Skocz do zawartości

Sunrise System z Poznania


kempisty

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię aby ktokolwiek inny na 12 stron umowy prawie pięć miał peanów pochwalnych w ramach "gwarancji" :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem mały rekonesans w rozmowie z firmami, które Sunrise System ma w swoich referencjach.

Generalnie żadna osoba, z którą rozmawiałem z pośród kilkunastu, nie wypowiedziała się o nich z demonicznym akcentem, ale część z nich już z nimi nie współpracuje i nie wspomina tej współpracy najlepiej. Przywoływali argumenty o przyczynach, które tutaj w większości padły na forum. Niektóre z tych firm dalej się u nic pozycjonują i są zadowoleni. Treść umowy wg przedstawiciela jest nieedytowalna. Często osoby, które już nie współpracują mówiły, że w pozycjonowaniu skupiają się na mało istotnych frazach, a te kluczowe i ważne są pozycjonowane zbyt słabo, ciężko dokonać zmian w trakcie trwania umowy nie mówiąc o jej wypowiedzeniu.

Przy wycenie zwraca uwagę fakt, że mimo iż wycena pozycjonowania opiewa na kwotę rzędu x tys., to i tak rachunek nie przekroczy dużo niższej ustalonej kwoty wynikającej z umowy. Czyżby część fraz miałaby być pozycjonowana gratis gdy większość fraz znajdzie się w TOP?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem mały rekonesans w rozmowie z firmami, które Sunrise System ma w swoich referencjach.

Generalnie żadna osoba, z którą rozmawiałem z pośród kilkunastu, nie wypowiedziała się o nich z demonicznym akcentem, ale część z nich już z nimi nie współpracuje i nie wspomina tej współpracy najlepiej.

ciekawe więc czy wiedzą, że są umieszczeni na stronie SS i że robią im reklamę.

Przy wycenie zwraca uwagę fakt, że mimo iż wycena pozycjonowania opiewa na kwotę rzędu x tys., to i tak rachunek nie przekroczy dużo niższej ustalonej kwoty wynikającej z umowy. Czyżby część fraz miałaby być pozycjonowana gratis gdy większość fraz znajdzie się w TOP?....

tak jest. SS stosuje pułap max rachunku miesięcznego (max budżet). Jest on zazwyczaj tak skalkulowany, że po wypozycjonowaniu wszystkich łatwych(czy jak oni to określają pomocniczych) fraz osiąga się poziom tego pułapu. Logicznym jest, że firmie nie oplaca się dalej pozycjonować pozostałych fraz (głównych) skoro nic z tego nie mają.

Edytowane przez d_gno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa umową, ale współpraca wg mnie powinna przebiegać w dobrej atmosferze. Zmiana pozycjonera jest wg mnie bardzo praco i czasochłonna, zwłaszcza, że nie ma się jako takiego rozeznania w rynku. Firmy, które dokonały zmiany, współpracując z firmą SS po nawet kilka lat musiały mieć ku temu jakieś powody. Firma SS nie jest jedyna, która działa na ten wzór. Mam kilka umów przed sobą sformułowanych w podobny sposób. Zero gwarancji skutecznego pozycjonowania, a zerwanie umowy związane jest z 50% zwrotem należności za każdy miesiąc, aż do końca trwania umowy - jak dla mnie absurd do potęgi. Taki zapis miałby sens gdyby była gwarancja TOP na umowną ilość fraz. Umowa powinna chronić dwie strony, a nie tylko jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero gwarancji skutecznego pozycjonowania

To akurat jest zrozumiałe

a to

gwarancja TOP na umowną ilość fraz

było by z kolei oszustwem i mydleniem oczu

Przeprowadziłem mały rekonesans w rozmowie z firmami, które Sunrise System ma w swoich referencjach.

No to masz nieomalże cudowny dar przekonywania ....

Przy wycenie zwraca uwagę fakt, że mimo iż wycena pozycjonowania opiewa na kwotę rzędu x tys., to i tak rachunek nie przekroczy dużo niższej ustalonej kwoty wynikającej z umowy.

Przy "wycenie" ważne jest, że "wyceniają" frazy które potem są w wynikach lokalnych ( i tylko i wyłacznie tam są ) i czasami się zdarza, że ilość wejść oscyluje w pobliżu zera to jedno a drugie to gdy klient prowadzi "biznes internetowy" o zasięgu ogólnopolskim to pozycjonować się chce na jak największy obszar a nie tylko na "pipidówę górną" ....

Czyżby część fraz miałaby być pozycjonowana gratis gdy większość fraz znajdzie się w TOP?....

W gratisie to oni jedyne co to napuszczaja swoich prawników na rozczarowanych klientów którzy przejrzeli na oczy :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było by z kolei oszustwem i mydleniem oczu

Jeśli pozycjonowanie nie przynosi efektów po powiedzmy 6 miesiącach - jest to czas wg mnie odpowiednio długi na to, żeby widzieć efekty pracy pozycjonera, to ja wciąż jestem skazany umową na kolejne 6, a co gorsza 18 miesięcy. Co zrobić gdy naszą jedyną gwarancją jest gigantyczna kara za zerwanie umowy? Jestem na etapie kończenia współpracy z firmą, która jak wnioskuję pozycjonowała niewłaściwie. Mam na myśli spadki które trwają już ponad miesiąc na wszystkie frazy (koło 15) z miejsc TOP na 80 i dalej. Szczęśliwie dla mnie umowa jest podpisana na czas nieokreślony...

No to masz nieomalże cudowny dar przekonywania ....

Nie bardzo rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić gdy naszą jedyną gwarancją jest gigantyczna kara za zerwanie umowy?

Nie słyszałem o gigasntycznych karach za zerwanie umowy w innych przypadkach jak tylko SS, Procreate i chyba Norila , z moich informacji wiekszość firm stara sie iść na rękę klientom.

Mam na myśli spadki które trwają już ponad miesiąc na wszystkie frazy

To akurat nie dziwi , wszystko zależy od tego czy zostało sie poinformowanym o "niebezpieczeństwie" pozycjonowania

Nie bardzo rozumiem.

Myślę, że rozumiesz ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o gigasntycznych karach za zerwanie umowy w innych przypadkach jak tylko SS, Procreate i chyba Norila , z moich informacji wiekszość firm stara sie iść na rękę klientom.

Gigantyczna, czyli 50% ceny x miesiące trwania umowy - znalazłoby się jeszcze parę takich firm.

To akurat nie dziwi , wszystko zależy od tego czy zostało sie poinformowanym o "niebezpieczeństwie" pozycjonowania

Jednak chyba są sposoby, aby powalczyć o powrót na pozycję. Czy czekanie do stycznia i patrzenie co się stanie jest dobrym pomysłem?

Przepływ informacji, szczerość w rozmowach między klientem, a usługodawcą powinny stać na wysokim poziomie. Jeśli tego nie ma to traci się zaufanie, a współpraca między podmiotami reprezentującymi inne branże powinna bazować generalnie na zaufaniu - Ja będąc laikiem, który coś niecoś poczytał nie jestem w stanie weryfikować poprawności prowadzenia kampanii pozycjonowania, natomiast mogę weryfikować pracę tylko poprzez efekty - z obecnym kontrahentem zaczęło brakować wszystkich tych rzeczy, a jak zasugerowałem zmianę firmy to miałem wrażenie, że cieszył się, że już nie musi się tym zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ informacji, szczerość w rozmowach między klientem, a usługodawcą powinny stać na wysokim poziomie.

Szczerość przepływu informacji SS poznałem na rozprawie sądowej jednego klienta który mial dosyć walenia w rogi i wertując wypowiedzi pełnomocnika Sunrise System który jak diabeł święconej wody unikał prośby o ujawnienie ich cudownej opracowanej strategii linkowania czyli bełkotu ze śmietników ... :D

Z resztą nic dziwnego skoro ładują tak o "panu Zielonce" :D

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/54246-sunrise-system-z-poznania/page__st__360#entry1062942

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz postgregorioo, o 14 listopad 2013 - 19:58, powiedział:

Nie bardzo rozumiem.

Myślę, że rozumiesz ;)

Teraz już wiem:), że sprawdzenie referencji wbrew pozorom nie jest taką trudną sztuką. Niezadowoleni klienci, nawet z górnej półki, chętnie dzielą się wiedzą. Trzeba tylko dotrzeć do zamawiającego usługę. Ciekawostką jest to, że część firm pozycjonujących sama umieszcza w referencjach nazwy firm, z którymi współpraca została zakończona w nieciekawy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerość przepływu informacji SS poznałem na rozprawie sądowej jednego klienta który mial dosyć walenia w rogi i wertując wypowiedzi pełnomocnika Sunrise System który jak diabeł święconej wody unikał prośby o ujawnienie ich cudownej opracowanej strategii linkowania czyli bełkotu ze śmietników ... :D

Większość zaplecza Sunrise, to katalogi wręcz identyczne jak ten, który kiedyś pokazałeś "Wojtka Olejniczaka":) Często nawet ta sama skórka itp.. Ostatnio przeglądałem listę ich kilkudziesięciu katalogów, analizując stronę zaprzyjaźnionej firmy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem:), że sprawdzenie referencji wbrew pozorom nie jest taką trudną sztuką. Niezadowoleni klienci, nawet z górnej półki, chętnie dzielą się wiedzą. Trzeba tylko dotrzeć do zamawiającego usługę. Ciekawostką jest to, że część firm pozycjonujących sama umieszcza w referencjach nazwy firm, z którymi współpraca została zakończona w nieciekawy sposób.

Nie trzeba przecież od razu dzwonić do Amiki czy do WBK.

A ja dalej nie dokonałem wyboru i jak tu źle nie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Poniżej mejl jaki dostał mój klient od SS. Moje pytania:

1. Czy oni tak wogóle mogą? Nie mówie tu już o nieetycznej i chamskiej metodzie zabierania/pozyskiwania klientów.

2. Czy prawo nie zabrania na takie działania? Co na to UOKiK?

3. Czy mogę ja również wysyłać oczerniające posty, artykuły i mejle firmę SS i jej techniki pozycjonowania?

Poniżej mejl od SS:

"Chciałbym także zachęcić Panią do weryfikacji obecnego pozycjonowania.

Domniemuję, że Państwa usługodawca wykorzystuje tzw. System Wymiany Linków,

metodę pozycjonowania niezgodną z polityką Google, mogącą grozić

wykluczeniem domeny z wyszukiwarki.

Moje wnioski płynę z analizy Państwa profilu linkowego, gdzie ilość linków

momentami wzrasta nawet do 17 000 linków. Ponadto pośród linków Państwa

polecających znalazłem, m.in.

-tu przykłady kilku niedziałających linków (error 404)

Zapraszam również do odwiedzenia naszej strony internetowej

www.sunrisesystem.pl. Znajdują się tam informacje o naszej firmie, oferta, a

także rekomendacje naszych Klientów.

Aby przekonać Państwa o doświadczeniu, wiarygodności i skuteczności

reprezentowanej przeze mnie firmy oraz o dotychczasowych sukcesach w

promocji naszych Klientów, serdecznie zapraszam do zapoznania się z

referencjami dostępnymi na stronie:

https://www.sunrisesy...referencje.html.

W razie ewentualnych pytań czy wątpliwości zapraszam do kontaktu, a chętnie

udzielę dodatkowych wyjaśnień dotyczących możliwości, jakie dają wszystkie

usługi Sunrise System. "

Nie ukrywam że mocno mi ciśnienie podnieśli. Mieliście może taki przypadek z SS?

Edytowane przez mistrz_patelni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności