Skocz do zawartości

Moze teraz szara strefa sie zmnijeszy?


mf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zus jest w takim stanie z im to nie zaszkodzi - pomoc tez nie pomoze ale rzeczywiscie - jestem pod wrazeniem - chyba sie nawet skusze - ale za rok dopiero ;)

chociaz jako antypolityk i tak uwazam ze to zagrywka specjalnie zrobiona po to zeby pod koniec wladzy zrobic pozytywne wrazenie ;)

- tak, tak - o tym incydencie w Oswiecimiu nigdy nie za pomne :twisted:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www. money.pl/gospodarka/wiadomosci/20050802/104389?p=md

Miejsmy nadzieje ze to cos da. 340zł zamiast 700 to cos.

moim zdaniem to da, że sporo firm zmieni właściciela, szczególnie jednoosobowych, lub rodzinnych

dla Twoich okien najlepsze markizy - dla wszystkich adwokat - lub książka telefoniczna - oferty różnego typu, taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsmy nadzieje ze to cos da. 340zł zamiast 700 to cos.

A ja mysle, ze zle myslisz....

Zmniejszy sie moze bezrobocie statystyczne... Dzis nie problem miec co sprzedac a raczej problem to wlasnie sprzedac !

Spoleczenstwo ogolnie biednieje, a zalozenie firm przez bezrobotnych co moze zmienic !? Tylko tyle, ze stana sie teraz właścicielami 'bezrobotnych firm". Kogo bylo stac na inwestycje, to dawno zalozyl dzialalnosc, a kogo nie bylo stac - to teraz tez tego nie zrobi...

Generalnie całe koło napędowe to konsument... , który biednieje.

Efekty obecnych dzialan rządu beda widoczne dopiero za jakies 30-40 lat, gdy dorosną pierwsi emeryci z nowego systemu ubezpieczen... i przykro mi,. ze tez jestem w tej grupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię o bezrobotnych, moim zdaniem Kowalski prowadzący firmę jednoosobową - zamknie działalność i przpisze firmę na bezrobotną żonę

i w ten sposób państwo dostanie znowu mniej kasy - co będzie chciało gdzie indziej uzupełnić, np. przez podwyżkę paliw, papierosów, itd.

dla Twoich okien najlepsze markizy - dla wszystkich adwokat - lub książka telefoniczna - oferty różnego typu, taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale zobacz, ile osób robi na czarno. Np. w budowlance, mój stary siedzi w tym fachu od wielu lat, więc mam dobre rozeznanie... Jeżeli jednak firmy na dzień dobry nie będą niszczone Zusem, to jest szansa na to, że podatki z szarej strefy będą wpływać do budżetu.

Przy takiej zmianie koszta prowadzenia nowej działalności spadają prawie o połowę, to jest znacząca różnica dla osób, których dochody mają się kształtować na poziomie powiedzmy 1,5k zł . Uważam, że o wiele więcej osób będzie wolało zapłacić podatek i Zus, być legalnym, móc wystawiać faktury itp, niż zapiepszać w szarej strefie bez ubezpieczenia i w ciągłej niepewności. Znam wiele osób, które o założeniu firmy mają taką opinię: podatki mogę płacić od tego co zarobię, ale ten pier..y ZUS....

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale zobacz, ile osób robi na czarno. Np. w budowlance,...

To tylko połowa prawdy (i to chyba ta mniejsza ;) ). Firmy same zatrudniaja na czarno, bo koszty utrzymania pracownika sa wysokie.

...Uważam, że o wiele więcej osób będzie wolało zapłacić podatek i Zus, być legalnym, móc wystawiać faktury itp, niż zapiepszać w szarej strefie bez ubezpieczenia i w ciągłej niepewności....

W pewnej mierze tak, ale zauwaz iż to jeszcze kwestia mentalności by chcieć płacić podatki i być legalnym.

Ponoć większym motorem napędowym są małe i średnie firmy (przypomnę, że średnie oznacza zatrudnienie powyżej 250 osó;) więc uważam, że musi sie zmienic system podatkowy dla nich wlasnie - a taką zagrywkę ze zmniejszeniem ZUS'u... cóż dodać.

Znam wiele osób, które o założeniu firmy mają taką opinię:...
i zmienią te zdanie na wiesz jakie ? " .. No teraz to ja juz na pewno nie zaloze firmy - dlaczego ? BO TAK !.". Gdyby mieli dochod z tej swojej firmy to by ja dawno zalozyli i stac by ich bylo na zus.

Z drugiej strony to zawsze coś - ale nie byłbym takim optymistą. Wystarczy sobie przypomnieć ustawę tzw. abolicyjna (ktora miala zezwolic na opodatkowanie lewego dochodu). Ta wlasnie próba wprowadzenia ustawy przekonala mnie ze nasz rzad (ustawodawca, a wlasciwie jego pojedyncze komorki czyli ludzie) robi wszystko by nabic sobie kieszenie (korupcja) i sa przy tym bardzo krotkowzroczni... eeehh... kolejny temat woda... Takie ZUS'owe pseudo ulatwienie niewiele zmieni... Moglo by zmienic, gdyby pozwolili dla firm jednoosobowych (no moze 2 osobowych) by wlasciciel placil ZUS od dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

START bedzie prostszy, START kolego. NIejedna firma plajtowała, bo po starcie byl okres bezrocia, firma miala ma lo zlecen a ZUS NALEZAŁO płacić. teraz na STARCIE bedziesz miał te 350 zeta w kieszeni. Na STARCIE to duzo, bardzo duzo. Nie mowie o firmach, ktore zatrudniaja jak piszesz 250 osob, bo dla nich 700 czy 1000zł ZUS to maly wydatek.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychylam sie do zdania mf. chodzi o START przykładowego studenta czy absolwenta. teraz trzeba miec niezly kapital na starcie a nie kazda branza pozwala na szybki zwrot. bedzie latwiej zacząc i o to chyba właśnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy warto startować z kwotą 350 zł w miesiącu... (w przenośni 350). Jasne, ze to zawsze cos ale co moze dac firma, która liczy przy starcie na 350 zł !?

Panowie i Panie. Wlasny interes buduje sie przez pokolenia, tylko nieliczni z niczego (bez grosza) zrobili cos (Np. Geates) rozpoczynajac w garazu. Nasz 'garaz' przepisów to istne bagno - i jedna malo zaczaca 'akcja 350' niewiele zmieni.

Te 350 zl to zapewne juz cos , ale ja osobiscie bardzo pesymistycznie patrze na takie posuniecia nie widzac zadnych innych dzialan mogących wplynac na przyrost gospodarczy...

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie to martwi...

ja bede musial placic zus 760 a jakis knap z allegro

zarobi 300 na pozycjonowaniu za dyche i zaplaci

za zus i nawet FV wystawi ;)

a tak na powaznie..

zdrowy rynek jest wtedy kiedy wszyscy maja rowne szanse

to doprowadzi tylko do przekretow,

jak tak sie stanie to rejestruje dz. na mame ;]

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na powaznie.. 

zdrowy rynek jest wtedy kiedy wszyscy maja rowne szanse

Tutaj masz racje. Dlatego pownni wszystkim do tego poziomu obnizyc stawki.

Ale fakt faktem jest to spory uklon wobec ludzi z naszego forum ;) ktorzy moga zarobic legalnie ale im urzedy to utrudniaja.

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności