Jump to content

Recommended Posts

Pierwsza zmiana na lepsze:

Od dnia dzisiejszego zaprzestajemy przyjmowania Stron z tekstami mającymi na celu zawyżenie ilości treści poprzez powielanie dużych porcji treści serwisu w tzw. sidebarze oraz kombinacji pochodnych w innych miejscach. Prosimy także o dostosowanie pod nowe wytyczne Stron już funkcjonujących w systemie do końca tego roku. Serwisy już dodane do systemu w przypadku stwierdzenia takich metod podczas remoderacji będą miały zmniejszoną ocenę, natomiast serwisy nowe u których w remoderacji stwierdzimy w zwiększenie treści postfaktum będą usunięte z systemu a pozostałe zasoby Użytkownika trafią do szczegółowej weryfikacji.

Ponadto sygnalizujemy iż mamy coraz więcej przypadków podmian tekstów po moderacji na teksty po synonimizacji (lub dodawanie takich tekstów jako dopełnienie serwisu). Domeny takie będą przez nas usuwane w procesie remoderacji a zasoby userów mocno weryfikowane właśnie pod kątem wychwytywania tekstów synonimizowanych.

Liczymy na wyrozumienie do wprowadzenia powyższych rygorów, mają one na celu utrzymanie zadowolenia części klienckiej Użytkowników.

• Like 2
  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niestety to prawda, bardzo moc poszła w dół, paradoksalnie największa moc mi szła z linkowania na stronach Pr 0, niestety teraz nie przydziela linków na stronach pr 0. Duża część domen z pr >0 jest

Jestem trochę w systemie i akurat nie mam na koncie domeny, która ma mniej niż 200 RD linków profilowych (takich, które na rynku chodzą po około 1zł za link, linkowane na sam url) wg majestic. W prakt

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/224792-toolbarowy-pagerank-to-ju%C5%BC-historia/?p=1471652 Tyle admini statlinka zwlekali z rezygnacji z PR, aż ich Google wyprzedziło i samo postanowiło usun

Posted Images

Pierwsza zmiana na lepsze:

Od dnia dzisiejszego zaprzestajemy przyjmowania Stron z tekstami mającymi na celu zawyżenie ilości treści poprzez powielanie dużych porcji treści serwisu w tzw. sidebarze oraz kombinacji pochodnych w innych miejscach. Prosimy także o dostosowanie pod nowe wytyczne Stron już funkcjonujących w systemie do końca tego roku. Serwisy już dodane do systemu w przypadku stwierdzenia takich metod podczas remoderacji będą miały zmniejszoną ocenę, natomiast serwisy nowe u których w remoderacji stwierdzimy w zwiększenie treści postfaktum będą usunięte z systemu a pozostałe zasoby Użytkownika trafią do szczegółowej weryfikacji.

Ponadto sygnalizujemy iż mamy coraz więcej przypadków podmian tekstów po moderacji na teksty po synonimizacji (lub dodawanie takich tekstów jako dopełnienie serwisu). Domeny takie będą przez nas usuwane w procesie remoderacji a zasoby userów mocno weryfikowane właśnie pod kątem wychwytywania tekstów synonimizowanych.

Liczymy na wyrozumienie do wprowadzenia powyższych rygorów, mają one na celu utrzymanie zadowolenia części klienckiej Użytkowników.

Oczywiście. Ale wcześniej powinni wprowadzić inną zmianę: możliwość przejścia na nowy współczynnik treści dla stron, które pojawiły się w systemie przed jego wprowadzeniem.

Ale oczywiście nie dali takiej możliwości. Dlaczego? No bo nie, i kropka. Powinni więc wziąć pod uwagę, że w przypadku niektórych stron będzie występowało "kręcenie parametrów" w celu podniesienia tego współczynnika.

I oczywiście teraz za to kręcenie będą karać. fu*k logic.

Swoją ciekawość możesz zaspokoić, włączając radio z audycjami o tematyce paranormalnej. A jeśli Ci się nudzi, Honey Bunny, dziewczyna Królika Bugsa, zaprasza Cię do poczytania starych komiksów!

Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie próbował "kręcić parametrami" jak to w życiu bywa i takie osoby powinny zostać bezzwłocznie usunięte z systemu, a ich domeny zablokowane. Nie może być tak, że jedna osoba kupi 20 artykułów po 1000 znaków da 30 tagów, dorzuci tekst w sidebarze i będzie miała więcej punktów od osoby która zainwestuje w 120 tekstów po 2000 znaków

A nie może, a nie może, a nie może, a nie może... to co ma taka osoba zrobić? Wprowadzili parę lat temu nowy współczynnik ilości treści, dużo bardziej korzystny od poprzedniego - ale oczywiście możliwości przejścia na ten nowy współczynnik nie dadzą, więc powinni wziąć łaskawie pod uwagę że takie praktyki mogą mieć i będą miały miejsce.

I teraz wychodzi na to, że będą karać ludzi za konsekwencje własnych decyzji.

Powiedzmy że mamy dwie strony - jedna ze starym współczynnikiem, druga z nowym. Na pierwszej stronie jest jakieś 10 razy więcej treści niż na drugiej, mimo to pierwsza ledwo wyciąga 0,88, a druga bez jakichś cudów dostała 1,00. I powiedz mi teraz, jak ja mam osiągnąć coś sensownego z tą pierwszą stroną bez "kręcenia parametrów" i bez możliwości przełączenia jej na nowy współczynnik. Proszę bardzo, powiedz!

Swoją ciekawość możesz zaspokoić, włączając radio z audycjami o tematyce paranormalnej. A jeśli Ci się nudzi, Honey Bunny, dziewczyna Królika Bugsa, zaprasza Cię do poczytania starych komiksów!

Stary współczynnik miał dawać więcej punktów niż nowy właśnie z uwagi na to co pisałeś, jeśli ja dobrze zrozumiałem ówczesną wypowiedź.. Leona jak dobrze pamiętam. Więc jeśli się nei mylę to 0,90 starego da więcej pkt niż 0,90 nowego. 2ga sprawa, 0,88 to nie tak źle, zoptymalizuj troszkę kod, wywal zbędne znaczniki i dołóż treści i nie musisz narzekać na stary wsp. Myślę, że teraz jest inny, twardszy orzech do zgryzienia - jak w miarę sprawiedliwie oceniać strony bez PR, a na podstawie ich faktycznej mocy.

Drukarka przestaje już drukować? Kup tusze i tonery na inkhouse.pl !

@jaclaw, z moich obserwacji wynika coś zupełnie innego. Wstawiam do systemu stronę typu zapleczówka, teksty ok. 2000 znaków - i bum, mam współczynnik 1,00. A na tamtej stronie teksty mają objętość wielokrotnie większą, zdarzają się po 20 000 - 30 000 znaków, kilka nawet dobiło do 50 000 - ale współczynnik nie potrafi podskoczyć wyżej jak 0,88. A kodu HTML jest bardzo niewiele, co się dało to albo poskracałem, usunąłem albo wywaliłem do zewnętrznych *.js.

Mnie to ogólnie dziwie skąd są takie rozbieżności w współczynniku treści, że jedna strona ma np. okolo 0,9 a inna 0,65, a długość treści w obu przypadkach taka sama + domeny dodane w tym samym czasie.

Jakie sugestie czemu tak się dzieje ?

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, http://seo-z.pl i Wzory i galeria tatuaży - dziarownia.pl (tatuaże)

W weekend stworzę szablon w Zennoposter to liczenia znaków z podstron i przeprowadzę analizę. Nie wierzę, że przy artykułach o długości 1500 znaków , ma się tylko 06-0,7. Chyba, że tak jest :)

zalezy od skryptu i generowanego kodu ;)

baner-seostationv2.png

To są domeny dodane po nowym algorytmie liczącym współczynnik treści, więc z informacji na forum statlinkowym wynika, że kod nie jest brany pod uwagę. Jeżeli chodzi o skrypt, to moim zdaniem tym bardziej.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, http://seo-z.pl i Wzory i galeria tatuaży - dziarownia.pl (tatuaże)

• 1 month later...

Sposobów jest tyle, ilu sprzedających :P [bardziej poprawnie: wynajmujących, punktów w Statlinku nie sprzedaje się na stałe]

Część wystawia punkty na Allegro, część na forum Statlinka, część na PiO, część jeszcze gdzie indziej. Ja swoich kontrahentów o nowych punktach informuję przez GG lub emailowo. Sposób załatwienia transakcji zależy więc od tego, jak ustalisz z wynajmującym. Porozglądaj się trochę po forach, po serwisach aukcyjnych, popytaj czy są jakieś zniżki przy większych zamówieniach, czy wystawiają faktury lub rachunki... wtedy będziesz wiedział, u kogo dostaniesz punkty najtaniej.