Skocz do zawartości

Linki naturalne w stosunku do ogólnej liczby linków


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w celu określenia sylwetki linków naturalnych zbadałem jedną ze stron zaliczaną do mojego wartościowego zaplecza pod kontem linków naturalnych. Wybrałem do badania tą stronę z uwagi na to iż skutecznie okupuje TOP1 na jedną z fraz, choć od dłuższego czasu strony tej nie linkuję w żaden sposób, i mimo że konkurencja nie zasypuje gruszek w popiele. Okazało się że stosunek linków naturalnych do ogólnej liczby linków wynosi 4%. Większość to linki z for internetowych i trochę z plików PDF. Jak to wygląda u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link naturalny, to taki, który otrzymujesz od bezstronnego usera, który chce podzielić się ze znajomymi informacją zamieszczoną na Twojej stronie. Taki user wkleja jakiś Twój link na forum, lub inną stronę i opatrza ją odpowednim anchorem lub nie. Zwykle jednak ten anchor nie ma nic wspólnego z frazą, na którą się pozycjonujesz, gdyż na forach zwykle dzielą się sensacjami lub śmieją z bzdur, które inni userzy piszą; no chyba, że jest się specjalistą w danej branży i robi ciekawe analizy :)

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pojęcie linku naturalnego to trochę teoria która nie ma nic wspólnego z praktyką.

Rozważmy sytuację, gdzie prowadzimy serwis sensowny, który nie jest żadnym zapleczem, w ramach współpracy mamy umowy z innymi portalami, które w dziale Partnerzy zamieszczają nasz logotyp i link do strony i teraz nasuwa się pytanie czy to jest link naturalny? Można to roztrząsać, jeżeli już jesteśmy partnerami to my również umieszczamy linka do strony partnera (coś za coś) a wtedy już wg Google linki są mniej wartościowe jeżeli linkuje strona 1 do 1 a przecież w teorii to naturalne linki.

Warto się przyjrzeć na serwisy z ogłoszeniami czy obiektami noclegowymi, maja masę BL ale tylko dlatego że maja w umowie zapis że obiekt który umieszcza ogłoszenie a ma swoją stronę może zamieścić link (wtedy dostajemy np zniżkę na abonament) czy to jest link naturalny ? No tutaj raczej nie bo jest on jednak w jakiś sposób kupiony.

Teraz patrząc od strony technicznej jak rozpoznać link partnerski od linka kupione np w prolinku ? czy linka który dostaniemy np ze statlinka ? Wg mnie raczej nie ma takiej szansy , chyba że błędnie zaprogramujemy przyrost linków i przesadzimy wtedy możemy dostać kopa od Google ale to bardziej za nienaturalny przyrost.

Jeżeli chodzi o typowe linki naturalne czyli te umieszczane na forach to raczej nigdzie się nie spotkałem aby userzy akurat podlinkowali nasz serwis na interesujące nas słowo kluczowe. Jak wspomniał wcześniej kolega są to głównie adresy stron lub słowo "tutaj"

Jeżeli faktycznie byśmy chcieli czekać na takie linki to podejrzewam że za 20 lat byśmy nawet tego nie osiągnęli.

I teraz pytanie w jaki sposób sami możemy dbać o przyrost tych teoretycznych linków naturalnych ? Trudno wyczuć.

Ewentualnie czy znacie jakieś przykłady stron które wiszą w google w TOP 3 a maja tylko i wyłącznie linki naturalne? Chyba będzie ciężko

znaleźć.

Jedynie w sytuacji jeżeli pozycjonujemy serwis na powiedzmy 2 frazy i mamy tylko i wyłącznie po 300 linków na daną frazę i tylko 2 anchory to jest podejrzenie , że są to linki nienaturalne, można to bardziej w takim kontekście analizować. Dlatego warto mieć linki z przeróżnymi anchorami nie tylko te główne pozycjonerskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum 60% linków naturalnych pomaga :) jestem w trakcie testów :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum 60% linków naturalnych pomaga :) jestem w trakcie testów :)

A co rozumiesz przez linki naturalne? :excl:

odpowiem Ci po teście :excl: tak za 2-3 miechy - no chyba, że szybciej wejdą pozycje :excl:

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Często anchorem jest "tutaj" :)

Kiedyś testowałem i dodawałem linki na forum z anchorem konkretnym i były usuwane ponieważ zabieg był uważany jako pozycjonerski.

minimum 60% linków naturalnych pomaga :excl: jestem w trakcie testów :)

A co rozumiesz przez linki naturalne? :excl:

odpowiem Ci po teście :P tak za 2-3 miechy - no chyba, że szybciej wejdą pozycje :excl:

Ok to czekamy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności