Skocz do zawartości

Kontrakt na pozycjonowanie


Filemandzowy

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważania na temat zdejmowania linków w przypadku zakończenia kontraktu. Jak to wygląda w Polsce ?

Unfortunately this is common place - the SEO company sticks links over to the client from their aged network of sites. When the contract ends, they remove the links and the rankings drop. I know a couple of well known US and UK agencies who do this (not to be evil, they just don't see it as bad).

We actually have a client that had that happen to them. They didn't renew their service with their previous SEO company so that company (who had developed .ASP files that used ASP includes pointing to their files on the SEO company's server) removed the files on their server for this client and thus gave him 60+ broken links within Google.

Why companies will stoop so low I don't know!

https://www.seomoz.org/blog/seo-pricing-cos...-should-you-pay

Cognitive-it.pl - usługi SEO i SEM.

Cognitive-it.org - do poczytania blog o SEO i Adwords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Utrzymanie zaplecza kosztuje, za to min płaci klient. Prawda jest taka, że te linki są usuwane, dlatego w wielu umowach jest kilkumiesięczny okres wypowiedzenia bo odlinkowywanie nie było gwałtowne i bezpieczne.

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to porównała do płacenia za powierzchnię reklamową. Linki są na stronie do tej pory, dopóki dana osoba/firma jest Twoim klientem. Umowa się kończy, reklamy/linki są zdejmowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexy ja bym tak do końca tego nie porównał .

Zdejmując linki reklamowe (bannery) tracimy tylko traffic a w przypadku linków pozycjonujących ( z zaplecza) nie możemy zdjąć wszystkiego naraz gdyż oprócz utraty ruchu może jeszcze dostać filtr itp :).

Bardziej polecałbym zmierzać do posta Xanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann pisał, że to sprawa indywidualna i sądzę, że miał to samo na myśli co Lexy czyli koniec umowy = koniec płacenia = koniec linków :) Chyba, że z treści umowy wynika inaczej. Nie rozumiem co ma mnie interesować co się dalej dzieje ze strona klienta, jeśli wypowiada umowę lub czas trwania umowy się kończy i on jej dalej nie przedłuża.

Wykonam profesjonalne projekty graficzne stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na myśl że karzy pozycjoner posiada inne zasady pozycjonowania strony jak i rozwiązania umowy, każda umowa na pozycjonowanie jest inna, jednego klienta interesuje budowa zaplecza innego tylko pozycjonowanie, jeden kupuje linki inny ma swoje zaplecze i tak jak z ceną tutaj nie ma reguł

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie mówię, żeby zdjąć linki z dnia na dzień, bo negatywne skutki zakończenia umowy można zminimalizować przez rozłożenie tego w czasie. Chodzi mi wyłącznie o fakt, że po zakończeniu umowy nie ma powodów do utrzymywania linków ex klienta na swoim zapleczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta w pełni się z Tobą zgadzam, po rezygnacji (wygaśnieciu umowy) raczej mało kto będzie utrzymywał linki klienta na swoim zapleczu, z tym że każdy ma inne metody pozycjonowania jeden przez własne zaplecze inny przez cudze trzeci SWL'ami a czwarty przez 301 piąty wszysko do kupy wiec zawsze na samym końcu albo jakieś linki zostaną albo nie zostanie po nich ślad

Nie nie ma tu reguł i jednoznacznej odpowiedzi czy linki zostaną czy wyparują

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo negatywne skutki zakończenia umowy można zminimalizować przez rozłożenie tego w czasie.

Dlaczego miał bym cokolwiek minimalizować skoro firmie moje usługi się nie podobały i rozwiązała ze mną umowę??

Czy jeśli kupie pralkę i mam na nią gwarancje na 2 lata a popsuje się po 2 i 2 dniach ktoś się mną przejmie ??

Nie rozumie trochę dlaczego mam jeszcze komuś usługę świadczyć skoro ta firma ze mną umowę rozwiązała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie, jak już zostało napisane jest to wszystko do dogadania. Jeżeli klient zrywa umowę przed czasem to powinna być kara w umowie za którą to można kasować linki "delikatnie", jeżeli umowa się kończy to w cenie całego pozycjonowania możecie sobie wliczyć te kilka (?) miesięcy dodatkowego utrzymania linków.

Jeżeli w danej chwili klient stwierdza że jest niezadowolony z współpracy i ją kończy to nie warto palić za sobą mostów i traktować go jako największe zło na świecie :D

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to kwestia umowy, to większość odnosi się do osiągnięcia określonego efektu (np. top 10) i utrzymanie tej pozycji za określone wynagrodzenie. Czyli po rozwiązaniu umowy nie jestem zobowiązany utrzymywać pozycji (zdejmuję linki).

Ostatnio klient uzgodnił ze mną taki paragraf,

"W przypadku rozwiązania umowy zleceniobiorca przekaże zleceniodawcy w formie raportu „Know how” dotyczące strony tak aby zleceniodawca nie został usunięty z indeksów ... Wynagrodzenie z tego tytułu będzie równowartością ..."

W sumie to go nie chroni przed zdjęciem linków, chyba, że może z tego powodu wylecieć z indeksu

Cognitive-it.pl - usługi SEO i SEM.

Cognitive-it.org - do poczytania blog o SEO i Adwords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności