Skocz do zawartości

Prolink.pl - chyba już nie działa


Prolink.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie opcja 1, parametry serwisu + tematyka + możliwość rezygnacji w 24h.

Jedyna moja obawa to, to że będzie trochę "strzelania".

Pozdrawiam

edit:

Jeszcze propozycja odnośnie zakupu linków :

1) (już kiedyś wspominałem) wprowadzić możliwość licytacji linka - np Wydawca puszcza 1 link na głównej od 1 zł i zainteresowani linkiem licytują, kto da więcej wygrywa linka na miesiąc.

2. Wprowadzenie przy cenie za linka Wydawcy okienka - "Sugeruj cenę" - np widzę fajny serwis, odpowiada mi, ale Wydawca chce za niego np 70zł, ja jestem w stanie dać tylko np 30zł więc wklepuje do okienka swoją cenę i taką propozycję dostaje Wydawca, zgadza się albo nie na tą cenę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

może opcja nr. 1 + opis właściciela na powiedzmy max 300 znaków?. np. "Profesjonalny serwis o tematyce muzycznej, prezentujący aktualności oraz inne ciekawe informacje. Około 1000UU dziennie. Reklama umieszczana w widocznym miejscu w sidebarze"

Katalog stron - Domena 2003, sukcesywnie linkowany katalog stron. Max. 1 link wych.

Konkurs Piosenki Eurowizja -

Eurowizja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolink.pl, z punktu widzenia sprzedającego opcja numer 1 jest dość korzystna bo zabezpiecza domeny, tylko patrząc na to oczami kupującego to będzie on kupował kota w worku...

Dodatkowo w jaki sposób miała by wyglądać sprzedaż linków na podstronach? Bo jak rozumiem głównym założeniem było danie klientowi możliwości wybrania sobie podstrony na której mają być linki czyli osoba X wchodzi sobie na stronę i patrzy czy odpowiada mu takie miejsce i ew dokonuje zakupu. Gdy adres domeny zostanie ukryty klient traci taką możliwość i jedynym wyjściem było by losowe przydzielanie lokalizacji.

Co do drugiej funkcji to moim zdaniem efekt będzie taki sam jak by wcale nie było ukrytych adresów, ponieważ sprzedawca udostępni adres osobie której nie zna... Więc tak czy siak narazi swoja domenę na "kary".

Chociaż ja osobiście nie spotkałem się jeszcze z żadnymi "sankcjami" nałożonymi przez Google za sprzedaż linków, a sprzedawałem linki swojego czasu w różnych miejscach... (np. fora, allegro).

Może warto by było połączyć wizję sprzedaży linków z linkami reklamowymi. Zamiast oferować sprzedaż "zwykłych" linków wprowadzić linki w postaci boksów reklamowych (oczywiście follow) tak aby w razie czego można było "udawać głupa przed google" (czasami się sprawdza [przetestowane]) :)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolink.pl, z punktu widzenia sprzedającego opcja numer 1 jest dość korzystna bo zabezpiecza domeny, tylko patrząc na to oczami kupującego to będzie on kupował kota w worku...

To przypomnij mi o tym, że IMHO powinno być od razu jasne, gdzie są linki: w widocznym miejscu, czy np. w footerze - ja np. nie chcę żadnych linków tylko dla G, chcę tylko taki dla G i userów (tzn. w widocznym miejscu).

Miałem (i jeszcze mam :)) nadzieję, że serwis się tak rozwinie, że mogę tam sprzedawać linki po rozsądnych cenach (linki z dobrych zapleczach, nie SPAM).

Ale jeśli jako kupca linków nie znajdę nic ciekawego - to IMHO nie wygląda zbyt dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikas,

Licytacja oraz sugerowanie ceny linka to ciekawy dodatek. Może warto jednak udostępnić taką opcję tylko dla linków na stronach głównych?

Esder,

W sumie dobry opis trochę ułatwiłby sprawę. Więc to na pewno wprowadzimy.

Michał,

Adresy podstron (przynajmniej częściowo) będą widoczne. Na pewno możliwość kupowania linków na podstronach będzie w dalszym ciągu dostępna.

Boxy reklamowe z linkami są dobrym pomysłem. Myślę, że można to dodać jako dodatkową opcję i obrandować tak jak np. adsense / adtaily.

TTSEO,

W widocznym miejscu czyli gdzie? Masz na myśli np. linki in-text?

Odnośnie rozsądnych cen... System sugeruje ceny za linki. Jednak docelowo możesz sam ustalić ceny dla swoich serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli adresy podstron będą widoczne to przy niektórych serwisach z rozbudowanym adresem będzie można łatwo sprawdzić jaka to strona więc ukrycie będzie mijało się z celem :)

np.

https://www.google.pl/search?source=ig&...mp;aq=f&oq=

Moim zdaniem warto by było jeszcze dać użytkownikowi możliwość wyboru kategorii z uwagi na to że raczej właściciel strony prędzej będzie w stanie dokładnie określić tematykę strony. Obecnie jak widzę jest dość dziwnie określana, np. "katalog stron - Tematyka: towary i usługi" :)

W wypłata/wpłata przy nie wypełnieniu pól np imię i nazwisko jest komunikat " * Value is required and can't be empty", myślę że powinien być jakiś normalny typu "pole musi być wypełnione" :)

PS. kiedy planujecie wprowadzić usuwanie serwisów/kampanii i własny separator :>?

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo prób i starań nie udało mi się prawidłowo zainstalować systemu na forum opartym o MyBB - cóż za głupi chyba jestem :P

Jeśli ktoś wie jak to zrobić, było by bardzo fajnie gdyby zamieścił dokładną instrukcję, na pewno przyda się także innym "mniej" obeznanym oprócz mnie ;)

Tylko proszę o instrukcje opartą na modyfikacjach plików MyBB a nie innych silników pod fora

Pozdrawiam :)

Pyszne blogi kulinarne :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,

adresów schowanych podstron nie będziemy pokazywać. Bardziej myślę o ID podstron. Żeby np można było w łatwy sposób wystawić je na forum / allegro.

Odnośnie określania tematyki stron - tak i nie. Na razie robi to administrator. Na pewno rozszerzymy listę kategorii oraz udostępnimy możliwość przypisywania serwisu do kilku kategorii.

Usuwanie serwisów i kampanii powinno pojawić się dzisiaj. Jak i rząd innych usprawnień. Będę informował.

Vojciech,

może to pomoże

https://wiki.mybboard.pl/umieszczenie-pliku...hp-in-templates

Ogólnie serwisów jest coraz więcej. Z naszych obserwacji wynika, że instalacja oraz pliki są ok. Najczęściej Wydawcy muszą trochę popracować nad wyświetlaniem, poprawnie zaincludować pliki. Wtedy wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nie instaluje. Niestety pomimo przeniesienia juz na 3 hosting, ciągle problem ten sam - linki są pobierane z serwera, zapisywane do pliku z danymi ale sie nie wyswietlają. Pliki są na pewno poprawnie zainkludowane, ale niestety z wyświetlaniem kiszka. Być może z czymś sie żre - nie wiem, może ze statlinkiem, jakimiś wpisem cos w httaccesie, albo czymś w konfiguracji serwera? Tak czy siak problem jest.

Ale gdy w poniższej funkcji coś dodam (jak poniżej) - ładnie się wyświetla tekst tu powinien być link. Any ideas?

function prolink_getLinks(){

echo prolink_getLink(0) . ' ';

echo prolink_getLink(1) . ' ';

echo prolink_getLink(2) . ' ';

echo prolink_getLink(3) . ' ';

echo prolink_getLink(4) . ' ';

echo prolink_getLink(5) . ' ';

echo prolink_getLink(6) . ' ';

echo prolink_getLink(7) . ' ';

echo prolink_getLink(8) . ' ';

echo prolink_getLink(9) . ' ';

echo 'tu powinien być link';

}

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Udało się nam wydevelopować kilka kluczowych na ten moment funkcjonalności przed startem publicznym.

Dokładnie mowa o:

- Ukrywaniu adresu serwisu w wyszukiwarce prolinka (czyli zakup oraz podgląd linka odbywa się dopiero po zrealizowaniu przelewu oraz według podanych parametrów w wyszukiwarce). Dorzucimy jeszcze pole opisu serwisu, które będzie wymagane jeśli Wydawca będzie chciał serwis ukryć.

- Testowy link. Automatyczny mechanizm umieszczający na żądanie link na stronie głównej Wydawcy. To jest mechanizm potrzebny po instalacji by sprawdzić - czy instalacja faktycznie przebiegła prawidłowo oraz czy sprzedane w przyszłości linki będą emitować się w odpowiednim miejscu oraz w poprawny sposób. Włączenie / wyłącznie testowego linka odbywa się w ustawieniach wybranego serwisu.

- Zarządzanie kampaniami oraz serwisami (m.in. usuwanie / edycja)

- Ulepszona indeksacja serwisu (z tym tematem jeszcze walczymy...)

W tej chwili pracujemy nad:

- Dodatkowym parametrem wpływającym na cenę. Mowa o backlinkach. Informacje zamierzamy pobierać z opensiteexplorera. W tej chwili wygląda na to, że podaje najwiarygodniejsze informacje. Pytanie - czy się z tym zgadzacie?

- Forum dyskusyjne.

- Indeksacja.

- Rozbijanie linków.

Bardzo prosimy o testy oraz opinie. Trochę się napracowaliśmy, ale jeszcze więcej pracy przed nami przy rozwoju. Pozytywnie wypowiadają się o nas bloggerzy. Niektórzy z nich zainstalowali system i testują.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i dziękujemy!

ps. przypominam o trwającym konkursie i nagrodzie w postaci PS3 :) Osoba, która pomoże Vojciechowi oraz Andrew przy instalacji będzie miała duże szanse na wygraną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andddrew, problem pewnie masz taki jak Ja z jednym z forów. Funkcja jest uruchamiana ok (sprawdzałem u siebie w ten sam sposó:P ale linki się nie wyświetlają ponieważ wygenerowany klucz podstrony $strIndex = md5(C_ID.$strUri); nie jest taki sam jak ten wygenerowany przez prolinka.

Akurat na to nic nie można poradzić... ten problem musi rozwiązać załoga prolinka ;)

PS. Możesz jeszcze wyświetlić sobie tą zmienna:

$strIndex = md5(C_ID.$strUri);

i zobacz czy wygenerowany hash zgadza się z tym który znajduje się w pliku cache prolinka.

Vojciech, spróbuj zrobić w ten sposób:

https://wiki.mybboard.pl/kod-php-w-szablona...owac-php-w-mybb

ew po prostu wstaw w szablonie <? kod ?> i zobacz czy wyświetli.

Ja niestety nie mam forów na MyBB i nie mam możliwości jak sprawdzić instalkę :)

Prolink.pl, mi brakuje cały czas jednej ważnej opcji... własny separator linków tak abym mógł je rozdzielić umieścić w szablonie strony ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andddrew, problem pewnie masz taki jak Ja z jednym z forów. Funkcja jest uruchamiana ok (sprawdzałem u siebie w ten sam sposó;) ale linki się nie wyświetlają ponieważ wygenerowany klucz podstrony $strIndex = md5(C_ID.$strUri); nie jest taki sam jak ten wygenerowany przez prolinka.

Akurat na to nic nie można poradzić... ten problem musi rozwiązać załoga prolinka :)

PS. Możesz jeszcze wyświetlić sobie tą zmienna:

$strIndex = md5(C_ID.$strUri);

i zobacz czy wygenerowany hash zgadza się z tym który znajduje się w pliku cache prolinka.

No prosze hash jest inny :P Tak więc Panowie proszę o poprawkę ...

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Ponieważ chciałem przetestować ten błąd wpłaciłem na konto 10 zł i zakupiłem na swoich stronach 3 linki. Linki z oczywistych powodów się zdezaktywowały z braku wyświetlenia, ale kasa została pobrana z mojego konta i mimo wycofania linku już na nie wróciła - a chyba powinna?

Pozdrawiam

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew,

Naliczenia środków działają prawidłowo. Kupiłeś w dniu dzisiejszym 3 linki. Robot w ciągu max. 48h sprawdzi, czy linki faktycznie się emitują. Jeśli nie - przejdą w stan sleep. Następnie właściciel serwisu będzie miał 24h na poprawienie instalacji. Jeśli po 24h linki nie będą się emitować - przejdą w status końca emisji. Co będzie wiązało się z automatycznym zwrotem całej kwoty kupującemu linki oraz pobraniu prowizji od wydawcy.

O 4-5 nad ranem system sprawdza czy linki się emitują. Zatem jutro z rana powinieneś mieć te 3 linki w statusie sleep jeśli się faktycznie nie emitują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności