Skocz do zawartości

Linux lepszy do internetu?


Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio się spotkałem się z paroma opiniami że ogólnie jeśli chodzi o buszowanie po sieci to liniux w tych sprawach jest lepszy...

To prawda?

Czy w linuksie niema syndromu winszita i nie trzeba co pare miesięcy od nowa systemu instalowac?

A internet jak chodzi? Lepiej gorzej?

I jaka dystrybucja najlepsza do internetu? Głównie www, ftp...

P.S.

Czytałem już jakilinux.org ale akurat nic o tym tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sama prawda, chodzi tak jak skonfigurujesz, wiesz co się dzieje na komputerze. Na początek arch/debian i nie słuchaj tych co będą straszyli trudnością debiana bo to mit *buntowców.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linuksem w zasadzie nie musisz się obawiać wirusów i jeżeli chodzi o surfowanie to jedyna róznica. Używalem przez jakiś czas Ubuntu (wcześniej trochę Mandrivy) i było całkiem OK, diabeł tkwi jednak w szczegółach - wkurzał mnie linuksowy antyaliasing czcionek :) którego nie dało się ustawić aby wyglądał tak jak w Windows - wiem mała rzecz ale dla mnie denerwująca :) Ponadto XP w moim odczuciu charakteryzuje się większą responsywnością niż Linuksy z którymi miałem do czynienia. Jesli chcesz sprówbować polecam Ubuntu linux.

PS. Windowsa naprawdę nie trzeba co chwilę instalować, wystarczy nie włazić na podejrzane strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeden i drugi system chodzi dobrze pod warunkiem że się ich nie zaśmieca. A zazwyczaj im większy spec od komputerów tym częściej musi przeinstalowywać. Mam klientów, którym komputery na windzie śmigają kilka lat bez problemu i takich którzy mordują linuxa z prędkością światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego nie dało

Dało ale nie umiałeś ;-)

...a jeśli ktoś morduje linux'a to znaczy, że używa z konta root'a do codziennej pracy - inaczej to poprostu niemożliwe. A to jest błędem z samego założenia.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o net to szybciej śmiga?

Przy zwykłym surfowaniu - nie ma różnicy.

Dało ale nie umiałeś ;-)

Być może :) kombinowałem na wiele sposobów z róznych for, łącznie z instalacją jakiś patchowanych bibliotek. Owszem, zabawy co nie miara, ale efektu brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veal nie doceniasz ludzkiej pomysłowości :)

A odpowiedź na pytanie jest jedna macOSX :) a poważnie tak linux jest lepszy pod warunkiem że się go nauczysz żeby nie było tak że backup co 6 miesięcy to pikuś w porównaniu do codziennej walki z systemem którego nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i Linuxa i Windowsa, i szczerze powiedziawszy nie widzę większej różnicy. Co prawda, Linux jest o niebo bezpieczniejszy i trudniej jest się czymś zarazić, jednak czasem zdarza się, że jakaś wtyczka nie działa poprawnie, albo strona nie wyświetla się tak jak powinna.

Jeżeli masz zamiar przenieść się z Windowsa na Linuxa tylko po to, aby przeglądać WWW, to odradzam. Zniechęcisz się przy samym instalowaniu sterowników do modemu... No chyba, że skorzystasz z jakiegoś Ubuntu, ale ja uważam, że jak się za coś zabierać to na poważnie ... czyli Slackware only ;p

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwana prędkość internetu zależy od przeglądarki i nie sądzę żeby FF na Linuxie wczytywał szybciej strony niż ta sam wersja na Windowsie przy tym samym łączu. Druga sprawa jest taka, że przy dzisiejszych szybkich łączach ta różnica jeśli jest może być niezauważalna gołym okiem, a wynikać raczej z irracjonalnego uprzedzenia do Windowsa. :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwana prędkość internetu zależy od przeglądarki i nie sądzę żeby FF na Linuxie wczytywał szybciej strony niż ta sam wersja na Windowsie przy tym samym łączu.

I od innych aplikacji używającyh łącza, czy to spyware'ów zainstalowanych fabrycznie czy przypadkiem. :) No i kwestia implementacji TCP/IP

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wiecie oco mi chodzi...

W miarę jak mi się zbierają śmieci w windzie to internet zaczyna mulić... Więc czy w Linuxie też jest taki efekt że na początku wszystko śmiga a potem net zwalnia i zamula?

Do tego jeszcze admin do mnie wydzwania że mam pełno robaków.... i sieć muli...

Oczywiście zawsze miałem standardowe zabezpieczenia ale teraz to już to olewam bo i tak co jakiś czas winde instaluje...

P.S.

Oczywiście jak na dzień dobry w linuxie by mi net szybciej chodził to by było elegancko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę jak mi się zbierają śmieci w windzie to internet zaczyna mulić
Ja mam winde XP od 3lat bez reinstalu i nic mi nie muli przynajmniej jak chodzi o internet. Co wiecej ani razu nie mialem ekranu smierci systemu. Tak jak już napisałem jest to kwestia uprzedzenie do windowsa.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomahawk, to naucz się korzystać 'normalnie' z komputera, śmieci się same nie zbierają, pewnie instalujesz wszystko co leci... skąd Ci się te robaki biorą, skoro masz anty-vira? itd...

korzystaj normalnie, nie chadzaj po podejrzanych stronach, nie ściągaj 'fajnych programików', usuwaj od czasu do czasu historię przeglądanych stron i pliki tymczasowe! (w FF nieźle muli jak się przypadkowo na zakładkę najedzie), nie instaluj za dużo bajerów do przeglądarki, itd..

oczywiście z czasem coraz mniej miejsca się robi na dysku z racji 'życia na nim' windowsa, ale na szybkość przeglądania stron, downloadu to nie powinno wpływać...

ps. ja od kilku lat backupy i reinstalacje robię przy zmianach komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności