Pomyslowy

Forumowicze
 • Zawartość

  371
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

2731 wyświetleń profilu
 1. Pomyslowy

  Nie mogę usunąć fragmentu kodu...???

  Widzę, że strona jest w nazwa.pl . Ja ostatni raz korzystałem z ich usług kilka lat temu, ale pamiętam że mają sporo różnych swoich nietypowych rozwiązań. Myślę że jakiś cache po stronie serwera. Poszukaj w zaawansowanych opcjach hostingu o ile w ogóle dają do czegoś takiego dostęp
 2. Pomyslowy

  Nie mogę usunąć fragmentu kodu...???

  No faktycznie, w kodzie to widać (75 linijka kody na głównej). Jeszcze dwie rzeczy przychodzą mi do głowy: 1) Może masz to dodane przy pomocy jakiejś wtyczki? (dezaktywuj kompletnie wszystkie wtyczki i zobacz w trybie incognito) 2) Używasz jakiejś wtyczki typu WP Super Cache, ale innej mającej poprawiać szybkość działania strony? Może jakaś opcja tego typu na serwerze? Druga rzecz - mówisz, że cały szablon jest nowy. Widzę, że korzystasz z Visual Composer, poprzednia wersja skórki też była budowana z wykorzystaniem tego narzędzia? Nigdy się tym nie bawiłem, dlatego nie wiem jak działa, ale może tam masz jakieś dziwne ustawienia zapamiętane?
 3. Pomyslowy

  Nie mogę usunąć fragmentu kodu...???

  Daj adres strony na priv. Chyba, że moderacja pozwoli tutaj w temacie EDIT: Jest w pierwszym poście, nie zauważyłem sorry. Posta do usunięcia.
 4. Pomyslowy

  Nie mogę usunąć fragmentu kodu...???

  Zobacz stronę w trybie incognito w przeglądarce.
 5. Widzę, że temat długich precli powraca jak bumerang, ale obserwując trendy nie ma się co dziwić – zapotrzebowanie na takie tekstry jest i prawdopodobnie będzie coraz większe (wystarczy zajrzeć chociażby na blackhatworld.com – tam rozmowy o tekście zaczynają się od 500 słów (czyli około 3000 znaków), a nierzadko można spotkać się ze zleceniami na teksty 1000 – 2000 słów i więcej). Z drugiej strony raczej nie ma się co spierać, bo dla każdego kto choć trochę pisał, oczywistym jest, że łatwiej napisać kilka krótkich precli niż jeden bardzo długi. Jestem w stanie nawet zgodzić się z tym, że precle powyżej 3000 znaków wymagają aby były chociaż w minimalnym stopniu merytoryczne, bo trudno jest lać wodę przez tak długo (chociaż kto pisał jakąkolwiek pracę dyplomową wie, że jest to wykonalne ). W związku z tym mam propozycję, która mogłyby w jakimś stopniu pogodzić zlecających z autorami polegającą na utworzeniu osobnej kategorii dla długich tekstów preclowych, gdzie stawka byłaby trochę wyższa od tej za krótkiego precla i wahałaby się gdzieś pomiędzy obecną stawką za precel, a stawką na tekst zapleczowy (jako granicę ustalić np. 3000zzs).
 6. Pomyslowy

  Opis meta desription Wordpress

  Zobacz sobie pliki motywu którego używasz - najczęściej będzie to plik header.php
 7. Pomyslowy

  Problem z indekcjacją forum

  Sprawdziłeś sobie plik robots.txt? (o ile w ogóle go masz)
 8. Pomyslowy

  Wtyczka SEO Wordpress

  Jeśli nie do końca odpowiada Ci Yoast to zobacz sobie All in One SEO Pack - stosuję te dwie wtyczki zamiennie i szczerze All in One SEO według mnie jest trochę przyjemniejszy w obsłudze, ale zaznaczam do razu, że to tylko moja subiektywna opinia
 9. Pomyslowy

  Założenie firmy, a dotacja z PUP

  Nie ma żadnej tajemnicy - po prostu nie łapałem się na żaden program - 30 letni, zdrowy chłop z wyższym wykształceniem - nie było programu który by mnie obejmował. Na moment w którym ja się starałem o dofinansowanie kryteria były następujące: wiek poniżej 30 lat lub długotrwale bezrobotny (minimum 12 miesięcy zarejestrowany w PUP) lub orzeczona niepełnosprawność lub zaklasyfikowanie do grupy mogącej mieć problem ze znalezieniem pracy (czyli np wykształcenie tylko podstawowe lub gimnazjalne). Dla takich osób kasa była, dla mnie nie.
 10. Pomyslowy

  Gwałtowny spadek CTR od 1 stycznia

  Zależnie od branży początek roku może mieć też wpływ na CTR - może być tak, że nie ma akurat ciekawych kampanii w które ludzie mogliby klikać. Może jakiś duży gracz (lub kilku kluczowych) w Twojej branży się jeszcze nie odpalił w tym roku?
 11. Pomyslowy

  Założenie firmy, a dotacja z PUP

  Z tego co zrozumiałem chodziło o tą część dotacji finansowanych z Funduszu Pracy, gdzie pieniądze miały pochodzić od państwa, a nie z UE. Na Fundusz Pracy płaci każdy z nas praktycznie (opłacając ZUS) i z tych pieniędzy są finansowane m.in. zasiłki dla bezrobotnych, opłacane są różne staże i różne inne tego typu rzeczy. W tym między innymi pieniądze szły na tzw aktywizację zawodową, czyli dotacje z PUP dla rozpoczynających działalność. Dotacje z UE to inna bajka. Tak jak napisałem - usłyszałem to od Pani w Urzędzie - to żadne sprawdzone info. Ja przestałem się interesować tematem kiedy dowiedziałem się, że pieniądze mi się nie należą. Na tym zakończyłem przygodę ze staraniem się o dotację
 12. Pomyslowy

  profesjonalny landingpage

  Coś mi mówi "A syn sąsiadki to umi robić strony za darmo"
 13. Pomyslowy

  Założenie firmy, a dotacja z PUP

  Skoro już temat odkopany to dodam aktualne informacje z mojej okolicy (kilka największych miast woj. śląskiego) bo kilka miesięcy temu się dowiadywałem co i jak: dotacji takich typowo z PUP praktycznie nie ma. Są miasta gdzie dostali trochę pieniądze na kilka dotacji (np osiem dotacji na cały rok na miasto ponad 150tyś mieszkańców) i ta kasa rozeszła się już w styczniu/lutym. Są miasta gdzie nie dostali podobno ani jednej dotacji. W jednym z PUP Pani wprost powiedziała mi, że pieniądze które miały iść na dotacje zostały przesunięte na 500+. We większości miast był uruchomiony przez dłuższy czas program z UE, ale były wymagania: np. długotrwała bezrobotoność (minimum 12 miesięcy zarejestrowany w PUP), grupa inwalidzka, kobiety itp. Ja jako 32 letni mężczyzna, całkowicie zdrowy i przechodzący płynnie z etatu na działalność nie łapałem się na żaden program. Niedługo nowy rok, więc może ruszą jakieś nowe programy.
 14. Cześć, Pewnie jak każdy z Was mam kilka swoich stron internetowych. Na każdej mam zamieszczoną informację o cookies i politykę prywatności, ale do tej pory korzystałem z darmowych gotowców, które starałem się dostosować do swoich potrzeb. Dla kilku najważniejszych dla mnie stron chciałbym podejść do tematu tak, żeby spać spokojnie i tutaj pytanie: czy możecie polecić jakieś firmy zajmujące się pisaniem regulaminów i polityki prywatności dla stron internetowych? Znalazłem kilka stron (Regulaminowo.pl, SolidnyRegulamin.pl, RzetelnyRegulamin.pl), ale może ktoś korzystał i może kogoś polecić. Z góry dzięki za pomoc. Pzdr, Łukasz
 15. Witam, Troszkę mi się już kończą źródła - nie mogę znaleźć nic co odpowiadałoby mi pod obecny projekt. Mam pytanie: gdzie kupujecie templatki do Wordpress'a? Chodziłoby mi o strony gdzie cena nie przekracza powiedzmy 30$, lub za jakąś określoną kwotę mogę kupić dostęp do całej bazy. Najchętniej korzystam z: fthemes.com - za 50$ mogę usuwać linka z każdej znajdującej się tam templatki, ale nie znalazłem nic pod obecny projekt smthemes.com - 25$ za usunięcie linków z danej skórki, ale są bardzo dopracowane, mają wiele fajnych rozwiązań i dobrze wyglądają też na tabletach i komórkach elegantthemes.com - 39$ za dostęp do 86 skórek Macie jeszcze jakieś podobne do powyższych strony?