Pomyslowy

Forumowicze
 • Content Count

  380
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

2,845 profile views
 1. Pomyslowy

  Spadek zarobków z Adsense

  Czasami bywa tak, że odpadnie jeden mocny gracz (reklamodawca) i to wystarczy żeby zauważyć spadek w zarobkach. Chociaż w branży motoryzacyjnej powinny ostro teraz tematy związane z oponami letnimi być pchane.
 2. Pomyslowy

  Reklama - źle się wyświetla na stronie

  Rozumiem, że testujesz sobie stronę przez opcje "Zbadaj" ? Wtedy pamiętaj żeby po zmianie szerokości odświeżyć stronę i dać szansę Google wczytać nową reklamę. U mnie działa ok
 3. Linki są i według mnie nadal będą (przynajmniej w najbliższym czasie) jednym z najbardziej istotnych czynników wpływających na ranking. Z całą resztą pytań, przy tej ilości danych to raczej do tej Pani:
 4. Nie wiem jak w przypadki Linuxpl, bo jakiś czas temu zabrałem stamtąd strony, ale w Hekko kompletnie zmienili pakiety. Takich z których korzystam już po prostu nie ma w ofercie, a parametry obecnych różnią się dość znacznie, nie mówiąc o cenie. Do odnowienia mam jeszcze trochę czasu, dlatego na razie o tym nie myślę, ale ciekawe co mają zamiar zrobić.
 5. Pomyslowy

  Przyszłość marketingu internetowego

  Podejście na zasadzie: mam firmę budowlaną, ale "se zrobię stronę", "se zrobię Facebooka i "se zrobię pozycjonowanie" jest charakterystyczne dla "Januszy biznesu" (nikogo nie chcę obrazić), na których i tak żadna agencja nie zarobi. Na szczęście poważni klienci, z którymi chce się współpracować zdają sobie sprawę, że lepiej zatrudnić fachowców bo w konsekwencji wychodzi często taniej i lepiej. Zaoszczędzony czas inwestuje się we własną branżę i własny biznes, co w efekcie pozwala zarobić i na opłacenie usługi i jeszcze na siebie.
 6. Czytam już któryś raz starając się zrozumieć o co chodzi, ale nie jestem pewien czy mi się udało... Chcesz powiedzieć, że na niektóre frazy zaplecze wyskakuje Ci wyżej niż strona docelowa? Zdarza się. Pomyśl i wykorzystaj to. Natomiast jeśli to nie Twoje zaplecze to ciekaw jestem po czym wnosisz, że Twoja strona jest lepiej podlinkowana i bardziej popularna?
 7. Pomyslowy

  Gdzie kupić gotowe strony www?

  Myślicie, że robią to sami, czy za to zapłacili?
 8. Pomyslowy

  Brand firmowy

  Wiem, że nie mówił, ale dziwi mnie takie podejście firmy z którą współpracuje autor, więc wolę się upewnić, że się dobrze zrozumieli Czytałeś może ten raport? Według niektórych przedstawicieli tych największych brandów wszystko osiągnęli dzięki responsywności, mobile first i ux czasami chyba naprawdę lepiej by było powiedzieć, że po prostu nie chce się zdradzać swoich metod i tyle.
 9. Pomyslowy

  Brand firmowy

  Mówimy o pozycjonowaniu czy o Google Ads (AdWords)? W Google Ads chyba są jakieś obostrzenia tego dotyczące... Znam co najmniej kilka firm, które mają wiele swoich stron - np pod różne frazy lokalne, pod różne miasta. Samemu zdarzało mi się stawiać kilka stron dokładnie tej samej firmy, dotyczących tej samej branży i tej samej gałęzi działalności, prowadzonej w tym samym mieście. Nigdy nie zauważyłem problemów. EDIT: dodam tylko, że są nawet frazy gdzie w Top10 znajdziesz niejedną stronę należącą do tej samej firmy
 10. Pomyslowy

  Nie mogę usunąć fragmentu kodu...???

  Widzę, że strona jest w nazwa.pl . Ja ostatni raz korzystałem z ich usług kilka lat temu, ale pamiętam że mają sporo różnych swoich nietypowych rozwiązań. Myślę że jakiś cache po stronie serwera. Poszukaj w zaawansowanych opcjach hostingu o ile w ogóle dają do czegoś takiego dostęp
 11. Pomyslowy

  Nie mogę usunąć fragmentu kodu...???

  No faktycznie, w kodzie to widać (75 linijka kody na głównej). Jeszcze dwie rzeczy przychodzą mi do głowy: 1) Może masz to dodane przy pomocy jakiejś wtyczki? (dezaktywuj kompletnie wszystkie wtyczki i zobacz w trybie incognito) 2) Używasz jakiejś wtyczki typu WP Super Cache, ale innej mającej poprawiać szybkość działania strony? Może jakaś opcja tego typu na serwerze? Druga rzecz - mówisz, że cały szablon jest nowy. Widzę, że korzystasz z Visual Composer, poprzednia wersja skórki też była budowana z wykorzystaniem tego narzędzia? Nigdy się tym nie bawiłem, dlatego nie wiem jak działa, ale może tam masz jakieś dziwne ustawienia zapamiętane?
 12. Pomyslowy

  Nie mogę usunąć fragmentu kodu...???

  Daj adres strony na priv. Chyba, że moderacja pozwoli tutaj w temacie EDIT: Jest w pierwszym poście, nie zauważyłem sorry. Posta do usunięcia.
 13. Pomyslowy

  Nie mogę usunąć fragmentu kodu...???

  Zobacz stronę w trybie incognito w przeglądarce.
 14. Widzę, że temat długich precli powraca jak bumerang, ale obserwując trendy nie ma się co dziwić – zapotrzebowanie na takie tekstry jest i prawdopodobnie będzie coraz większe (wystarczy zajrzeć chociażby na blackhatworld.com – tam rozmowy o tekście zaczynają się od 500 słów (czyli około 3000 znaków), a nierzadko można spotkać się ze zleceniami na teksty 1000 – 2000 słów i więcej). Z drugiej strony raczej nie ma się co spierać, bo dla każdego kto choć trochę pisał, oczywistym jest, że łatwiej napisać kilka krótkich precli niż jeden bardzo długi. Jestem w stanie nawet zgodzić się z tym, że precle powyżej 3000 znaków wymagają aby były chociaż w minimalnym stopniu merytoryczne, bo trudno jest lać wodę przez tak długo (chociaż kto pisał jakąkolwiek pracę dyplomową wie, że jest to wykonalne ). W związku z tym mam propozycję, która mogłyby w jakimś stopniu pogodzić zlecających z autorami polegającą na utworzeniu osobnej kategorii dla długich tekstów preclowych, gdzie stawka byłaby trochę wyższa od tej za krótkiego precla i wahałaby się gdzieś pomiędzy obecną stawką za precel, a stawką na tekst zapleczowy (jako granicę ustalić np. 3000zzs).
 15. Pomyslowy

  Opis meta desription Wordpress

  Zobacz sobie pliki motywu którego używasz - najczęściej będzie to plik header.php