Skocz do zawartości

[startup] DonMini - skrypt katalogu stron


Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój najnowszy projekt katalogu stron DonMini. W zasadzie miał być lekki i szybki, co chyba się udało. Brakowało mi lekkiego ogólnodostępnego katalogu stron z możliwością przypisywania wpisów do kategorii (zarówno easydir jak i webmini nie mają kategorii). Teraz już mi nie brakuje :)

Cechy DonMini:

- mały rozmiar (kilka plików w sumie 50kB bez templatki)

- działa na bazie sqlite

- szybki w instalacji

- łatwe podpinanie SWL

- szybki w dorabianiu skórek (w minutę można dostosować szablon z html,css)

- posiada z góry zdefiniowane kategorie

- nie posiada panelu admina (jest możliwość usuwania stron)

- automatycznie przyjmuje wpisy

- posiada filtr "brzydkich słów"

- przyjazne urle

- kilka opcji konfiguracyjnych (edycja pliku php)

- zabezpieczony formularz dodawania (dodawarki łatwo sobie poradzą, ale zabezpieczenie dotyczy wprowadzania dodatkowych linków i znaków specjalnych, w tym znaków używanych przy synonimach {})

DonMini będzie stu procentach darmowy (zero linków, opłat etc.)

Katalog można zobaczyć: https://www.donlinkage.pl (DonMini będzie małą częścią projektu DonLinkage).

Jeszcze nie jest do ściągnęcia, chciałbym przed wypuszczeniem poznać opinie, uwagi.

kontakt: eukaonly@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Projekt ciekawy.

1. Czy na stronie głównej będzie możliwość wyświetlenia losowych wpisów? Ostatnie/Najnowsze wpisy są wyświetlane podwójnie, więc zmiana listy bocznej na losowe poprawi indeksację.

2. Czy na stronie danego wpisu będzie możliwość wyświetlenia podobnych wpisów? To też powinno poprawić indeksację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie grzebałem przy skrypcie, dlatego wyskakiwały te błedy. Teraz jest już ok. Jeszcze chwilka i skrypt udostępnię chętnym do potestowania. Po wykryciu i usunięciu błędów będzie skrypt ogólnodostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, miałem nawet już zrobione, ale rozmyśliłem się :)

Uważam że wystarczą tagi, które wyświetlają się przy prezentowanych stronach. Przy 20 stronach na głównej daje to mnóstwo tagów, a nie trzeba dodatkowo ich losować (ma być lekko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę to wdrożyć. Jak ktoś nie będzie chciał dodatkowo obciążać serwera, to po prostu nie będzie tego używał. Zrobię z cachowaniem raz na godzinę, może nieco rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie.

Jedno co rzuciło mi się w oczy to duplikowanie wpisu przy Podobnych stronach np https://www.donlinkage.pl/Wzory_CV/1/

Jak będziesz szukał testerów to jestem chętny.

Kapania Adwords -  https://kcmobile.pl tel. 604 939 140, e-mail: biuro@kcmobile.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba, czegoś takiego brakuje na rynku właśnie.

Pytanie tylko, sqlite2 czy 3 ? Działasz na pdo czy na swojej klasie obslugujacej sqlite ? Pytam bo część hostingów ma problemy z pdo(np. maxihost ma problem i wiekszosc tanszych zagranicznych).

Cachowanie daj do ustawienia w konfigu(np. po podpieciu pod swl'a dynamicznego moga byc problemy z wykryciem sktypru instalacyjnego) więc to najlepiej samemu zmienic.

Jak chcesz fajną klasę do cachowania to napisz :)

Pozdrawiam i gratuluje pomysłu/podejścia :)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, bo lekki bardzo.

Ale przydałaby się opcja , której brakuje wszędzie. Zablokowanie możliwości dodawania strony przy osiągnięciu pewnego progu wpisów.

Chodzi o to że jak stawiam powiedzmy 100 takich katalogów i dodawarki szaleją, baza każdego z nich osiąga 100mb lub więcej i po serwerze...I pozniej kazdy katalog trzeba blokować, baze zmniejszać... lepiej zeby w panelu była opcja blokowania mozliwosci dodawania nowych wpisów przy określonej przez nas ilości.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności