Skocz do zawartości

Bykom stop.


Erbit

Czy ortografia jest Tobie obojętna?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Czy ortografia jest Tobie obojętna?

    • Tak
      4
    • Nie
      32


Rekomendowane odpowiedzi

400x50.png

Do napisanie tego tematu zachęcił mnie jeden z moderatorów tego forum.

Sprawa niby oczywista, ale jakże irytująca.

Ludzie piszą programy, oferują swe usługi a ortografia jest im obojętna. By było zabawniej zostałem pouczony przez moderatora za to, iż śmiałem zwrócić uwagę na ortografię w jednym z tematów. Posłusznie więc uznałem, że trzeba swój post usunąć by nie drażnić moderatora. Na domiar złego ów moderator dał tym samym przyzwolenie popełniającemu błąd na to by on czuł się pewnie z takimi błędami na tym forum, czego dowodem jest to, iż dostałem kąśliwą uwagę a błędy jak były tak są w tamtym temacie.

Jeżeli moderator chciał w ten sposób napisać, że moja odpowiedź jest nie na temat to pozwolę sobie zauważyć, że jego tym bardziej.

Proponuję też poczytać sobie Bykom Stop. Link powyżej.

Podkreślę, że nie chodzi mi o tak zwane literówki, czy choćby brak naszych znaków diaktrycznych (sam tak piszę, bez znaków...) a chodzi mi o błędną pisownię ortograficzną.

W związku z tym: czy ortografia jest Wam obojętna!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By było zabawniej zostałem pouczony przez moderatora za to, iż śmiałem zwrócić uwagę na ortografię w jednym z tematów. Posłusznie więc uznałem, że trzeba swój post usunąć by nie drażnić moderatora. Na domiar złego ów moderator dał tym samym przyzwolenie popełniającemu błąd na to by on czuł się pewnie z takimi błędami na tym forum, czego dowodem jest to, iż dostałem kąśliwą uwagę a błędy jak były tak są w tamtym temacie.

Ej, ej :]]]

Źle mnie zrozumiałeś, ja również nie mogę patrzeć na posty usiane

błędami. W wątku o którym mówisz, zwracałeś uwagę innej osobie,

jednak nie stosując się również do pewnych zasad i samemu robiąc błąd.

Czy uwaga była kąśliwa? Może, choć ja sobie siedzę przed monitorem

z uśmiechem i po prostu piszę co mam w głowie, więc zbyt dużej dozy

złośliwości mi nie przypisuj ;]

W każdym razie - bykom stop, zdecydowanie, mowa o tym nawet

w regulaminie forum.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom ortografii obniża się z każdym dniem. Od paru lat obserwuję swoich klientów (ok. 60% pierwszych kontaktów to maile), to co widzę, szokuje mnie. Przeraża.

Mam czasami wrażenie, że dYsLeKsJa staua zie spozobę na rzyće.

I tutaj i w swoich tekstach reklamowych, staram się pisać zgodnie z regułami i gramatyki i ortografii i interpunkcji i zdrowego rozsądku. Zdarza mi się stosować slang, makaronizmy, smile, jednak nie wyobrażam sobie, jak mógłbym napisać reklamę "proszkó do prania" czy poprosić Internautów o osławiony "Komentaż"...

Osoby na tym forum IMO (o! widzicie?) prezentują o wiele wyższy poziom intelektualny niż uczestnicy wielu forum w Sieci, niech zatem ma to odzwierciedlenie i w ortografii.

Amen.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dziś internetowi pisarze robią tyle błędów, to co będzie za parę lat? Kampania bykom-stop jest bardzo dobrym posunięciem ale oprócz byków internauci piszą bez pliterek a to też jest wg. mnie profanacja języka. Trudno ALT raz za czas wcisnąć? Ew. wpisać tekst w Word i potem wkleić na forum?

PS.

Do najlepszych kwiatków jakie kiedykolwiek widziałem doliczam dzis znaleziony:

Mucha CC (Mucha Tse Tse)

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop oszukiwaniu się, że nim się jest... :>

Ja jestem dyslektykiem. Mam zaświadczenie, ale legalne - musiałem nauczyć się wszystkich zasad ortograficznych. Poza tym miałem w liceum bardzo wymagającą polonistke.

Denerwuje mnie to, że przez to, co czasem czytam, nie wiem jak pisze się na prawdę podstawowe słowa.

Dla mnie pierwsze miejsca zajmują:

- archiwóm, arhiwum

- kolega wpisał w indeksie: kompóterów

- nauczyciel od informatyki: klawiatóra

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezentują o wiele wyższy poziom intelektualny niż uczestnicy wielu forum w Sieci

Cóż, poniekąd jesteśmy do tego zmuszeni.

Jakoś ciężko sobie wyobrazić osobę, która pozycjonowałaby, nie znając podstaw ortografii ( poprawność słów kluczowych ) i gramatyki ( logiczność zdań w opisie, tytule i tekstach na stronie ).

Znajmość zasad składni, moim zdaniem, pomaga też tworzyć zdania w treści strony, które zawierają słowa kluczowe w odpowiednim przypadku i liczbie bez uszczerbku dla logiczności tekstu.

I stąd chyba większa dbałość o poprawność języka w porównaniu do innych for.

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! ale dysortograf nie robi błędów typu komentaż czy klawiatóra. No chyba że się pomyli, jak każdy inny (ewentualnie nie potrafi napisać). Problemem dysortografów i ogólnie dyslektyków jest to, że nie słyszą różnicy pomiędzy głoskami.

Dla dysortografa (a więć i dla mnie) "kiedy" brzmi dokładnie tak samo jak "giedy", "mrówka" niczym nie różni się od "mrófki", ogólnie rzecz biorąc myli K z G i D, T z G, W z F, Ą z OM itp.

Dysortografia to nie jest niezdolność do nauczenia się zasad ortografii, a tym bardziej gramatyki, tylko mylenie liter. Niestety od dłuższego czasu dysortografia stałą się powszechną wymówką dla przygłupów i leni nie majacych ochoty się uczyć...

Gwoli ścisłości muszę dodać, iż wikipedia wśród typowych dla dyslektyków z obniżoną pamięcią wzrokową wymienia popełnianie błędów ortograficznych.

Przy okazji - przed przeczytaniem tego artykułu myślałem ze mam tylko dysgrafię i delikatną dysortografię a jak sie okazuje mam pełny zestaw :P Ale studia jakoś bez problemu skończyłem i żadnych problemów z tym nie mam, tylko że mnie się chciało uczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności