Skocz do zawartości

Podlinki w wynikach wyszukiwania


samuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się zapytać szanownych forumowiczów, skąd się biorą i czy mamy jakiś wpływ na pojawianie sie podlinków w wynikach wyszukiwania.

Chodzi mi mianowicie o podlinki tego typu:

linki01.jpg

i jeszcze jeden rodzaj podlinków:

linki02.jpg

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pierwszy przykład to strona musi dłuższy czas znajdować się na 1 pozycji w wynikach.

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to... :)

1. Dobre podlinkowanie (mocne linki)

2. Duża przewaga nad stroną z drugiego miejsca na daną frazę.

Teraz to łatwo zdobyć, kiedyś było o wiele trudniej.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "podlinki" to tzw. linki witryn. 8 pokazuje się tylko dla tych na 1. pozycji, a jeśli wyświetlają się tylko 4 w jednej linijce to mogą być widoczne przy wielu stronach dla tego samego zapytania.

Niektóre z linków witryn jakie Google wyświetla dla moich stron są zupełnie bezsensowne i czasem nie mogę dla nich znaleźć wyjaśnienia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pierwszy przykład to strona musi dłuższy czas znajdować się na 1 pozycji w wynikach.

To nie jest czynnik wpływający na pojawianie się linków dodtakowych. Obecnie walcze o TOP 1 z inną witryną. Jak oni są na pierwszym miejscu mają takie linki, ja wskakuję ja to nie mam itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sytuacja w tej walce, ale może jest tak że oni zajmowali 1 pozycję przez dłuższy okres czasu dlatego w momencie kiedy oni wskoczą na top 1 to mają te linki. Tylko w takim przypadku nie prawdziwe robi się również stwierdzenie, że trzeba mieć dużą przewagę nad stroną z top 2.

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście w pewnym stopniu zaprzecza tej teorii, ale nie zawsze wszystko się odbywa tak samo, wszystkie czynniki, które wpływają na te linki znają chyba tylko programiści google. Może też być tak, że jedna strona ma dużo więcej linków (mocnych) na tą konkretną frazę, a druga jest ogólnie mocniejsza i się przepychają, ale to oczywiście tylko domysły. ;)

Chociaż w takim wypadku przypuszczam, że ta z linkami to jest ta ogólnie mocniejsza, a nie wcale ta która ma więcej linków na tą frazę??

kila jak to jest w twoim przypadku?

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki do witryn są całkowicie zautomatyzowane i wyświetlane tylko wtedy, gdy uważamy je za przydatne dla użytkownika. Jeśli struktura witryny nie pozwala naszym algorytmom znaleźć użytecznych linków do witryn albo sądzimy, że linki do witryn będą mało trafne w przypadku danego zapytania użytkownika, nie wyświetlimy ich. Jednak zawsze dokładamy starań, aby ulepszyć sposób odnajdywania i wyświetlania linków do witryn.

Kiedys robilem testy i wszlo mi ze linki ktore pobierze Google i wyswietli musza byc najczestszymi linkami na stronie, czyli powtarzac sie na kazdej podstronie musza tez miec title, inaczej nawet nie ma co marzyc o wyswietleniu tychze linkow :)

Wo Was Wann alle über Deutsche Städte Hamburg eine Stadt die niemals schläft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=At...mp;aq=f&oq=

Strona z 1# nie ma title w linkach, co lepsze dodatkowo drugie miejsce to tez jakas podstrona z tego atlasu.

Takich przykladow juz troche widzialem.

Ogolnie podlinki pojawili sie na ta fraze z 2-3 tyg temu i z tego co sie orientuje poszedl tam sporo kop swla rotacyjnego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji linki witryn dostają strony wartościowe, które na daną frazę są o wiele mocniejsze od tych z kolejnych wyników wyszukiwania. Jak widać linki witryn nie są bezpośrednimi odnośnikami (tak jak zwykłe wyniki organiczne) dlatego warto o nie dbać, bo zapewne G. wszystko dokładnie monitoruje i punktuje:).

czy mamy jakiś wpływ na pojawianie sie podlinków w wynikach wyszukiwania.

Jak już dostaniesz linki witryn to wtedy w Google Webmaster Tools możesz je blokować - decydować, które mają się wyświetlać

Kiedys robilem testy i wszlo mi ze linki ktore pobierze Google i wyswietli musza byc najczestszymi linkami na stronie, czyli powtarzac sie na kazdej podstronie musza tez miec title, inaczej nawet nie ma co marzyc o wyswietleniu tychze linkow :huh:

... z jednym wyjątkiem jaki zauważyłem. U mnie w linkach witryn pokazuje się produkt sklepu internetowego, do którego link jest tylko z jednej kategorii tego sklepu oraz czasem z rotatora ze strony głównej i kilku produktów powiązanych. Zdecydowanie mniejszość podstron sklepu linkuje do tego produktu i nie zalicza się on do najczęstszych linków na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności