Skocz do zawartości

Przyczyna szybkiego spadku


galladin

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dostałem zadanie przejęcia działań pozycjonujacych serwis mieszkaniowy o PR 3. Wcześniej pozycjonowała go profesjonalna firma SEO.

Przez około dwa tygodnie był spokój, potem nagle serwis zaczął spadać z 5 na 10 pozycję w najważniejszej frazie (i z największą konkurencją). Ja dodałem stronę do kilku fajnych katalogów i do około 30 z automatu, więc pewnie dużo gorszych jakościowo. Z kolei z tego co się domyślam i widzę po backlinkach, firma ta w jakimś stopniu korzystała z rotacyjnego SWL, miała też zapewne swoje zaplecze. Wiele BL prowadzi z beznadziejnych stron z obcojęzycznymi domenami.

Moje pytanie brzmi, co może być przyczyną lub główną przyczyną spadku - zaprzestanie działań przez firmę (czyli pewnie usunięcie z zaplecza i SWL) czy to, że dodałem stronę z automatu do nienajlepszych katalogów?

Liczę, że pomożecie mi w odnalezieniu wyjścia z tej sytuacji :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej zdjęli 301 oraz linki ze swojego zaplecza.

Nie rozumiem działań firm w której pracujesz, po co rezygnować z firmy która robił to co do niej należny ?

Myślę iż naiwne było myślenie ze jak wypozycjonowali to zostanie na pozycjach i teraz z nich zrezygnujecie a pozycje będą dalej w top10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonuj cierpliwie swoimi metodami i z czasem będzie dobrze. Pozycje wrócą za jakiś czas zapewne.

Jeżeli się na tym nie zna to nic nie wróci tylko jeszcze spadnie. Ja choćbym nawet cierpliwie i długo próbował wymienić pierścienie w moim silniku to i tak tego nie zrobię, a pewnie coś jeszcze przy okazji popsuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście jest jedno - pozycjonować lepiej niż firma z którą umowa została rozwiązana.

Spadki są podyktowane tym, że pewnie pousuwali ze swojego zaplecza, SWLi i zdjęli 301'ki.

To ostatnie można "namierzyć" bo zamiast twojej strony powinna się pojawić inna na jej miejscu (ta z której była 301'ka) - ale to tylko jedna z dróg poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zdjęto wszystko to teraz sugeruję:

- opracować budżet seo - tak ca 10 tys / miech

- opracować strategie seo

- kupić ze 200-300 domen

- postawić kilka(naście) wartościowych blogów

- wszystko wypełnić treścią, przelinkować, podlinkować

I tak po pół roku zaczną być efekty.

Jeśli właściciel myśli, ze seo to jednorazowe dojście do pozycji i zmiana firma/osoby pozycjonującej to "nic sięnei stanie' to właśnie jest w błedzie i popełnił strzał w prawa stope i lewe kolanko.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galladin - mało tych danych podałeś aby coś pomóc. Ani adresu strony (to jestem jeszcze w stanie zrozumieć). Ale jakie frazy, ile tych fraz jest i najważniejsze jaki był powód rezygnacji z firmy skoro uzyskała 5 miejsce na główną frazę? Bo z tego co rozumiem to Ty nie masz pojęcia czym jest pozycjonowanie skoro założyłeś ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności