Grzegorz Cz.

Forumowicze
 • Zawartość

  123
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

20 Excellent

O Grzegorz Cz.

 • Urodziny 11.02.1991

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.smart-seo.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kraków
 • Interests
  Reklama w Google, pozycjonowanie stron :)

Ostatnie wizyty

966 wyświetleń profilu
 1. Grzegorz Cz.

  Nagłe usunięcie linków

  Generalnie to, że w Majesticu masz jakieś dane to jeszcze nic nie znaczy. Poza tym usunięte są linki, nie domeny linkujące. Być może miałeś dużo linków z 1 domeny np. ze stopki czy sitebaru? Jakiejś własnej czy kolegi? Może też komentowałeś blogspoty i z 1 komentarza zrobiło się dużo linków ponieważ wylądowałeś w "ostatnio komentujących"? To są tylko przykłady. Powodów tego może być wiele i wystarczyło fizycznie usunąć 1 linka i to nofollow aby tak to wyglądało. Myślę, że niepotrzebnie się tym przejmuejsz ponieważ nie do końca rozumiesz, że to możesz zupełnie nie mieć wpływu na Twoje SEO.
 2. Nie znam wzoru na obliczanie konkurencji przez Planner słów kluczowych ale jest on stworzony docelowo do reklam AdWords. Możesz ten wynik traktować jako konkurencję do wyświetlania reklam AdWords. Może to mieć przełożenie na zwykłe pozycjonowanie ale nie jest to reguła. Zazwyczaj bardziej dochodowe hasła mają większą konkurencję tak w AdWords jak i wynikach naturalnych.
 3. Grzegorz Cz.

  Prawdy pozycjonowania

  Nie wiadomo o co chodzi...
 4. Grzegorz Cz.

  Dostosowanie Fraz kluczowych

  Tak, poprawnie skonfigurowana kampania AdWords Ale jeśli już postanowiłeś robić to sam bez odpowiedniej wiedzy to: Aby to naprawić najprościej wrzuć słowo kluczowe w dopasowaniu ścisłym, czyli zamiast: serwis usg dodaj: [serwis usg] i będzie działać tylko konkretne wyrażenie. Ale pamiętaj, że wtedy możesz znacznie ograniczyć zasięg reklam i kampania może też sporo stracić.
 5. Grzegorz Cz.

  Zgłaszanie stron zaplecza do Google

  Co nie oznacza, że nie mogłeś w tym temacie tego pytania napisać. Sitemapa może przyspieszyć lub poprawić indeksację ale nie zwiększy mocy strony. Zwykła strona zapleczowa jeśli jest jakoś podlinkowania sama się zaindeksuje więc nie trzeba jej robić sitemapy i dodawać do Google. A jeśli nie jest w ogóle podlinkowana to zastanów się jak ją podlinkować Jeśli już chcesz "sztucznie" przyspieszyć indeksację możesz też wykorzystać "Pobierz jako Google" w Google Search Console.
 6. Grzegorz Cz.

  Czy konieczne jest przekierowanie starych stron z tagami ?

  WP tego domyślnie nie ogarnia. Jeśli tagi były bezwartościowe to możesz sobie zobaczyć w GSC czy się w ogóle pojawiają na jakieś frazy. Warto przekierować tylko te, które się pojawiają, a resztę możesz spokojnie zostawić jako 404. Nic nie da przekierowanie tagów, które Google już uznało za bezwartościowe.
 7. Grzegorz Cz.

  Mnóstwo pytań laika

  Nie martwił bym się tym.
 8. Grzegorz Cz.

  Pozycjonowanie sklepu poprzez blog w innej domenie

  Różnie z tymi duplikatami opisów na sklepie jest ale lepiej ich nie mieć. Zdarza się, że sklepy ze zduplikowanymi treściami dobrze się pozycjonują ale zdarza się też, że jest inaczej. Jeśli chcesz mieć pewność, że jest ok to twórz unikalne opisy. Co do wersji kolorystycznej to zależy jak będziesz miał to rozwiązane. Jeśli kilka wersji kolorystycznych będzie jako 1 produktu pod jednym adresem url to wystarczy 1 opis. Jeśli będą inne adresy url to przydał by się inny, unikalny opis.
 9. Grzegorz Cz.

  Pozycje w dół Ruch organiczny w górę. WTF?!?

  Mam podobnie z 1 większą stroną. Coś dziwnego się musiało stać w Google, że w pozycjach bez większych zmian a ruch ostro w górę. I nie jest to "pusty" ruch bo widać przy tym przełożenie na konwersję/klientów.
 10. Grzegorz Cz.

  Porada sklep internetowy

  Masz racje, nie przyglądnąłem się do końca sklepowi. Może zbyt entuzjastycznie to ująłem Widziałem, że wiele osób już przede mną już wypowiadało się na temat sklepu więc dodałem tylko swoje 3 grosze o prowadzeniu AdWords bez odpowiedniej wiedzy na temat. To nie działa i taki miał być przekaz. Co do tego konkretnego sklepu to niestety właściciel nie odpowiedział na żaden post więc nie wiadomo czy to w ogóle czyta.
 11. Grzegorz Cz.

  Linki z stopek for z nazwą strony

  To nie zależy od pojedynczego linku tylko ogólnie linkow, które prowadzą do strony. Warto mieć różne ale pewnie nie wiesz jak to powinno wyglądać więc jeśli mowa o bezpieczeństwie to zdecydowanie najbezpieczniej jest mieć czysty adres domeny/strony czyli w tym przypadku: ogórkowo.tv lub http://ogórkowo.tv lub http://ogorkowo.tv/
 12. Grzegorz Cz.

  Porada sklep internetowy

  Jeśli chcesz kontynuować AdWords to zleć to komuś kto to zrobi dobrze Jak już koledzy pisali. 200 kliknięć za 1000 zł + umowa na 12 miesięcy to bardzo słaba opcja. Można spokojnie znaleźć kogoś kto za kilkaset złotych (200-400 zł) miesięcznie poprowadzi Ci skuteczną kampanię, która będzie zrobiona tak, żeby była z tego realna sprzedaż. Ten wydatek szybko Ci się zwróci jak kampania zacznie sprzedawać.
 13. Grzegorz Cz.

  Strona stale spada w wynikach

  Jeśli spadek był stopniowy, a nie nagły to raczej nie wina konkretnej przyczyny, a ogólny brak optymalizacji i słabe linki. Konkurencja rośnie, a Ty spadasz. Druga sprawa jest taka, że bez szczegółowej analizy raczej nie spodziewał bym się, że ktoś znajdzie 1 konkretną przyczynę problemu, którą naprawisz w kilka dni i znów będzie super. Myślę też, że takiej 1 przyczyny w tym przypadku nie ma.
 14. Grzegorz Cz.

  Adwords frazy

  Niedozwolone frazy na stronie = problem z frazami na stronie, nie z reklamą. Więc to, że konkurencja ma taką samą reklamę nie ma znaczenia. Można by było szukać na siłę problemu ale najprościej napisz do supportu z czym mają problem Jest bardzo duża szansa, że wskażą Ci konkretnie problem, o jakie słowa chodzi.
 15. Grzegorz Cz.

  Budowanie zaplecza

  Wiadomo - co pozycjoner to opinia. Ale drugą sprawą jest to, że to zależy od skali. Piszesz o 30 katalogach ale to zależy ile stron skatalogujesz i czy chcesz robić wszędzie, wszystkie 30 linków? Czy te strony zapleczowe i strona główna mają inne linki czy będą mieć tylko te 30? Jak dużo innych linków? Jak dużo z nich się różni? Przy czym nie pytam po to abyś tutaj na forum odpowiadał Chce raczej przekazać, że przy małej skali praktycznie wszystko przejdzie, a przy większej te same rzeczy mogą robić problemy.