Skocz do zawartości

SEO bohater


SEO-Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak nie ma jak jest na zakładce w przeglądarce jak się ładuje katalog tylko trzeba uaktywnić sprawdzanie.

Jest sprawdzanie site, ale jak poczekacie jeden dzień to zrobię jeszcze backlinki z yahoo. Tylko muszę się zastanowić gdzie to dać, bo trochę mało miejsca jest na zakładce -może je powiększę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sorki, za jednodniowe opóźnienie, chciałem jeszcze dorobić to sprawdzanie backlinków w nowej wersji.

Demo można ściągnąć tu: SEO Bohater 1.3 demo

Zmiany, które wprowadziłem wymagają jeszcze dalszego rozwoju. Brakuje na przykład opcji filtrowania adresów w nowej, głównej bazie katalogów, ale chciałem już przesłać nową wersję, aby uwzględnić w dalszej pracy uwagi użytkowników.

Opis zmian i krótka instrukcja znajduje się tutaj:

https://www.seo.cyfropolis.pl/seowiki/index...iany-wersja-1.3

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak można uaktualnić wersję?

Pozdrawiam

Grzegorz

Zarejestrowani userzy dostali maila z linkiem do nowego execa. Może do Ciebie jeszcze nie doszło.

Przy okazji odpowiem od razu na pierwsze pytanie związane z nową właściwością.

Pytanie było:

Pytanko czy ten główny spis katalogów aktualizuje się wraz z wprowadzaniem

zmian w projektach?

Czyli innymi słowy czy da się w ten sposób cały czas dopieszczać i

filtrować bazę w trakcie dodawania w różnych projektach? Jeszcze innymi

słowy czy jest to tak jak by jedna baza do której odwołują się wszystkie

projekty i wprowadzają do niej zmiany (jedyna kopia spisu katalogów)?

Główny spis nie jest powiązany z danymi w poszczególnych projektach. Bo gdyby np. przypadkowo usunęło się adres z tej bazy to zmiany też byłyby stracone. W związku z tym ta baza służy tylko jakby do magazynowania adresów i przygotowywania ich do importu do projektów. Zmiany tam poczynione mają znaczenie tylko dla nowego importu do nowego projektu.

Zmiany w trakcie aktualizacji danego adresu w jakimś projekcie zapisywane są do nowej osobnej bazy globalnej. Tak jak było do tej pory z PR, site, itp.

W momencie otwierania projektów te zmiany są wprowadzane do otwieranego projektu.

pozdr

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w trakcie aktualizacji danego adresu w jakimś projekcie zapisywane są do nowej osobnej bazy globalnej. Tak jak było do tej pory z PR, site, itp.

W momencie otwierania projektów te zmiany są wprowadzane do otwieranego projektu.

Ja też w tej sprawie w sumie bo się trochę pogubiłem - czyli przypuśćmy że jestem w jakimś projekcie i dodaję do globalnej bazy 10 nowych katalogów - zaznaczam te katy na liście, wciskam "Wprowadź" i mam je w projekcie - super ALE...

...wychodzę teraz z tego projektu i wchodzę do drugiego i tam już w bazie lokalnej nie mam tych katów wprowadzonych - więc znowu muszę wchodzić do bazy globalnej i o zgrozo szukać ręcznie tych adresów (bo opcja filtrowania jest nieaktywna) i ponownie je zaznaczyć, wprowadzać... zamiast ułatwienia jest utrudnienie.

Oczywiście mogę zaryzykować - zaznaczyć wszystkie katy z tej bazy globalnej i ponownie zaimportować - wtedy co logiczne system powinien pominąć te adresy które już w lokalnej bazie ma a dodać tylko te 10 - mam rację ? Tylko to trochę problematyczne bo człowiek boi się że straci jakieś dotychczasowe dane (jak ocena czy zmiany edycyjne).

Nie można by dorobić dodatkowego przycisku obok tego "Wprowadź" - "Wprowadź do wszystkich projektów" ? Toż to dla Ciebie jedna pętla for więcej a jak ułatwi życie :)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie opisać jak ja widzę zarządzanie bazą katalogów - jeśli ktoś widzi to lepiej niech napisze.

Wchodzę sobie do bieżącego projektu, wybieram jakis katalog i widzę że zmienił sie skrypt, no to wchdzę w edycje katalogu,

nadaje także ocenę - teraz jest tak że ocena i oznaczenie (beznadziejny, czarna lista...) jest zapamiętywane w bazie wszystkich katalogów (i dzięki bogu), ale reszty zmian nie pamięta - a powinien - i edycja całej bazy powinna być robiona z bieżącego projektu.

No i mamy tą bazę globalną, dodajemy tam nową listę katalogów i niech z założenia program przy otwieraniu innych projektów również

doda te katalogi z nowej listy - dla tych co nie chcą niech będzie jakaś opcja w głównym menu żeby program pytał czy dodać nowe katalogi czy coś podobnego.

Niech w bazie globalnej będzie jeszcze pole ocena i oznaczone katalogi (beznadziejne, czarna lista) - będzie można wtedy wywalić katalogi

bo teraz musaiłbym szukać po kolei.

Teraz jak robię edycję jakiegoś katalogu z projektu to zmiany czasami zapisuje w zupełnie innym...

I chyba podobny problem (kilka osób chyba już pisało), czasami tak się dzieje że program po zaznaczneiu opcji dodany nie przeskakuje do następnego na liscie tylko ucieka na początek listy bądź sam wybiera inną kolejność - nie dzieje się to zawsze,

ale poderzewam że tylko w pewnych okolicznościach których nie udało mi sie odkryć...

Przy następnej aktualizacji proponowałbym się skupić właśnie na tej bazie katalogów i poprawić powyższe błędy.

Główny spis nie jest powiązany z danymi w poszczególnych projektach. Bo gdyby np. przypadkowo usunęło się adres z tej bazy to zmiany też byłyby stracone.

Usuwanie z danego projektu możesz zablokować, albo usuniety adres niech bedzie tylko z danego projektu - a całą reszte zmian niech program pamięta w globalnej bazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak jak pisałem dałem wersję beta, bo chciałem już na początku skonsultować się z Wami. I się nie zawiodłem. ;-)

Ja też w tej sprawie w sumie bo się trochę pogubiłem - czyli przypuśćmy że jestem w jakimś projekcie i dodaję do globalnej bazy 10 nowych katalogów - zaznaczam te katy na liście, wciskam "Wprowadź" i mam je w projekcie - super ALE...

...wychodzę teraz z tego projektu i wchodzę do drugiego i tam już w bazie lokalnej nie mam tych katów wprowadzonych - więc znowu muszę wchodzić do bazy globalnej i o zgrozo szukać ręcznie tych adresów (bo opcja filtrowania jest nieaktywna) i ponownie je zaznaczyć, wprowadzać... zamiast ułatwienia jest utrudnienie.

Tak, ale filtrowanie już robię, więc myślę, że to będzie ok.

Na początku, przy wprowadzaniu do bazy głównej adresów z dawnych plików csv można sobie dopisać jakieś swoje określenie tych adresów, które wprowadzamy. To określenie będzie w polu "Inne informacje", więc potem będzie można sobie wg. filtrować adresy, np. pokaż adresy, które w polu "inne informacje" zawierają frazę "angielskie".

Filtrowanie będzie jutro, jeśli w międzyczasie nic ważnego się nie zdarzy, a póki co w projektach, pod przyciskiem menu przeniosłem dawną metodę bezpośredniego importu z plików csv.

Oczywiście mogę zaryzykować - zaznaczyć wszystkie katy z tej bazy globalnej i ponownie zaimportować - wtedy co logiczne system powinien pominąć te adresy które już w lokalnej bazie ma a dodać tylko te 10 - mam rację ? Tylko to trochę problematyczne bo człowiek boi się że straci jakieś dotychczasowe dane (jak ocena czy zmiany edycyjne).

Masz rację i niczego nie stracisz. Jeśli w danym projekcie jest już ten adres, to jest on pomijany - nie jest dodawany ani nadpisywany ani nie zmienia się pr, site zero, ocena itp dane. Wszystkie dane, o których mówimy, że są globalne nie zmieniają się w trakcie importowania, nawet gdy skasujesz adres, a potem go na nowo wczytasz z innymi danymi. Jeśli tylko do tego adresu była nadana raz ocena to ta globalna ocena jest ważniejsza od lokalnej i nadpisuję ją.

Nie można by dorobić dodatkowego przycisku obok tego "Wprowadź" - "Wprowadź do wszystkich projektów" ? Toż to dla Ciebie jedna pętla for więcej a jak ułatwi życie :blush:

No może nie jedna pętla, ale da się. ;-)

Postaram sie opisać jak ja widzę zarządzanie bazą katalogów - jeśli ktoś widzi to lepiej niech napisze.

Wchodzę sobie do bieżącego projektu, wybieram jakis katalog i widzę że zmienił sie skrypt, no to wchdzę w edycje katalogu,

nadaje także ocenę - teraz jest tak że ocena i oznaczenie (beznadziejny, czarna lista...) jest zapamiętywane w bazie wszystkich katalogów (i dzięki bogu), ale reszty zmian nie pamięta - a powinien - i edycja całej bazy powinna być robiona z bieżącego projektu.

I tak właśnie jest w tej nowej wersji zrobione.

No i mamy tą bazę globalną, dodajemy tam nową listę katalogów i niech z założenia program przy otwieraniu innych projektów również

doda te katalogi z nowej listy - dla tych co nie chcą niech będzie jakaś opcja w głównym menu żeby program pytał czy dodać nowe katalogi czy coś podobnego.

Niech w bazie globalnej będzie jeszcze pole ocena i oznaczone katalogi (beznadziejne, czarna lista) - będzie można wtedy wywalić katalogi

bo teraz musaiłbym szukać po kolei.

Ok, ale według jakich kryteriów będziemy określać które katalogi są nowe?

Myślę, że może dobrym pomysłem byłaby opcja zapamiętywania zaznaczeń adresów. Np zaznaczasz sobie jakieś katalogi wg. swoich kryteriów i zapisujesz to zaznaczenie na jakąś listę. Potem możesz sobie z tej listy wybrać pozycję, a program zaznaczy adresy wcześniej zaznaczone. Może tak zrobić?

Teraz jak robię edycję jakiegoś katalogu z projektu to zmiany czasami zapisuje w zupełnie innym...

Jeszcze raz sprawdzę, ale zwrócie uwagę, czy nie dzieje się tak czasami że w trakcie edycji klikniesz na inny adres w tabeli?

I chyba podobny problem (kilka osób chyba już pisało), czasami tak się dzieje że program po zaznaczneiu opcji dodany nie przeskakuje do następnego na liscie tylko ucieka na początek listy bądź sam wybiera inną kolejność - nie dzieje się to zawsze,

ale poderzewam że tylko w pewnych okolicznościach których nie udało mi sie odkryć...

Tak, chyba wiem o co chodzi z tą losowością. Czy dzieje się tak wtedy gdy pracujesz na jednej zakładce, czy na wszystkich?

Przy następnej aktualizacji proponowałbym się skupić właśnie na tej bazie katalogów i poprawić powyższe błędy.

... Usuwanie z danego projektu możesz zablokować, albo usuniety adres niech bedzie tylko z danego projektu - a całą reszte zmian niech program pamięta w globalnej bazie...

Tak właśnie jest jak mówisz. Jeśli usuwasz adres z bieżącego projektu, to nic innego nie jest ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją wizję zarządzania katalogami opiszę wkrótce. A teraz małe usprawnienie, przydał by się w przeglądarce jakiś mini schowek podręczny pod prawym przyciskiem myszy jakieś kilka fraz zdefiniowane w projekcie które można by jednym kliknięciem wkleić w formularz. Przykładowo jak chcę znaleźć miejsce wpisu to ciągle muszę w wyszukiwarki w katalogach wklepywać jakieś tam frazy.

Następna sprawa to nie bardzo chce filtrować katalogi bez żadnych założeń czyli po prostu wyświetlać pełną listę w projekcie.

Zapisywanie linku z tytułem można by oprzeć na funkcji która jest pod PPM "kopiuj skrót" np dodać "zapisz skrót" która po najechaniu na link z anchorem kopiowała by go do jakiejś listy razem z tytułem. + druga opcja tak jak teraz light wprowadził jak jesteśmy na stronie z wpisem zaznaczamy tytuł i zapisujemy aktualny link z tym właśnie zaznaczonym tyt.

Edit: Warto pomyśleć nad usprawnieniem przechodzenia po liście bo co prawda odpalając 2 zakładki przestaje skakać w kosmos ale za to potrafią notorycznie włazić na ten sam katalog czyli w 2 zakładkach jest to samo wchodzą na katalog zaznaczony jako czarna lista (przy okazji dodanie do czarnej listy mogło by automatycznie przenosić do następnego katalogu do dodania) albo nawet zakładka która już jest dalej cofnąć się na katalog który w innej zakładce przed chwilą był zaznaczony jako dodany. Reasumując jeżeli była wykonana jakaś akcja typu czarna lista, beznadziejny, dodany, oczekuje (a imho jeszcze przydała by się akcja w stylu "nie w tym projekcie" czyli katalog ok ale nie tym razem) to taki katalog powinien być już zawsze pomijany przez przeglądarki chyba że sami go wskażemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba podobny problem (kilka osób chyba już pisało), czasami tak się dzieje że program po zaznaczneiu opcji dodany nie przeskakuje do następnego na liscie tylko ucieka na początek listy bądź sam wybiera inną kolejność - nie dzieje się to zawsze,

ale poderzewam że tylko w pewnych okolicznościach których nie udało mi sie odkryć...

Tak, chyba wiem o co chodzi z tą losowością. Czy dzieje się tak wtedy gdy pracujesz na jednej zakładce, czy na wszystkich?

hmm mi osobiscie takie wracanie na gore dotyczy tylko i wylacznie katalogow do ktorych jeszcze nie dodalem bo je z jakich wzgledow chwilowo pominalem (np nie wczytywal sie)

jak dla mnie jest to strzal w dziesiatke ze bohater powraca do nich, bo latwo wtedy dodac na drugi dzien jeszcze raz i nie trezba skakac po liscie :D

(a imho jeszcze przydała by się akcja w stylu "nie w tym projekcie" czyli katalog ok ale nie tym razem) to taki katalog powinien być już zawsze pomijany przez przeglądarki chyba że sami go wskażemy.

hmm po co trzymasz na liscie w projekcie rekordy do ktorych nie bedziesz dodawal?

projekty sa przeciez niezalezne od siebie, usuniecie rekordu z projektu nie usuwa go z innych przeciez

???

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekty sa przeciez niezalezne od siebie, usuniecie rekordu z projektu nie usuwa go z innych przeciez

???

jest jakiś skrót klawiaturowy od tego ? Czy muszę kliknąć wpierw na edycję a później "usuń" ?

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekty sa przeciez niezalezne od siebie, usuniecie rekordu z projektu nie usuwa go z innych przeciez

???

jest jakiś skrót klawiaturowy od tego ? Czy muszę kliknąć wpierw na edycję a później "usuń" ?

o ile wiem to nie, ja sobie podbindowalem to pod 1 klawisz bo nie widzialem sensu trzymania na liscie rekordow ktorych i tak w tym projekcie nie wykozystam

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności