Skocz do zawartości

Niedostepne produkty - co z nimi ?


Albi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań dotyczacych tematyki produktow sklepu internetowego:

1) Produkty niedostepne w sklepie ( dc nazwa i opis, unikalne description i meta tagi)

B) nasycić średniej jakości contentem ?

c) gdy wiadomo, ze produktu już nie będzie, to co robić wówczas ?

d) linkowac z takiego produktu do wewnatrz: podobny produkt; kategoria; główna ?

noindex / index ?

nofollow / dofollow ?

kasowanie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej napisac przy produkcie - "czasowo niedostępny" lub "towar w chwili obecnej niedostepny"?

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej ale i tak nie powinno się tego indeksować. Albo dawać 404.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony z takimi produktami są jak najbardziej cenne dla SEO. Warto dać prawdziwy, wysokiej jakości opis produktu, a komunikat informujący o wyczerpaniu zapasów na dole lub dopiero przy dodaniu do koszyka. Warto zauważyć, że sklepy internetowe, gdzie wszystkie produktu mają status "zapasy wyczerpane" robi się jako bardzo skuteczne zaplecze.

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej napisac przy produkcie

nie ma potrzeby takiego pisania - produkt niedostępny nie posiada ceny wiec nie można go kupić.

Produkty niedostepne są "niewidoczne" dla klientów , ale czasami trafają poprzez nie z wyszukiwarek<nie wewnetrznej>

Prościej ale i tak nie powinno się tego indeksować. Albo dawać 404.

Skasować nie mogę - trudno by bylo to zrobić i niektóre produkty mogły by "wrócić" za jakis czas.

Myślałem o linkowaniu wewnętrznym do produktów dostepnych, tylko, czy jest sens to robić?

Edit:

Warto dać prawdziwy, wysokiej jakości opis produktu, a komunikat informujący o wyczerpaniu zapasów na dole lub dopiero przy dodaniu do koszyka.

Popatrz na sklepy - czasami trudno jest dla tych dostepnych zrobić wysokiej jakości opisy - takie są realia.

Możesz też popatrzeć na komentarze niektorych pozycjonerów z drugiej strony, jak narzekają, ze nie moga sie doprosic poprawnego opisania nawet kategorii - sklep o ile nie posiada 50 produktów nie tak łatwo nasycić wysokiej jakości treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o linkowaniu wewnętrznym do produktów dostepnych, tylko, czy jest sens to robić?

Wykorzystaj to co napisałem i koniecznie dodaj to tego cross-selling. ;)

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasować nie mogę - trudno by bylo to zrobić i niektóre produkty mogły by "wrócić" za jakis czas.

Jeśli produkty mogą wrócić za jakiś czas, to pozostaw je widoczne ale bez możliwości kupna. Dodaj informacje "zapasy wyczerpane" jak pisał fahofiec.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności