Jump to content

Brad

Forumowicze
 • Content Count

  2,107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Excellent

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.netbro.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Szczecin

Recent Profile Visitors

5,336 profile views
 1. Ostatnio chciałem pójść do lekarza na NFZ po 13 latach płacenia składek bo zawsze chodziłem prywatnie i pomyślałem, że w sumie czemu tego nie wykorzystać. Okazało się, że przez te wszystkie lata gdzieś kiedyś coś źle opłaciłem i powstała jakaś zaległość, nie jestem ubezpieczony, świece się na czerwono w systemie. Dokonałem wpłaty i okazało się, że muszę miesiąc czekać aż się odświeżę w systemie lub podpisać jakieś oświadczenie, że jestem ubezpieczony (nie chciałem tego zrobić bo znając życie potem mógłbym na tym stracić więcej czasu niż to wszystko warte). No więc odczekałem miesiąc, sprawdzam i dalej na czerwono. No to do ZUS -> u nas wszystko ok, proszę poczekać. Czekam kolejny miesiąc, świece się na czerwono, znowu do ZUS -> u nas wszystko ok, proszę kontaktować się z NFZ... ehhh Ja to jestem ciekaw jak to jest, że ktoś bierze grube miliony (no dobra, nie miliony, 3 miliardy PLN) za te systemy informatyczne dla państwa a działa to tak jak opisałem. Tak jak ktoś już napisał w tym wątku, ZUS to kolejny podatek a człowiek jest zmuszany do leczenia się prywatnie, podobnie będzie z emeryturą, dostaniemy (może) jakieś grosze typu 10-20% średniej pensji.
 2. Jest możliwe wypozycjonowanie tego samego klienta na te same hasła pod 2 różnymi domenami, jednak z moich doświadczeń jest to trudniejsze a czasami wyszukiwarka wybiera sobie tylko jedną stronę i linki z drugiej wpływają na pozycje tej pierwszej. Dlatego ja radzę klientom rejestracje domen na różne dane, różne serwery i podawanie innych danych kontaktowych, lub ewentualnie dane kontaktowe w obrazku. Czym mniej powiązań jeśli chodzi o własność strony tym lepiej.
 3. Brad

  Podbieranie klientów

  Wiem, ale nie wiedziałem gdzie to zamieścić, możecie przenieść
 4. Nie wiem czy z takiego zachowania powinno się śmiać czy płakać, ale mój klient otrzymał takiego oto maila: Dzień dobry, Nasz system zarejestrował, że Państwa witryna jest pozycjonowana w sposób niezgodny z wytycznymi google dla webmasterów. Między innymi nielegalne jest pozycjonowanie witryny z użyciem: systemów wymiany linków treści generowanych automatycznie Więcej mogą Państwo przeczytać na oficjalnej stronie google, w dziale wskazówki dla webmasterów: https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl Sprawa jest poważna, a dalsze pozycjonowanie w ten sposób jak dotychczas, naraża Państwa na karę ze strony Google w postaci wyeliminowania Państwa witryny z wyników wyszukiwania Google, przez nałożenie na nią filtru algorytmicznego. Innymi słowy, Państwa strona przestanie być widoczna dla internautów na zawsze. Należy jak najszybciej pozbyć się tych nielegalnych linków oraz rozpocząć pozycjonowanie zgodne z wytycznymi google dla webmasterów. W sprawie pytań, zapraszam do kontaktu. Paweł Mi***jlidis Agencja Interaktywna Starszy specjalista ds. obsługi klienta biznesowego +48 537 576 498 Mail wyszedł z adresu: wspolpraca@progre***teractive.pl - strona "firmowa" zablokowana. Po wygooglaniu informacji o tej "firmie" zauważyłem, że ludzie mieli z nimi problemy. Imię i nazwisko w mailu może być fikcyjne ponieważ osoba, która w 2014 roku podawała ten sam numer telefonu nazywała się 'Patryk Kra***wski'. Nie wiem czy aż tak trudno zdobyć klienta na SEO, że trzeba się do takich metod zniżać? :/ Po wpisaniu nazwy firmy w Google sporo negatywnych opinii.
 5. Szczerze? Przedstawił swoje zalety w taki sposób, że na pewno wzbudził emocje i zostanie zapamiętany u potencjalnego pracodawcy. Temat z jego ogłoszeniem pojawił się na forum, więc może faktycznie na marketingu się zna. Także nie wiem z czego tu się nabijać? Miał jakieś swoje cele i pewnie te ogłoszenie je realizuje. A odnośnie oceniania czy to możliwe, że może mieć 130-140IQ to zabawni jesteście. Taki poziom IQ z tego co pamiętam ma 2% ludzi, także co 50 człowiek na świecie. Jeśli autor ogłoszenia jest programistą, który pisał komercyjne oprogramowanie a nawet "spłodził" to oryginalne i wydawałoby się dziwaczne ogłoszenie (przez co nie postąpił tak jak 98% osó to całkiem możliwe jest, że znajduje się właśnie w gronie tych 2%
 6. Czy wszystkim z profilem zaufanym gdy sprawdzają lokalizację linków wyświetla się komunikat: Nie odnaleziono przydzieleń Linków. Możliwe, że Linki nie zostały jeszcze zweryfikowane przez system. Taki komunikat wyświetla mi się przy wszystkich linkach, nawet tych od wielu miesięcy wstrzymanych.
 7. Każdy link dla Google to system wymiany linków? No chyba raczej nie. Choć wiem, że oficjalnie każdy link "sztucznie" dodany jest szkodliwy dla witryny
 8. Prawdopodobnie moc śmieciowych linków z profili itp spadła. Tymi linkami są podlinkowywane zaplecza, dlatego strony linkowane zapleczami również oberwały. Na pewno statlink również oberwał, tylko nie wiem czy to ma związek z tym co napisałem w pierwszym zdaniu, czy było to działanie celowe skierowane na tego typu SWLe.
 9. Cieszę się, że wygrał bo to znajomy mojego dobrego kumpla To piękne, że mając 67lat można robić takie rzeczy
 10. Pisałem też, że korzystam z usług podwykonastwa, czyli mam takich, którzy założyli firmę i rozliczamy się na fakturę, albo takich których poznałem już dawno i wykonują dla mnie różne prace. W tym tygodniu mam podpisane 2 nowe umowy na pozycjonowanie, pewnie do końca tygodnia jeszcze 2-3 wpadną. Nie wiem czy to dużo, czy mało, ale działalność prowadzę od 2006 roku, więc klientów się trochę nazbierało. W mojej innej działalności nic nie robię poza pozycjonowaniem strony, kontaktem z podwykonawcą i użyczaniem sprzętu. Ostatnio np. przyjechał do mnie po agregat hydrodynamiczny, wydałem go, po kilku dniach wrócił ze sprzętem i 2tyś dla mnie. Całość zajęła mi z 30min. W miesiącu poświęcam dosłownie kilka godzin na dopilnowanie tego bo mam po prostu dobrego człowieka, który wiele rzeczy robi za mnie. Ja za to mu załatwiam klientów i wyłożyłem kasę na pro sprzęt, dzięki któremu zlecenia idą dużo szybciej. On ma działalność, podpisuje umowy i zatrudnia ludzi. Kto będzie chciał to sobie moje rady przeanalizuje a kto nie będzie chciał to się zatrudni u tych, którzy narzekają jakie to prowadzenie firmy jest absorbujące. Niestety ale widzę, że tu każdy szuka dziury w całym, dlatego dla mnie EOT.
 11. W kontekście tego co piszemy to łatwiej rozwiązać umowę z klientem, czy znaleźć sobie dobrego szefa? Poza tym ja bardzo rzadko trafiam na klienta, który podniesie mi ciśnienie. Może raz w roku się taki zdarza ale wtedy szybko rozwiązuje umowę i się nie stresuje niepotrzebnie. Jeśli masz 2 klientów to jest to nawet realne, ale jeśli powiedzmy cały czas dochodzą nowi a takich, którzy irytują od razu spławiasz to raczej nie będzie tak, że w ciągu miesiąca połowa się zbuntuje. Bądźmy realistami. To zależy ile chcesz zarabiać i ile obowiązków bierzesz na siebie. W momencie gdy masz ludzi od różnych rzeczy a sam jesteś tylko osobą decyzyjną to wcale nie jest aż tak absorbujące zajęcie. Kiedyś jak zaczynałem to było sporo roboty, nawet po 16h dziennie, ale nauczyłem się z czasem jak sobie ułatwiać życie i jest dużo lepiej
 12. Moim zdaniem mylisz się. Jeśli mi klient podnosi ciśnienie to wypowiadam mu umowę i zapominam (finansowo tego nie odczuwam). Natomiast jeśli szef podnosi ciśnienie, mamy jakieś raty kredytów itp. to jesteśmy w potrzasku i musimy go znosić, nim znajdziemy inną pracę. Widzę tu ciekawe zjawisko, osoby, które prowadzą agencje SEO doradzają innym pracę na etacie hehe.
 13. Te nowe przepisy to też farsa, powinni to zrobić raz a dobrze. Teraz to jest tak, że jeśli odziedziczymy np. niesprzedawalną działkę wartą 200tyś a wraz z nią mamy 150tyś długu to komornik zlicytuje w pierwszej kolejności samochody, kasę z kont, oszczędności, rzeczy z domu itd. Czyli może nam zabrać rzeczy, które kosztowały 300tyś, sprzedać za 150tyś a realna cena działki, gdybyśmy chcieli ją sprzedać na "teraz" to 100 tyś. Powinno być tak, że przejmuje się z automatu spadek, do wysokości długów, ale długi te mogą być ściągane tylko ze spadku.
 14. Dlatego ja nie zatrudniam na etat tylko podwykonawców. To w interesie ich jest zarobić jak najwięcej w najkrótszym czasie. Pracownik natomiast ma płaconą stałą stawkę i ma gdzieś ile zarobi i jak szybko. Do tego trzeba tracić czas na pilnowanie. Kiedyś na umowie zlecenie zatrudniałem 8 osób, ale za dużo czasu mi zajmowało to wszystko. Dodam jeszcze, że ludzie nie chcą robić za 1700zł bo sami są magistrami inżynierami a ich znajomi z biedonki pracujący za kasę biorą 1800zł Z własną działalnością to jest tak, że wszystko zależy od nas. Ja kiedyś np. kupowałem na forum pkt SWL a później ogłaszałem się, że sprzedam. I na takim pośrednictwie wyciągałem miesięcznie przez jakiś rok minimalną pensję krajową hehe Biorąc pod uwagę to, że mi to prawie w ogóle czasu nie zajmowało to biznes uważałem za udany. Gdybym miał za tą kasę u kogoś 8h dziennie robić przez cały miesiąc to odbiłoby się to na mojej psychice. Jednak zdaje sobie sprawę, że dla co niektórych "mistrzów" to i tak za duże pieniądze bo nawet tyle na siebie nie zarobią. Jako, że prowadzę interesy też w innych branżach, w których już muszę zatrudniać ludzi to takich "orłów" już widziałem, że za 5zł/h bym ich nie chciał.
 15. Już 3 raz piszę, że pracuje max 2h dziennie przy prowadzeniu agencji SEO. Dlaczego to do niektórych nie trafia? Czy uwierzysz jeśli Ci napiszę, że te wspomniane 3k zarobiłem ostatnio w około 3 godziny? Rzadko jest aż tak kolorowo, ale trafia się. Na etacie tak nie ma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy