Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Będą musieli poczekać, aż domeny nabiorą wartości. Wprowadzenie tej zmiany też da mi po tyłku, bo mam prawie same domeny regionalne w systemie, ale ja myślę w tej konkretnej chwili perspektywicznie. Punkt:

4. Domeny regionalne do końca miesiąca utracą bonus za DG

oznacza, że regionaliki są teraz dużo mniej mile widziane (ocenę słuszności tego zostawię innym) i niech wszyscy poczują się zmobilizowani, żeby wymieniać je na inne, nie tylko świeżaki.

Edytowane przez seonerd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Może najpierw kilka słów "dlaczego?"

Otóż od samego początku testowanie efektów naszego systemu jak i innych pod względem przyjętych w nim kryteriów jest wręcz naszą pasją i co pewien czas przychodzi moment gdy dokonujemy pewnych korekt. I otóż po analizie ostatniego roku, w momencie gdy Google przyjęło sobie na cel walkę z swlami wszystko wskazuje na to iż domeny regionalne niestety przestały się sprawdzać przynajmniej w stałych systemach i z tego co nam wiadomo nie jesteśmy pierwszymi którzy w tym kierunku poszli - chociaż ten krok nie jest aż tak daleko idący. W praktyce o ile domeny TLD w systemie potrafią przetrwać rok a jest wiele takich które stażem przekroczyły i 3 lata to już z domenami regionalnymi są sytuacje gdy większość z nich kończy swój żywot przed miesiącem a średnia w systemie nie przekracza 3. Wnioski zostały potwierdzone przez doświadczenie największych userów. W związku z tym oczywiście nie zamykamy drogi przed regionalkami ale wysyłamy sygnał że taniość tych domen jest złudna i potrafi w skali roku przekroczyć wielokrotnie koszt domen TLD.

I co związku z tym?

Wszystkich przekonanych do powyższej argumentacji postanowiliśmy dodatkowo wesprzeć i dla domen TLD oraz funkcjonalnych bonus wzrósł o 200% a w połączeniu z BL i LINKOUT ich maksymalne wynagrodzenie to 4687pkt zamiast 1000.

Wyrównanie dla regionalek

Jak to zostało przyjęte w naszych systemach wszelkie zmiany nie powinny wpływać negatywnie na użytkowników którzy zainwestowali.... stąd też na kontach pojawiły się wyrównania. Padło pytanie w jaki sposób zostało wyliczone - otóż przed naliczeniem dodatkowego bonusu dla DG, zostały pobrane wartości bonusów z pozycji DG i przydzielone w postaci przelewu do konta o tej samej wartości na okres 6 m-cy. Co z domenami które się dopiero indeksują lub będą w systemie dłużej niż owe 6 m-cy? Spokojnie można je dodawać do systemu a dla wszystkich dodanych do końca miesiąca będzie przydzielone wyrównanie. Wyrównanie będzie przydzielone po raz kolejny 31 maja 2013 dla domen które jeszcze będą funkcjonowały w systemie - a więc jak sami widzicie w naszych systemach zmiany nie oznaczają utraty tego w co już zainwestowaliście.

A co zrobić gdy nie otrzymałem wyrównania?

Jeśli masz pewność że już nie dodasz żadnych domen przed końcem miesiąca jak również gdy naliczone wyrównanie jest niższe niż liczba domen regionalnych x 1000pkt to prześlij nam informację z prośbą o dodatkowe wyrównanie i tak się stanie. Zrób to samo przed 31 maja 2013 roku jeśli nadal będziesz posiadał na koncie domeny regionalne dodane przed 1 grudnia 2012.

W jaki sposób wygaśnie bonus dla regionalek?

Otóż obecnie został dla nich naliczony zwiększony bonus tak samo jak dla pozostałych domen głównych ze względu na fakt zmiany w systemie proporcji pomiędzy linkami gwarantowanymi a bonusowymi - aby nie dopuścić do chwilowego załamania punktacji w systemie spowodowanym tymczasowym spadkiem obłożeniem serwisów linkami... bonus dla DG wykorzystaliśmy do nasycenia systemu punktami. Ale już od przyszłego tygodnia stopniowo będzie on całkowicie wycofywany z poszczególnych domen tak aby z końcem miesiąca całkowicie wygasł.

Mam nadzieję iż rozwiałem wszelkie wątpliwości :)

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej piszecie że "Domeny regionalne do końca miesiąca utracą bonus za DG" właśnie dodałem takową i nie ma bonusu już dziś .. :paker:, należy dodać wszystkie a dopiero poptem prosić o rekompensate?

Mom zdaniem banowanie domen tld, funkcjonalnych itd, pójdzie równie sprawnie jak regionalek.. kewstia czasu.

Edytowane przez mikeusz

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniaq, szczerze to nie możemy przedstawić żadnego wiarygodnego wniosku, na pewno nie przewidujemy w najbliższym czasie żadnego ruchu z nimi związanego.

Mikeusz, jeśli za któreś nie masz wyrównania to możesz wnioskować w każdej chwili, lecz z praktycznego punktu widzenia, lepiej byłoby dla nas załatwiać to jakimiś partiami - więc powiedzmy jeśli planujesz dodać do końca miesiąca 100 tego typu domen to wspomnij od razu o wszystkich zamiast każdego dnia o 3 :)

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pewne zmiany są konieczne, ale robienie tego z dnia na dzień to przegięcie. System już regionalki traktuje jak subdomeny (nie można dodać nowych bo mówi, że przekroczona maksymalna liczba subdomen). Serwisów nie przygotowuje się z dnia na dzień, indeksacja trochę trwa i fajnie by było chociaż mieć możliwość dodania tego co jest jeszcze w trakcie indeksacji. Teraz to są pieniądze na domeny wywalone w błoto, bo ktoś nie mógł powiedzieć o zmianach np. miesiąc wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym ja to wiedział tak ze 2-3 tygodnie wcześniej to nie było by problemu. A tak to zostało kilkanaście regionalek dla których jest info "Maksymalna ilość subdomen w obrębie jednej domeny wynosi 3". Teraz to mogę sobie nimi tyłek podetrzeć, albo w ostateczności dodać do gotlinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię jak jest a nie co pisze SMA. Nie da się dodać to znaczy że nie da się. Celowo piszę tu a nie bezpośrednio do administracji, bo ktoś coś ewidentnie skopał/nieprzemyślał skoro w MDD już widzi mi regionalki jako subdomeny.

"W związku z tym oczywiście nie zamykamy drogi przed regionalkami" - z tego wynika że regionalki powinno dać się dodać, ale bez bonusu.

Nigdzie nie ma ani słowa że po 1 grudnia w ogóle nie będzie można dodać regionalek, jedynie jest informacja, że nie będzie bonusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Regionalki nie będą premiowane bonusem DG i nic więcej się nie zmienia - również ten kto już kupił czy jeszcze planuje kupować pod kątem bonusu za DG to ma na to blisko 3 tygodnie aby na taki bonus się załapać. A te które się załapią to nigdy go nie stracą gdyż bonus będzie pochodził z przelewu wyrównującego. A więc kupować, robić, dodawać, korzystać :)

Sytuacja o której wspomniałeś wynikała z braku synchronizacją pomiędzy listami wyjątków w algorytmie - po otrzymaniu zgłoszenia na panel systemu dokonaliśmy tej synchronizacji i od 14:45 sytuacja powinna być zgodna z założeniami (dotyczyła ok 15% regionalek). Domeny w MDD zostały zresetowane - te odrzucone ze względu na limit prosimy wrzucić ponownie (można wszystkie, te już dodane zostaną odfiltrowane).

Bart, pewnie tak - po tej korekcie o której wspomniałem dokonałem aktualizacji parametrów jednej z regionalek i okazało się że już jej żywot się skończył, więc potwierdza to słuszność działania w celu zwiększenia średniej żywotności linków w systemie które obecnie zaniżane są przez regionalki :)

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zauważyłem spadek ilości domen, w ciągu ostatnich kilku dni zdecydowanie większy niż dotychczas. Coś niedobrego, czy to normalka?

No raczej nic dobrego, skoro tylko spada, a nic nie rośnie, mimo że jest to taki wspaniały system.

Obecnie dla mnie seomatik to jest to samo co gotlink, bo fala banów/wygasania domen prowadzi do tego, że link z jednej lokalizacji znika, a w drugiej się pojawia więc w praktyce obecnie seomatik nie różni się niczym od gotlink, tylko w seomatiku link jest może troszeczkę dłużej aniżeli 36h, ale mimo wszystko zakrawa to już na system rotacyjny z takim usuwaniem domen z systemu.

aaapng_xnexxes.png

Niczego dobrego to nie wróży...

Ale zaraz dowiemy się, że system jest rewelacyjny :) No tak... Jak plują Ci na twarz, to mów, że pada deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności