Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po obecnych zmianach powinna być wprowadzona możliwość wypłaty zgromadzonych środków poniżej 100 zł dla osób które nie akceptują nowych zasad:/

Czy ktoś otrzymał PIT z textmarketu? Jakoś w połowie lutego dostałam od nich maila o takiej treści:

W związku z obowiązkiem wystawienia PITów za działania w TextMarkecie proszę o informację czy jest Pani osobą fizyczną/prowadzi działalność.
Jeśli rozlicza się Pani jako osoba fizyczna proszę o wypełnienie załączonego oświadczenia i podesłanie w odpowiedzi na tego maila.
PITy zostaną przygotowane i wysłane do końca tygodnia, dlatego proszę o szybki kontakt.

Wypełniłam ten dokument, a póki co PITu jeszcze nie otrzymałam - ani na maila ani za pośrednictwem poczty. Czy ktoś coś wie?

Z tego co się dowiedziałam to podstawą do otrzymania becikowego w moim przypadku będzie PIT za rok 2013.

Biorą zazwyczaj PIT rok lub nawet dwa lata wcześniej. Załatwiałem becikowe dwa razy i nie zdarzyło mi się żeby ktoś chciał PIT za rok wcześniej.

Powiem więcej dziecko urodzone w styczniu 2013 rok - PIT za 2011

Chyba że jeszcze nie urodziłaś i masz bardzo odległy termin, to może wówczas za 2013.

Edited by bori79

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Bori79 już tłumaczę, bo sama byłam zakręcona i nie do końca wiedziałam o co chodzi. Córką urodziłam w maju 2013 i teraz składam wniosek o becikowe. U nas jest jeszcze becikowe gminne - do niego potrzebuję PIT za 2013, jeśli wniosek składam w tym roku, a do rządowego becikowego za rok 2012. Myślałam, że do obu jest potrzebny za 2013 rok, ale już wyprowadzono mnie z błędu. :) Tak więc potrzebne mi PIT-y za dwa lata z rzędu.