Skocz do zawartości

rozwiązanie umowy z firmą pozycjonerską


spamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój znajomy podpisał 6 miesięcy temu umowę z jedną z większych firm pozycjonerskich w poznaniu (sun...). Umowa trwa dwa lata koszt 300 pln na mieszka jesli fraza jest w top 10 3 frazy dwie głowne jedna dodatkowa której się nie liczy przy rozliczaniu. Problem w tym że frazy na które pozycjonują serwis budowlany - 7/8 pozycja i szukam fachowca - 2 pozycja nie przynoszą korzyści max 50 unikalnych wizyt dziennie. Chce rozwiązać z nimi umowę jednak umowa zabezpieczona jest karą w wyssokości 20 tys pln.

Jedyne co pozwala na rozwiązanie umowy z pominięciem kary to śmierć klienta.

Czy jest jakaś opcja aby rozwiązać z nimi tą umowę bez kary?

Chciałem im zarzucić to że nie podeszli profesjonalnie do klienta powinni mu powiedzieć jak te frazy generują ruch bo teraz jest śmiech na sali. Po drugie przez 3 miesiące które były za 1 pln nic nie zrobili z pozycjonowaniem. Dopiero kiedy nastąpił okres rozliczeniowy strona wskoczyła na określone frazy.

Nie wiem co zrobić macie jakieś pomysły aby to polubownie rozwiązać?

Ja tu tylko zwiedzam O_o

Szukasz stylowych i ekskluzywnych mebli? Zobacz meble na wymiar poznań!

tanie remonty trójmiasto na twoją kieszeń!

Opalanie Natryskowe, dobrze i tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę tylko to trochę potrwa a ładowanie siana już 900 pln za 150 unikalnych wizyt to trochę dużo. Czy moje argumenty mogą coś dać co wy byście zrobili?

Ja tu tylko zwiedzam O_o

Szukasz stylowych i ekskluzywnych mebli? Zobacz meble na wymiar poznań!

tanie remonty trójmiasto na twoją kieszeń!

Opalanie Natryskowe, dobrze i tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mu jeszcze 18 miesięcy.

18x300= 5400zł

kara = 20000zł

Są dwie opcje:

1. Dogadać się z nimi, że dostana np. 2000zł i niech dadzą sobie spokój.

2. Jeżeli oni pozycjonują, a nie zajmują sie optymalizacją to znaczy, że strona należy do niego. Może skutecznie uniemożliwić wskoczeniu strony do top10, a to oznacza, że nie będzie musiał płacić. Spróbować zasyfić tą stronę jakimiś linkami lub duplicate content żeby powpadała w filtry albo dostała bana. Nie będzie top10 - nie będzie opłat. Kolega założy sobie nową stronę, kupi nową domenę i wszystko zrobi od początku, tymbardziej, że frazy nie są chyba zabójczo konkurencyjne.

PS. Możliwości uniemożliwienia stronie zajęcia niskiej pozycji jest wiele. Można spróbować pobawić się z contentem np. zrobić puste kategorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam są takie haczyki ze likwidacja serwisu nie wchodzi w grę. Nie będę spamował B)

bo i tak bedą wiedzieć co jest grane. Nie wiem co robić ;)

Zobowiązali się

- wyeliminowanie błędów na Państwa stronie www utrudniających jej promowanie w wyszukiwarkach - nie zrobili

- optymalizację kodu Państwa serwisu www pod kątem wyszukiwarek internetowych, która pozostaje

na Państwa stronie nawet po wygaśnięciu zawartej z nami umowy;-nie zrobili

moge na to się powołać?

Ja tu tylko zwiedzam O_o

Szukasz stylowych i ekskluzywnych mebli? Zobacz meble na wymiar poznań!

tanie remonty trójmiasto na twoją kieszeń!

Opalanie Natryskowe, dobrze i tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to podstawa do rozwiązania umowy. Musielibyście wykazać, że niedopełnienie tego obowiązku ma wpływ na wynik pozycji. Inaczej możecie ich najwyżej wezwać do wykonania tych czynności, ewentualnie domagać się pomniejszenia wynagrodzenia.

Pisanie do UOKiK nic nie da - umowa zawarta na czas określony może nie zawierać możliwości jej wcześniejszego rozwiązania. Miarkowanie wysokości kary umownej to zawsze jedna wielka loteria.

Zamiast szukać podstaw do rozwiązania umowy może łatwiej będzie przeforsować aneks w którym zmienicie frazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykażą się wy pozycjonowali i wywiązują sie z umowy, natomiast ja chce isch zajsc z innej strony np. ze nie poprawili adaresów nie doradzili fraz ze na razie same straty etc.

Ja tu tylko zwiedzam O_o

Szukasz stylowych i ekskluzywnych mebli? Zobacz meble na wymiar poznań!

tanie remonty trójmiasto na twoją kieszeń!

Opalanie Natryskowe, dobrze i tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). czy w umowie jest zapis w paragrafie 5 punkt 2 podpunkt 4:

"zlecajacy oświadcza, ze na dzien podpisania umowy nie posiada serwisu lub serwisów bliźniaczych" ?

oraz podpunkt następy ?

jeśli posiada to sprawa bardzo prosta ;)

2). czy w umowie są zapisane kary jeśli firma poślizgnie się na pozycjonowaniu ? to pierwsze co nalezy mieć w umowie - kary obowiazują obie strony - jeśli tego nie ma umowa jest de facto umową jednostronną pod kątem kar :)

co do pkt 1 - pomysl jak to można wykorzystac. to był pierwszy argument na ktorym ich odstrzeliłem u klienta ale PRZED podpisaniem umowy - byli cholernie namolni.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, cięzko będzie powalczyć z ta umową. Ona jest prosta ale skuteczna.

Proste pytanie brzmi:

"Jakie trzeba mieć problemy z logicznym myśleniem by podpisać umowę z terminem wymówienia 18 miesięcy lub bez prawa wymówienia umowy ?"

Mógłbym te pytanie zadać bardziej dosadnie...

A tam czasem, w tej umowie nie ma "paru" miesięcy za free? Wydawało mi sie że SS zawsze podpisuje umowy gdzie na początku płaci się 1zł za pozycje.

Tak czy inaczej sorry ale miałem do czynienia z takimi żalami nie raz i jakoś mnie to już nie wzrusza.

Pozycjonowanie to usługa taka sama jak inne, ciekawe czy ktokolwiek podpisałby umowe na sprzątanie bez prawa rozwiązania lub karą umowną za to.

Pytanie jak rozwiązać tą umowę niech Twój klient zada dobremu prawnikowi a wszelkie rady tutaj z pio o kombinowaniu z wynikami sobie odpuście.

A zapomniałbym ten "poszkodowany" wywiązał się dokładnie ze wszysykich zapisów w tej umowie np. przekazał dane do ftp?

Zanim zaczniecie kombinować to sprawdzcie czy wszystkie rzeczy, które miał zrobić "klient" są zrobione bo pójdzie wymowienie z ich strony od razu z nakazem zapłaty kary.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności