Skocz do zawartości

Pytania bardzo początkującej


ajdka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowa. Mam parę pytań. Mam nadzieję, że mi ktoś odpowie na banalne pytania. :D

- czy można pozycjonować forum

- jak tak to jak to się robi wstawia się coś na forum czy potrzeby jest jakiś specjalny program

- co należy zrobic aby być wysoko do góry, albo aby w ogóle znaleść się w wyszukiwarkach

- na razie jak wpiszę nazwę mojego forum to google mnie znajduje ale onet nie

- czy dodaje się jakieś słowa kluczowe, jak tak to gdzie

- proszę wytłumaczyć mi to jak 10 letniemu dziecku (ale nie chłopaczkowi, bo chyba nawet taki szkrab wie więcej niż ja :oops: ), proszę również o wyrozumiałość Jestem Dziewczyną (niewiele dziewczyn interesuje takie coś, więc to i tak jest sukces) :(

- jeżeli powinnam zadać jeszcze jakieś pytanie, ale tego nie wiem to proszę odpowiedzcie na nie

www.gupiki.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj najpierw to: https://www.forum.optymalizacja.com/ftopic51.html

- można pozycjonować forum

- nie rozumiem

- poczytać te forum

- dodaj więc ją do onetu na https:// szukaj. onet. pl --> dodaj stronę

- słowa kluczowe są ważne, więcej info w linku z forum wyżej

czy powinnam czytać forum zanim coś napiszę?

- tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy można pozycjonować forum

Tak, spójrz np. na to forum.

- co należy zrobic aby być wysoko do góry,

Wypozycjonować stronę, a jak to zrobić dowiesz się czytając forum, a szczególnie ten dział w którym zadałaś pytanie.

proszę również o wyrozumiałość Jestem Dziewczyną (niewiele dziewczyn interesuje takie coś, więc to i tak jest sukces)

Akurat ja traktuję wszystkich jednakowo, bez względu na płeć, orientację seksualną, itd.

PS. Reszty pytań nie rozumiem :roll:

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak tak to jak to się robi wstawia się coś na forum czy potrzeby jest jakiś specjalny program

identycznie, jak wszelkie ine strony - poprzez reklamę i zdobywanie linków, a od storny samego forum - poprzez jak najpoprawniejszy i najoptymalniejszy kod strony. jeśli korzystasz np. z phpBB to dużo pod tym wzlgędem już jest i pozostaje tylko jak najwięcej linków zdobywac w różnych seriwsach.

- co należy zrobic aby być wysoko do góry, albo aby w ogóle znaleść się w wyszukiwarkach

Aby znaleźć sie w wyszukiwarkach, trzeba na początku odczekać sporo czasu, w którym to zdobywamy linki oraz sami zgłaszamy swoją stronę do wyszukiwarek (sszukaj przy stronach wyszukiwarek linków typu "dodaj stronę" lub podobnie).

- na razie jak wpiszę nazwę mojego forum to google mnie znajduje ale onet nie

To już dużo jest! Z czasem i onet pewnie znajdzie. Upewnij się tylko, że zawartosć pliku robots.txt w głównym katalogu storny (w tym samym, co jest index.html/hm/php lub podobnie) nie zabrania mu tego. Zawsze możesz też zgłosić ręcznie stronę (szukaj.onet.pl - na dole jest "Dodaj stronę") - vide punkt poprzedni.

- czy dodaje się jakieś słowa kluczowe, jak tak to gdzie

Słowa kluczowe to element zawartości metatagów. Jeśli chodzi o same wyszukiwarki - nie jest im to niezbędne do zindeksowania strony. Na początku nie musisz szczególnie zaprzątać sobie tym głowy, a przeglądając wątki na tym forum na pewno znajdziesz odpowiedź i dokłądne wyjaśnienia co i jak.

proszę również o wyrozumiałość Jestem Dziewczyną

Dla mnie nie ma to znaczenia. Jak potrzebuję, to też jestem dziewczyną w internecie :D (z racji mojego pseudo dużo osób tak mnie traktuje, a jak mi to nie przeszkadza to się nie odzywam :))

- jeżeli powinnam zadać jeszcze jakieś pytanie, ale tego nie wiem to proszę odpowiedzcie na nie

Powinnaś się zapytać, skąd czerpać wiedzę. A ja odpowiem - czytaj choćby wszystkie wątki z ostatniego tygodnia z tego forum. Zobaczysz, jak duzo informacji będziesz mogła znaleźć! Co nie będziesz rozumiała - narazie zignorujesz. Ale sporo myślę cie zaciekawi i załapiesz, o co w tym wszystkim biega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy dodaje się jakieś słowa kluczowe, jak tak to gdzie

Na forach phpBB można to zrobić, dodając meta do pliku everall_header.tpl

Niestety, widzę że Twoje forum jest na fora.pl. Serwis ten udostępnia "gotowce" i admin nie ma możliwości edycji plików na serwerze. Uniemozliwia to wgrywania modyfikacji, jak również dodanie meta tagów.

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poczytaj to forum, jeśli nie wiele na razie rozumiesz, bądź cierpliwa z czasem pojmiesz o co chodzi.

2. Zbieraj linki: wpisuj się do katalogów, jeśli masz możliwość wymień się linkami, zrób sobie podpis w stopce na forach z linkiem do swoich stron. Im więcej linków tym lepiej strona będzie notowana przez wyszukiwarki.

Ważne : w treści linku umieszczaj słowa/frazy , na które chcesz aby wyszukiwarka zareagowała , w Twoim przypadku (bez analizy, tak na oko)

Ryby Akwariowe, Akwaria, Sprzęt Akwariowy, Rybki Akwariowe, Gupiki, ...

(dobrze jest sprawdzić jakie słowa/frazy mają największą wyszukiwalność)

Gdzie i jak to sprawdzić , tego poszukaj sobie na forum (to jest zdanie domowe :D )

I powodzenia z Twoim forum :D

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę wytłumaczyć mi to jak 10 letniemu dziecku (ale nie chłopaczkowi, bo chyba nawet taki szkrab wie więcej niż ja Embarassed ), proszę również o wyrozumiałość Jestem Dziewczyną (niewiele dziewczyn interesuje takie coś, więc to i tak jest sukces)

Mnie tłumaczono normalnie i jakoś wszystko rozumiem...

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że już jestem i popilnuje moralnosći 8)

Zapraszam do powolnej lektury forum

pozdrawiam

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności