Skocz do zawartości

Google robi porządki?


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki w serpach były zbyt dobre i ludzie nie klikali w AdWordsy. Przy gorszych wynikach liczba kliknięć wzrośnie. ;]

Wątpię w to większość ludzi reklamy kontekstowe omija z daleka w wyszukiwarce google, coraz więcej ludzi dostrzega że na górze wyników znajdują się reklamy, chodź nie dla każdej frazy tak jest że reklamy znajdą się w wynikach wyszukiwania. Ostatnio obserwowałem moją siostrę jak czegoś szukała w google i w ogóle nie zwracała uwagi na na prawy pasek reklam i ten pasek reklam pokolorowany na wyblakły żółty kolor, moja siostra ma dopiero 16 lat a już kuma i potrafi rozróżnić reklamy od faktycznych wyników wyszukiwania.

Ja ostatnio wystawiłem reklamę w adwordsie mam ponad 300 wyświetleń jednej frazy dotyczącej aparatów fotograficznych i procent kliknięć jest bardzo mały mam 2% ctr na ponad 300 wyświetleń reklamy zdaje sie ze były tam 2 czy 3 kliknięcia w reklamę reklama wyświetla się w google już około 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dzisiaj jedna z moich stron powróciła na "normalne" pozycje, więc nadzieja jest :)

No właśnie nadzieja umiera ostatnia...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w to większość ludzi reklamy kontekstowe omija z daleka w wyszukiwarce google,

Guzik Ty tam wiesz w temacie - 3 reklamy ponad naturalnymi są w stanie "odebrać" do 70% ruchu ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 reklamy ponad naturalnymi są w stanie "odebrać" do 70% ruchu ...

potwierdzam, robiłem test na sklepie co był TOP1 w naturalnych na testowana frazę + ustawione Adwordsy dla testu. Adwordsy generowali ok 60 % ruchu (konkurencja nie miała ADW na ta frazę), wiec test jak najbardziej wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik Ty tam wiesz w temacie - 3 reklamy ponad naturalnymi są w stanie "odebrać" do 70% ruchu ...

Ja statystyk nie znam, więc nie będę posiłkował się liczbami, ale to co wiem na pewno:

1. Znaczna część użytkowników wyszukiwarki nie zwraca wcale uwagi na to, czy wynik jest sponsorowany czy organiczny.

2. Na niektórych monitorach wcale nie widać tego bladego prostokąta wokół wyników sponsorowanych. U mnie na laptopie mogę

spokojnie go odróżnić ale już na przykład na stacjonarnym kompie wcale go nie widać. Inna kwestia, że ten prostokąt staje się

jakby bledszy z upływem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 reklamy ponad naturalnymi są w stanie "odebrać" do 70% ruchu ...

potwierdzam, robiłem test na sklepie co był TOP1 w naturalnych na testowana frazę + ustawione Adwordsy dla testu.

Macie racje dlatego na dochodowe frazy nie wyłączam reklam Adwords nawet po osiągnięciu pierwszego miejsca w wynikach organicznych. Większość ludzi nie potrafi tego odróżnić.

Sredcznie Budowlane Zapraszam  Narzedziak24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w serpach były zbyt dobre i ludzie nie klikali w AdWordsy. Przy gorszych wynikach liczba kliknięć wzrośnie. ;]

@Matematyk dokładnie też o tym pomyślałem że google na rękę taki totalny syf ;)

Audyt SEO i Optymalizacja Stron WWW -> SeoFox.pl

banner_seofox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że po pierwszym maja pozycje się ustabilizują i nie będą latać od góry do dołu jak to jest obecnie. Wiem, że każdy teraz szuka powodów czemu mu pospadały pozycje, to bezcelowe w chwili obecnej. Jednak wziąłbym, to do siebie o czym pisał bodajże Matt, bo nawet jak przy tym update im nie wyjdzie z tym o czym pisał, to wyjdzie im przy kolejnym. To tylko kwestia czasu.

Nie wiem jak Google określa tą tematyczność stron, bo przecież istnieje wiele stron wielotematycznych jak portale informacyjne czy wielobranżowe sklepy. Pomijając te ostatnie, to często też linkują one do zewnętrznych źródeł. Wiem, wiem że można takie strony postawić na subdomenach i każdy dział tematyczny na nowej subdomenie, aby zachować tematyczność treści w obrębie domeny-subdomeny. To jednak stwarza kolejne pytanie, co z subdomenami regionalnymi oraz innymi typu com.pl czy też az.pl, bo o ile Google te bardziej popularne jest w stanie ująć w algorytmach i traktować jako domeny główne, to przecież jest cała masa mniej pupularnych, ale w dalszym ciągu wykorzystywanych i funkcjonalnych. Przecież nie zacznie karać takich stron ? Na takich domenach stoi wiele ciekawych i popularnych blogów, for dyskusyjnych czy też innych stron.

Stąd też sądzę, że tematyczność może wynikać z podziału strony na kategorie, bądź też samej treści między którą się link znajduje (to tylko moje osobiste zdanie) i tak przykładowo jeśli link z anchorem kredyty pochodzi z podstrony z artykułem o pożyczkach banku to jest ok, a jeżeli pochodzi z podstrony z artykułem o kolejnej aferze w Polsce, to ok nie jest.

Jak już wspomniałem nie wiem jak google określa tematyczność linków i sądzę, że będzie ciężko to określić na 100% jednak wiem, że warto starać się o linki tematyczne stąd:

1. Zamiast stawiać 20 katalogów i precli na jednej subdomenie, postawcie 12 gdzie każdy będzie oddzielną kategorią

2. Spamując w katalogach i preclach, bardziej zwracajcie uwagę na to aby wasze wpisy znalazły się tam gdzie powinny. Większość spamiarek posiada opcję konfiguracji kategorii do których wpisy mają być dodawane. Poświęćcie na to więcej czasu i zróbcie to porządnie, a zaprocentuje to w przyszłości. Tu też prośba do producentów popularnych spamiarek, aby dołożyli opcję kategorii do jakich mają być dodawane wpisy. Pogrupujcie listę katalogów i precli kategoriami, te które są wielotematyczne mają coś takiego jak własne kategorie więc dajcie możliwość ustawień dodawania tak aby wpis trafiał tam gdzie powinien.

3. Synonimizując treści zwracajcie uwagę, aby były one jak najbardziej czytelne dla internauty i jak najmocniej zsynonimizowane.

4. Różnicujcie anchory w linkach (o tym mówi się od dawna, ale widać, że większość i tak wie "lepiej" a potem jest płacz i zgrzytanie zębami)

Ja wiem, że co druga osoba ma tendencje do wyciągania środkowego palca w kierunku Google, bo przecież linkowanie nietematyczne działa, spamowanie działa, nietematyczne treści są ok przez nich traktowane, katalogi i precle oraz SWL też działąją wbrew temu co powiedział niejednokrotnie Matt. Działają dzisiaj ale jutro już nie muszą, więc takie podejście jest najgłupsze z możliwych. Po co dawać na tacy Googlowi elementy po jakich może obniżyć nam pozycję? Po co walczyć z nim jak dostosowanie się do zaleceń zajmie nam niewiele więcej czasu? Osobiście myślę, że dostosowanie naszego zaplecza i to zarówno prywatnego jak i udostępnianego szerszej rzeszy sełowców oraz narzędzi SEO zaprocentuje w przyszłości. Jak już wspomniałem, w innym przypadku będzie to tylko kwestia czasu aż się okaże, że to co przeżywacie w ostatnich 3 dniach jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. No ale jak ktoś mądrze stwierdził, Pozycjonowanie nie jest dla każdego i z czasem zostaną tylko Ci bardziej inteligentni co się będą umieli dostosować do nowych trendów.

Na zakończenie powiem, że to co się dzieje w serpach (ten cały bałagan) jest tylko chwilowe,bo Google musi dbać o jak najlepsze wyniki wyszukiwań. Twierdzenie osób, że Google robi to specjalnie aby zwiększyć zyski na adwordsach jest pozbawione logiki. Było by to najgłupsze posunięcie z ich strony zmożiwych, jako że ich największym miejscem reklamowym jest właśnie wyszukiwarka. Jak by ludzie przestali znajdować to co ich interesuje (adwordsy tego nigdy nie zapewnią) to by Google traciło klientów na rzecz innych wyszukiwarek i tylko kwestią czasu by było jak by poszli z torbami. Zwróćcie też uwagę na to, że coraz więcej osób wyszukuje stron bądź też klika w linki do nich prowadzące, dzięki portalom społecznościowym jak FB i ten trend będzie się tylko powiększał. Google ze swoim G+ nie radzi sobie najlepiej pod względem społecznościowym, więc nie ma jak na razie innego wyjścia, aby utrzymać przy swojej wyszukiwarce jak najwięcej osób.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- Fraza "psy" daje wynik z potrawami z psa

Gotowanie i pieczenie

www.insat.net.pl/

dokładnie przestudiowałem ta zapleczówkę z mnóstwem linkasków w stopce ale w texcie nie znalazłem ani jednego słowa o jedzeniu choćby małego pudelka... gdzie sens i logika ?

Nowości z branży zoologicznej czyli wszystko dla psa i nie tylko https://www.dlapieska.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- Fraza "psy" daje wynik z potrawami z psa

Gotowanie i pieczenie

www.insat.net.pl/

dokładnie przestudiowałem ta zapleczówkę z mnóstwem linkasków w stopce ale w texcie nie znalazłem ani jednego słowa o jedzeniu choćby małego pudelka... gdzie sens i logika ?

Może dlatego?

https://www.google.pl/search?q=insat.net.pl+psy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje strony bez zmian stoją już od dłuższego czasu. Zaplecza właśnie kilka dni temu wystrzeliły w górę ;). Za to na interesujące mnie frazy sporo się przetasowało. Powylatywały głównie domeny z anchorem w nazwie domeny. Na topy wbiły się strony 'pozycjonowane' za pomocą SWL'i gdzie linki są z w ogóle nie tematycznych witryn, oraz z upchanymi słowami kluczowymi w stopce. Jak takie SERP'y mają zostać to chyba pora zainwestować w zakup linków oraz SWL.

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności