Skocz do zawartości

Jak walczycie ze "spamem" ?


witko2006

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na wstępie informuję ,że nie uderzam w temat spamu w wyszukiwarkach B)

Nie mam także zamiaru nikogo podpieprzać za spam - uważam to za równie nieetyczne. :jezyk1:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A więc...

Jestem w trakcie tworzenia swojego dużego projektu i tak leżąc w łóżku zastanawiałem się jak mógłbym walczyć z spamowaniem ze strony użytkowników.

Chodzi mi o takie sytuacje jak:

-masowe zakładanie zbędnych tematów,

-dodawanie bezsensownych i/bądź obraźliwych odpowiedzi (typu "pierwszy, drugi, trzeci ...." :lol: ).

Jako ,że przykładam bardzo dużą uwagę do tego ,aby projekt był zadbany i w jak największej części zawierał tylko wartościowy i bardzo wartościowy content, takie sytuacje kompletnie nie byłyby mi na rękę.

Myślałem nad:

- limit ilości kont na jedno IP - jednakże to się nie sprawdzi ,gdy ktoś mógłby w przyszłości wylosować już "zużyte" IP -> brak możliwości założenia konta.

- blokada czasowa pomiędzy zakładaniem nowych tematów - po części ma sens i wydaje się być jednym z najlepszych rozwiązań, lecz co to za problem dla użytkownika założyć nowe konto i spamować do woli, a na dodatek to nie za bardzo mnie uchroni od spamem w odpowiedziach (pozostaje wtedy blokada czasowa pomiędzy postami),

- blokada IP/konta - o ile blokada konta ma sens, o tyle co do IP nie jestem przekonany. Już w pierwszym punkcie zdradziłem moje podejście do tej sprawy.

Wydaje mi się ,iż musiałbym zabezpieczyć projekt w ten sposób, aby siła tego spamu ze strony użytkownika była jak najmniejsza, gdyż nie sądzę ,aby się go dało wyeliminować w 100%.

Pozostaje jeszcze oczywiście możliwość poinformowania o tym odpowiednich organów państwowych - lecz to tylko chyba w bardzo ekstremalnych sytuacjach, gdy użytkownik mimo wielokrotnego banowania, robi to dalej.

Moje pytanie brzmi:

W jaki sposób unikacie bądź zwalczacie takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zwykły użytkwonik nie będzie zakładać ci 553 tematów, bo by mu się nie chciało, chyba, że to jakiś pr0 sp4mer to może i tak.

Więc moim zdaniem powinieneś dodać potwierdzenie rejestracji na maila + unikalne, wygenerowane hasło (coś jak wp).

Do tego możesz blokować takie same wpisy, komentarze, tematy.

Banowanie oczywiście i może jakiś stopniowy system ostrzeżeń.

Jak bardzo się boisz to możesz wymyślić jakieś sprawdzanie użytkowników. Allegro np. wysyła list z danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart?

Być może niektórych by zniechęciła.

Wydaje mi się że poniższa kombinacja mogłaby już w jakiś sposób zniwelować skalę spamu.

- możliwość założenia nowego tematu po upływie ustalonego czasu,

- CAPTCHA,

- weryfikacja tematu,

Dzięki chłopaki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła CAPTCHA nie.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś Ci spamuje np w komentarzach to nie banuj go bo go to tylko podjudzi lepszym rozwiązaniem jest ukrywanie jego wpisów dla innych a żeby on sam dalej widział :)

Pomysł wydaje się być dobrym ,jednakże muszę przemyśleć za i przeciw :P Tak czy siak - dzięki za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności