

Ja olecam: https://www.ionic.pl/hosting_seo_seonic.php

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, napiszcie jeszcze proszę jak wygląda sprawa z subdomenami, jak to wykorzystać aby nie kupować zbyt dużej ilości domen. Dajmy, że zakupie cztery domeny *.pl ile mogę na nich postawić zaplecz wykorzystując subdomeny i czy to dobra praktyka?

Rozumiem, że jeżeli seohsting daje 15 adresów ip to jeden adres można wykorzystać na domenę lub subdomenę? Nie ważne czy jest to domena czy subdomena ale ważne aby miała inny adres ip?

Ja to widzę tak, kupuje domenę *.pl na niej jakieś artykuły etc, podbinam do tego trzy subdomeny, jedna - forum, 2 - katalog, 3 - precelek a tym samym wykorzystuje 4 adresy IP? :) płacąc za 1 domenę a nie 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności