Skocz do zawartości

Spadek pozycji o ponad 200 miejsc


Gusia11111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym członkiem tego forum. Zwracam się z pomocą do doświadczonych ludzi, więc bardzo proszę jeśli ktoś nie chce mi pomóc, to niech chociaż nie wylewa na mnie wiadra pomyj, że nie umiem czegoś znaleźć. Założyłam z mężem małą firmę usługową i ze względu na ograniczone środki finansowe (na początku) zdecydowałam się, że spróbuję wypozycjonować ją sama. Zdecydowałam się na to, ponieważ interesujące mnie frazy kluczowe są podobnie jak moja branża niszowe (np. "zgłoszenie instalacji", "pozwolenie zintegrowane" itd.). Strona istnieje klika miesięcy - około 3 (chyba). Na początku szło to całkiem ładnie - przywoływane powyżej zwroty były na pierwszej stronie google. Natomiast dzisiaj rano zauważyłam na podstawie analizy instrumentów serwisu pomagającego w pozycjonowaniu, że każde z moich słów kluczowych nie występuje w pierwszych 200 wyszukiwaniach. Korzystam z serwisu, który umożliwia wyszukiwanie pozycji słów kluczowych pojedynczo wybranych oraz całych metatagów. Kiedy jako słowo kluczowe wpisywałam nazwę firmy również byłam poza 200, tak jakby google w ogóle jej nieindeksowało. Bez względu na to co wpisywałam było dalej niż 200 pozycji.

Próbowałam przeszukać internet i wydaje mi się, że nie mam ani bana ani filtra ponieważ:

1) Jak wpisuję site:ecoclima.waw.pl to jest moja domena i podstrony.

2) Jak wpisuję frazy kluczowe np. zgłoszenie instalacji ecoclima.waw.pl to jestem na pierwszym miejscu ze stroną główną a potem podstroną przeznaczona do tego wyrażenie kluczowego.

Nie stosuję jakichś dziwnych technik pozycjonowania, tylko dodaję moją stronę do katalogów, gdzie moge dodawać linki do strony głównej i podstron w treści o PR2-PR4. Link do podstron odwołuje się do słów kluczowych.

Czy to normalne, że moja spadła i czy wróci samoistnie?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wróci:

- słaba optymalizacja to raz

- praktycznie brak linków prowadzących do witryny - ich ilość nei napawa optmizmem.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech chociaż nie wylewa na mnie wiadra pomyj

spokojnie na to tzreba sobie zasłużyć :)

Dodam do tego co całkiem słusznie napisali kolegi to błędem było wybranie domeny regionalnej, oczywiście była rehabilitacja domen regionalnych ale i tak z moich obserwacji wynika ze sa bardziej na 'cenzurowanym"

nu i musisz coś zrobić z tym :

brak 301 na domenie ( z www na bez www lub odwrotnie)

"Fail","H1 tag","* You have no H1 tags"
"Warning","Web Analytics","* No web analytics code found"
"Warning","H2 tag","* You have no H2 tags"
"Warning","Meta Description","* META description has 57 words and 498 characters ("Ecoclima - zarządzanie ochroną środowiska - kompleksowe doradztwo inżynierskie w zakresie ochrony środowiska. Wykonamy dokumentacje: zgłoszenie instalacji, program gospodarki odpadami, raport o oddziaływaniu na środowisko, raport oddziaływania na środowisko, uzyskamy pozwolenie zintegrowane, pozwolenie na wytwarzanie odpadów, pozwolenie na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, sporządzimy bilans LZO, obliczymy standardy emisyjne z instalacji, naliczymy opłaty za korzystanie ze środowiska.")"
"Warning","Title tag","* Title tag has 47 words and 389 characters ("Ochrona środowiska - Ecoclima Tomasz Trela - zarządzanie ochroną środowiska - zgłoszenie instalacji, pozwolenie zintegrowane, program gospodarki odpadami, opłaty za korzystanie ze środowiska, raport o oddziaływaniu na środowisko, raport oddziaływania na środowisko, standardy emisyjne, bilans LZO, pozwolenie na wytwarzanie odpadów, pozwolenie na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza.")"

Problem z brakiem linków z odpowiednim anchorem

778399922772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wróci:

- słaba optymalizacja to raz

- praktycznie brak linków prowadzących do witryny - ich ilość nei napawa optmizmem.

Odnoszę wrażenie, że Google lubi takie strony w niszowych frazach i właśnie to ma na myśli, mówiąc o "przeoptymalizowaniu".

Zbyt dobrze zrobiona strona, z ładną strukturą dużej ilości linków w niekonkurencyjnej frazie budziłaby podejrzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ear: Maxiu już wypisał co jest nifajne :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz dokladnie jak sprawdzasz te pozycje

jesli to trwa dopiero jeden dzien to zupelnie nie ma o czym mowic

takie skoki moga sie zdarzac bo masz mloda domene do tego pewnie jeszcze dosyc slabo podlinkowana

Nie wiem czy mogę podać adres internetowy tej strony, ale to zrobię: www.twojapozycja.pl

Sprawdzam już z miesiąc, bo mniej więcej od takiego czasu dodaję linki do mojej strony.

Tam jest taki instrument jak: link popularity i tak dla www.ecoclima.waw.pl mam 3591 linków, a dla https://www.ecoclima.waw.pl mam 1635 linków. Nie wiem czy to dużo, czy to mało.

Nie wróci:

- słaba optymalizacja to raz

- praktycznie brak linków prowadzących do witryny - ich ilość nei napawa optmizmem.

Optymalizację zleciłam firmie wczoraj (ma zacząć po weekendzie) bo wiem, że jako osoba nie posiadająca doświadczenia w budowaniu stron internetowych narobiłam tam masę błędów. Korzystałam z informacji znalezionych na różnych forach i zrobiłam miszmasz.

Jeśli chodzi o brak linków, to tak jak napisałam wcześniej dla www.ecoclima.waw.pl mam 3591 linków, a dla https://www.ecoclima.waw.pl mam 1635 linków. Nie wiem czy to dużo, czy to mało. Cały czas dodaje te linki po 10 katalogów dziennie. Opis strony dodany do każdego katalogu jest pisany twórczo przeze mnie, tak by się nie powtarzał. Link odnosi się do strony głównej jako anchr text i potem w opisie pojawiają się linki do podstron również jako anchor text. Nie wiem czy tak jest dobrze, gdzieś tak wyczytałam, że tam ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech chociaż nie wylewa na mnie wiadra pomyj

spokojnie na to tzreba sobie zasłużyć :)

Dodam do tego co całkiem słusznie napisali kolegi to błędem było wybranie domeny regionalnej, oczywiście była rehabilitacja domen regionalnych ale i tak z moich obserwacji wynika ze sa bardziej na 'cenzurowanym"

nu i musisz coś zrobić z tym :

brak 301 na domenie ( z www na bez www lub odwrotnie)

"Fail","H1 tag","* You have no H1 tags"
"Warning","Web Analytics","* No web analytics code found"
"Warning","H2 tag","* You have no H2 tags"
"Warning","Meta Description","* META description has 57 words and 498 characters ("Ecoclima - zarządzanie ochroną środowiska - kompleksowe doradztwo inżynierskie w zakresie ochrony środowiska. Wykonamy dokumentacje: zgłoszenie instalacji, program gospodarki odpadami, raport o oddziaływaniu na środowisko, raport oddziaływania na środowisko, uzyskamy pozwolenie zintegrowane, pozwolenie na wytwarzanie odpadów, pozwolenie na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, sporządzimy bilans LZO, obliczymy standardy emisyjne z instalacji, naliczymy opłaty za korzystanie ze środowiska.")"
"Warning","Title tag","* Title tag has 47 words and 389 characters ("Ochrona środowiska - Ecoclima Tomasz Trela - zarządzanie ochroną środowiska - zgłoszenie instalacji, pozwolenie zintegrowane, program gospodarki odpadami, opłaty za korzystanie ze środowiska, raport o oddziaływaniu na środowisko, raport oddziaływania na środowisko, standardy emisyjne, bilans LZO, pozwolenie na wytwarzanie odpadów, pozwolenie na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza.")"

Problem z brakiem linków z odpowiednim anchorem

778399922772.jpg

Dopiero od jakiegoś czasu zorientowałam się jak powinnam to robić. I od tamtej pory każdy link ma odpowiedni anchor (wybraną fraze kluczową). Poniżej przykład jak to robię (katalog posiada skrypt Arfooo - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie).

skan%20z%20dodawania%20katalogu.jpg

Każdy z anchorów odnosi się do innej podstrony. Tytuł (również słowo kluczowe) to strona główna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie tak nie chwalił Gusia tym co robisz ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta strona pojawia się w wyszukiwarce w top10 na wymienione przez Panią frazy.

No chyba, że to kwestia tego, że nie mam wyczyszczonego cashu ;).

Co do pozycjonowania samodzielnego to oprócz katalogów można założyć kilka blogów i umieszczać na nich anchory.

Można też dość tanio wkupić link na kilku stronach z wyższym PR (2-4). Koszt ok. 100 zł za miesiąc.

Ja tak robię, chociaż przyznam, że nie jestem ŻADNYM ekspertem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności