Skocz do zawartości

Style css


Delta

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie w HEAD mam ok. 10 linijek stylu. Czy stworzenie osobnego pliku ze stylami ma na celu tylko zmniejszenie objętości strony czy są jeszcze jakieś inne zalety?

Css nie będzie pobierany 100 razy. Zostanie w cache. A jak masz 150 podstron, to będzie on pobierany 150 razy (jeśli jest wewnątrz). Warto chyba zainwestować w nowy plik, co?;)

pozdr.

usługi ślusarskie, frezowanie, spawanie, toczenie, zduny obróbka metalu,

kalkulator lokat bez podatku belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czemu dział PiO a nie html???

2. zalety sa takie, że zamiast zmieniać cssa w 12997456512 plikach zmieniasz tylko w jednym zewnętrznym. co więcej, jeśli zrobiłes stronę poprawną semantycznie w xhtmlu to możesz zrobić sobie kilka 'dezajnów' i będziesz miał różnie wyglądające strony.

zobacz csszengarden - to tylko jedna strona z textem, po boku masz designy różnych osób do tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz csszengarden - to tylko jedna strona z textem, po boku masz designy różnych osób do tego samego.

Eeech. Tak z rok temu postanowiłem sobie, ze zrobię dla klienta xhtm strict - zero tabelek - jak csszengarden. Męczyłem się ze 3 dni i dostawałem szału.

Być może jak ktoś nie ma kilka (czy kilkunascie) lat zabawy z html-em to wejdzie w taki sposób robienia strony łatwiej niż ja ale dla mnie była to męczarnia - coś co zwykle robiłem 5 minut zajmowało mi 10 razy więcej.

Wiec odpuscilem sobie - to co mi zostalo, ze w wiekszosci stronki robie w xhtml transitional - z mala iloscia tabelek - co juz daje bardzo duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności