Skocz do zawartości

Nieuczciwa konkurencja w Google


Rekomendowane odpowiedzi

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że to oni? Moze to byś 3 firma która np. robi to celowo (u mnie był taki przypadek).

Poza tym, żeby coś powalczyć, trzeba mieć niezbite dowody na to że to robią i np. zaświadczenie od google że linki wpływają na pozycje w ich wyszukiwarce. No chyba że chodzi o (pozorne oczywiście) wprowadzanie klient w błąd który widząc odnośnik z anchorem firmy A jest kierowany na stronę konkurencyjną B.

Jeśli firma której robisz seo ma zastrzeżony znak to można wysłać pismo od prawnika (straszak) i powinno wystarczyć. Przed sądem było by ciężko tutaj coś zdziałać (wbrew temu co niektórzy piszą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dużą firmę posiadasz ale rzadko jest tak aby osoby które szukają po nazwie firmy korzystały z zupełnie innej tej która rzekomo się pozycjonuje.

Oferujemy usługi z zakresu pozycjonowania stron internetowycha a także tworzenia stron. Pozycjonowanie płatne tylko za wyniki, wystawiamy F. VAT. Zparaszamy do kontaktu w godzinach od 9:00 nawet do późnych godzin wieczornych, chętnie doradzimy, pomożemy.

gg:3124038, email: info@goneett.pl, tel. 792-899-097, NIP: 716-265-12-92, REGON: 060360832

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak nie macie zastrzeżonego znaku to prawo nie zostało złamane.

Nie masz racji - w przypadku stwierdzenia, że znak/nazwa (nie zastrzeżony) jest jednoznacznie kojarzona z marką/firmą istnieje możliwość skutecznego dochodzenia swoich praw pod paroma warunkami ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak nie macie zastrzeżonego znaku to prawo nie zostało złamane.

Nie masz racji - w przypadku stwierdzenia, że znak/nazwa (nie zastrzeżony) jest jednoznacznie kojarzona z marką/firmą istnieje możliwość skutecznego dochodzenia swoich praw pod paroma warunkami ...

Ale od autora postu nie uzyskaliśmy informacji czy nazwa jest kojarzona z firmą/marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazałem tylko na występowanie wyjątku kiedy nie trzeba mieć zastrzeżonego prawnie znaku/nazwy

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiele odpowiedzi.

Pozycjonuję małą firme (do 20 pracowników). Dokładnie te same usługi oferuje jeden z biznesów korporacji (kilka tysięcy pracowników). My radzimy sobie bardzo dobrze bo oferujemy lepsze usługi. Na nasz brand na pozycji 2 w Google jest strona tej korporacji. Ja nawet nie myslę o pozycjonowaniu się na ich brand bo jest to zbyt mocna fraza.

Dodam jeszcze że nasz znak jest zarejestrowany a oni mają więcej prawników niż cała nasza firma ludzi.

P.S. O co chodzi z publikacją treści zgłoszenia na https://www.chillingeffects.org? Czy faktycznie moje zgłoszenie zostanie tutaj opublikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności