Skocz do zawartości

Co można odliczyć od podatku VAT


bestos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Remont planuje trochę większy jak jeden pokój ale oczywiście wezmę FV tylko na te bajery co będą u mnie w biurze, Ba same drzwi wejściowe 2000zł, Farba 200zl, oświetlenie, regał trochę tego będzie...

A mam jeszcze pytanie. Prąd w tej chwili jest zapisany na rodziców i to jest całe dwu kondygnacyjne mieszkanie, żeby móc sobię odliczyć opłaty za energie z biura, muszę zakładać jakieś podliczniki? Czy wystarczy że przepisze energie na mnie i część procentową będe mógł odliczyć?

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko;

Gdy zakładałem działalność, pan w Urzędzie Gminy powiedział, że właściciel budynku (mama) musi iść do pokoju tego i tego, aby podać metraż mojego pokoju i podpisać jakiś papier - coś więcej płaciłaby od nieruchomości - kto ma firmę powinien wiedzieć o co chodzi.

Panie w tym pokoju spytały do czego dokładnie jest mi potrzebny pokój i czy planuję w nim urządzić biuro a następnie doradziły, że jeśli do wykonywania swojej pracy jest mi potrzebne tylko biurko i komputer i nie będę w nim urządzał biura to taki dokument nie jest potrzebny - napisałem tylko takie oświadczenie i tym samym więcej od danego metrażu nie trzeba płacić.

Czy teraz jeśli bym kupował jakieś materiały na remont pokoju/biura mogą się w jakiś sposób do mnie przyczepić ?

O tym jak ważne jest skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Usługi remontowo budowlane i instalacje sanitarne Tarnów i okolice. O tym dlaczego ludzie wybierają chwilówki zamiast pożyczek w banku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@horcyk dobre pytanie :) jezeli wliczasz sobie rachunki za prad/wode i masz biuro w domu (a w zasadzie prowadzisz dzialalnosc bo przy biurze to juz by podatek za ten pokoj trzeba chyba placic jak za dzialalnosc kilkanascie zl za mkw do gminy) to musisz okreslic procentowo ile z tego idzie na firme a ile na prywatne RTV/AGD i tylko czesc odliczasz ;) Wydaje mi sie ze przy rematach moglo by byc podobnie tylko to juz zaczyna byc zabawne np tylko sciane na ktorej jest biurko? :)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, jakby to ktos potwierdził, bo do remontu zostały mi właśnie pomieszczenia, które wykorzystuję w działalności.

Przede mną sporo wypatków z tym związanych, a zawsze jak coś można zaoszczędzić to super.

Nieruchomości bez pośredników? Tylko NoBroker.pl - platforma ogłoszeń bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś tutaj jest pracownikiem US albo księgowym pracującym w fachu ? NIe. więc lepiej zasięgnąć opinii u źródła bo potem będzie "a na PIO powiedzieli" ...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgred, spokojnie, idiotą nie jestem - zapytam u źródła, bo w grę trochę $ wchodzi, trochę można odliczyć, a kar z US nie chcę na oczy widzieć.

Własnie zostały mi pomieszczenia, które wykorzystuję do prowadenia swojej działalności. Reszta juz zrobiona, teraz czas dokłądnie dowiedziec się jak to z tym odliczeniem i pora kończyć, bo ta cała sytuacja paraliżuje mi życie zawodowe.

Nieruchomości bez pośredników? Tylko NoBroker.pl - platforma ogłoszeń bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności