Skocz do zawartości

Jaki internet


Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kończy mi się niedługo umowa o świadczenie usług internetowych u obecnego operatora..

Tj. internet radiowy...

Trochę mi muli strony... Niby jest 384kbps i pingi ~40-80ms do wp.pl

Ale to za wolno jak dla mnie... w porównaniu np. z netem w kafejce

Potrzebuję czegoś szybszego tzn. głównie zależy mi na tym żeby pingi były jak najniższe i żeby strony śmigały jak najszybciej...

Polecicie coś?

Dodam że niema u mnie chello a mieszkam w okolicach Łodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciezko bedziesz mial. Te radiowki to sa masakra. Kiedys kumpeli szukalem czegos w okolicach Lodzi, ale tylko radiowki lapaly i kazda gorsza od drugiej (sprawdzalismy). W koncu skonczylo sie ze kupila neta w Plusie. Tylko tam troche krucho bo jest lipa z tym transferem. Najlepiej jakbys mogl jakis net 'kablowy' zalozyc - kablowka lub TP.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale was trzeba ciągnąć za jęzory...

Normalnie istne nabijanie postów. ;)

markes pokusiłbyś się aby napisać jakie pingi, stabilność itp... Bo że takie coś jak Net24 jest to ja wiem...

@kob22

A to już niema czegoś normalnego żeby sięgać po takie afro jak era?

EDIT

No ja rozumiem że będę się musiał raczej wyposażyć w jakieś okablowanie bo ci co mają te sieci to zlewają klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz kable? TPSA, co jeszcze? jak nic to sprawa prosta, bierzesz TPSA, albo cokolwiek, co po ich liniach pójdzie... sprawdź wcześniej czy TPSA obsłuży technicznie daną prędkość na Twojej linii, czasami ponad 1-2MB mogą być problemy i tych 6MB z umowy nigdy nie osiągniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Net24 nie ma praktycznie przerw, co niestety zdarza się w neo.

Zdaje ci sie oba sa na tych samych kablach tych samych centralach i przez tych samych ludzi montowane i obslugiwane wiec jak na DLSAM cos pada to wszystkim.

Co do BSA czyli tepsa + posrednicy najtaniej ma ERA zaczynaja to dopiero testowo instalowac wiec nie ma reklam ale mozna sobie zamowic juz na BOA ja patrzylem na ceny przy umowie na rok to era ma 6Mb 108zl brutto nigdzie taniej nie znajdziesz. Abo w tepsie musisz placic socjalny 28zl chyba? cos slyszalem jeszcze z kombinacjami z zawieszaniem abo ale nie wiem dokladniej.

Co do pingow na ADSL przy predkosciach 1-2Mb sa szanse ze zestawia to w trybie "Fast-path" i pingi beda po 10-20ms do wp/onet przy wiekszych predkosciach pingi 35-50ms (ja mam 46ms).

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingi zależą od prędkości łącza tj. od downloadu?

Dotyczy to ADSLa w zaleznosci od jakosci lacza i predkosci monter ustawia tryb pracy urzadzen na fast-patch (mniejsze pingi mniejsza stabilnosc polaczenia) lub interleaved (wieksze pingi ale stabilniejsze polaczenie) zazwyczaj do 2Mb ( ja nawet na DSL4000 mialem) jest szansa dostac fast-path i wtedy pingi sa male (na DSLu mialem do wp 9-11ms) po zmianie na netie 6Mb wlaczyli mi interleaved i mam 45ms :/ szukalem o tym na necie oraz dzwonilem do neti i nie ma szans na zmiane tego.

Coś tam jeszcze sie Orange reklamuje.

Tak maja daja sporo minut gratis jak sie ma u nich telefon i dokupi ten necik w innym wypadku era zabija cena w ofertach na kablach tepsy (6Mb cyrograf 12mc 109zl)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie linka do oficjalnej strony Ery z tym ich netem na kabel? Bo jak szukam to nigdzie nie ma o tym żadnego info na oficjalnej stronie, a wg. nieoficjalnych usługa już powinna być powszechnie dostępna.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to ADSLa w zaleznosci od jakosci lacza i predkosci monter ustawia tryb pracy urzadzen na fast-patch (mniejsze pingi mniejsza stabilnosc polaczenia) lub interleaved (wieksze pingi ale stabilniejsze polaczenie) zazwyczaj do 2Mb ( ja nawet na DSL4000 mialem) jest szansa dostac fast-path i wtedy pingi sa male (na DSLu mialem do wp 9-11ms) po zmianie na netie 6Mb wlaczyli mi interleaved i mam 45ms :/ szukalem o tym na necie oraz dzwonilem do neti i nie ma szans na zmiane tego.

Nie do końca:

parametry_po.png

PING onet.pl (213.180.130.200): 56 data bytes
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=0 ttl=58 time=15.562 ms
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=1 ttl=58 time=19.202 ms
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=2 ttl=58 time=15.693 ms
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=3 ttl=58 time=15.416 ms
64 bytes from 213.180.130.200: icmp_seq=4 ttl=58 time=15.738 ms

PING wp.pl (212.77.100.101): 56 data bytes
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_seq=0 ttl=122 time=26.323 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_seq=1 ttl=122 time=25.690 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_seq=2 ttl=122 time=30.281 ms
64 bytes from 212.77.100.101: icmp_seq=3 ttl=122 time=25.690 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności