Skocz do zawartości

Jesienne wybory 2011


Bart.

Na kogo będziesz głosować w 2011r ?  

278 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo będziesz głosować w 2011r ?

    • PO
      51
    • PiS
      23
    • SLD
      9
    • PSL
      2
    • LPR
      0
    • Samoobrona RP
      1
    • PJN (Polska Jest Najważniejsza)
      3
    • RPP (Ruch Poparcia Palikota)
      38
    • J. K. Mikke NP
      71
    • PiO
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Dobre stosunki - możesz mi powiedzieć jak to się mierzy? To, że my widzimy, że politycy się uśmiechają to nie znaczy, że Polska ma z tego jakieś korzyści. Jakby teraz rządził PiS/SLD ktokolwiek inny to też byśmy mogli pracować w Niemczech.

W tym wieku to już raczej się powinno wiedzieć, że Niemcy/Rosjanie/Francuzi starają się o swoich obywateli a nie o naszych (jeżeli się w ogóle o jakichś starają). W telewizji powiedzą, że kochają Polskę, a poza kamerami starają się jak największe zyski ze stosunków z Polską.

Za komuny też mieliśmy świetne stosunki z Rosją. My im dawaliśmy węgiel, oni brali od nas zboże :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ceny do góry, dług publiczny rośnie w szybkim tempie. Wiesz ilu bezrobotnych przybyło w ciągu ostatnich 3 lat? 700 tysięcy. Wiesz ile się czeka na operację w szpitalu?

Nawet jakby zamiast PO rządziła Krajowa Partia Emerytów i Rencistów to i tak..

ceny szłyby do góry , dług publiczny oraz liczba bezrobotnych również by wzrastała...

Jeśli ktoś myśli że rząd takiego kraju jak Polska może zrobić eden to niech się puknie w główkę.

Jesteśmy uzależnieni od światowego systemu gospodarczo ekonomicznego oraz rzecz jasna od eurokołchozu...

Tyle dziękuje pozdrawiam ;).

Aha oczywiście zgodnie z tokiem obecnego tematu powiem tak:

PO to złodzieje

PiS to sekciarze

SLD to komuszki

PSL to rolniki i pijawki

:)

My im dawaliśmy węgiel, oni brali od nas zboże :-)

hahaha świetne jak kiedyś zobaczymy sie na seoparty to przypomnij się o browar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dobre stosunki widzę jako:

dobre kontakty między ludźmi z różnych krajów

dobre stosunki między rządami obu krajów

dobre stosunki w sferze biznesowej/ekonomicznej

dobre stosunki w sferze kulturalnej/oświatowej

wymiana know how ,

itd...

zauważ różnicę: dawniej ktoś powiedział kupie węgiel po tyle i dam ci za to tyle, a jak nie to ci walne rakietą,

teraz mimo wszystko odbywa się to w bardziej cywilizowany sposób, choć i tak wiadomo że są różne naciski i zawsze większy może więcej,

ale chyba nie uważasz że jakby zamienić Polskę miejscami z Rosją czy Niemcami to Polacy postępowali by inaczej ? światem rządzi kasa

i tylko o to chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy że chodzi o kase.

Polska w tym wszystkim i tak się nieźle ustawiła, jako regionalny "lider" a złożyła się na to cała sytuacja po 89 roku, i historycy będą jeszcze wieki dywagować który rząd polski bardziej się do tego przyczynił a który nie.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zagłosuję na PO tak jak w 2007r. Głównie dlatego, że uważam D.Tuska za najlepszego premiera po wojnie, a koalicja PO-PSL wprowadziła istotne zmiany pozytywne przy niewielkiej ilości zmian negatywnych.

Natomiast jeśli PO nie poprze wniosku o postawienie Jarosława K. i Zbigniewa Z. przed Trybunałem Stanu to będę się mocno zastanawiać czy w ogóle iść na wybory.

PS. jeśli zaś chodzi o Nową Prawicę i Korwina-Mikke - wiele poglądów jest zbieżnych z moimi ale ktoś kto nie potrafi przewodzić maleńkiej partii tym bardziej nie będzie potrafił rządzić całą Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dożyję czasów, kiedy pojawi się partia, która przedstawiając program wyborczy uczciwe przyzna się do tego, które obietnice ze swego programu wyborczego naprawdę jest w stanie zrealizować (i w jakim czasie) to na nią zagłosuję

aaaaaaaa pardon sny i marzenia to nie to forum

@-->->----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle obniżyć co wprowadzić podatek liniowy, dla mnie to był taki plus że mało brakło a ruszył bym tyłek na wybory,

nie ruszyłem więc zaoszczędziłem ileś ruchów w stawach, akurat może się przyda kiedyś na starość dojść kilka metrów za potrzebą...

Evien, prędzej zobaczysz to co przedstawia Twój awatar, ;)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2007 roku pierwszy raz mogłem iść na wybory - zagłosowałem na PO.

Więcej tego błędu nie powtórzę, gdyż uważam rząd PO za porażkę.

Kilka przykładów:

Polityka zagraniczna.

  1. Uznanie niepodległości Kosowa (Tak jakby Serbom było mało - Javier Solana i "pokojowe bombardowanie" osiedli mieszkalnych z 1999).
  2. Odrzucenia pierwszej wersji raportu Goldstone'a (PAP: Polska i Węgry, wraz z 16 innymi krajami, głosowały w 2009 roku przeciwko rezolucji ONZ, która zaakceptowała tzw. raport Goldstone’a).*

*Raport dotyczył oskarżenia o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości Izraelskich żołnierzy za akcje "Płynny ołów" - nieznane gazy bojowe, bomby kasetowe, biały fosfor.

Polityka krajowa.

  1. Wzrost VAT.
  2. Kolesiostwo - w samej Warszawie pani Hanna Gronkiewicz-Waltz znalazła 49 milionów złotych na nagrody dla urzędników! (Tanie państwo).
  3. Zadłużanie państwa.
  4. Wzrost biurokracji.

I w ten oto sposób dalej trzeba mieć pozwolenie na wycięcie drzewa, budowę domu itd. Zero własności i wolności...

Na te wybory nie idę - wszak wybory to prawo a nie obowiązek! Poza tym demokracja jest głupia i to dosłownie.

Odnośnie: https://kiev.trade.gov.pl/pl/download/file/f,4330

Tego typu badania są bardzo ciekawe - ale warto zadać sobie pytanie na czyje zlecenie zostały przeprowadzone i jaki jest ich sens.

Na studiach dają zadanie, które sporo rozjaśnia - każdy w grupie ma zrobić ranking uczelni, każdemu studentowi wskazuje się, która uczelnia ma wygrać. I w ten oto sposób powstaje kilkanaście poprawnych modeli statystycznych, w których udowadniamy to co chcieliśmy.

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności