Skocz do zawartości

[Startup] Web-Tools.pl - Twoje Zaplecze, Monitoring Pozycji


mkr

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Bartosz Machnik napisał:

Jeśli autor to czyta

Z pewnością nie czyta i ma to głęboko w ... i mu nie zależy  - już by dawno odpowiedział i sprzedał skrypt jak jeszcze baza klientów była spora. Od stycznia tego roku firma zawiesiła działalność - wiec jak się to mówi kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dnia 18.06.2019 o 22:04, bkartol napisał:

No przecież widać :) poczytaj ostatnie kilka stron wątku...

 

Mój błąd, rzuciłem okiem oczywiście tylko na ostatnią stronę.

Wielka szkoda. Marek bardzo rzetelnie podchodził do klientów, obsługa z jego strony była na najwyższym poziomie. Tym bardziej ciężko uwierzyć w to, że nie napisał nam tu jakiegoś oficjalnego oświadczenia. Nie czuję się oszukany, bo skrypt służył mi wiele lat, ale chętnie zapłaciłbym jakiś dodatkowy abonament za samo aktualizowanie schematów wyników z Google'a, kiedy te się zmienią. Można było dodać jakąś opcję edycji takich schematów w panelu admina, jako np. dodatkowo płatny moduł lub odpłatnie sprzedać zdekodowany plik odpowiedzialny za parsowanie wyników. Dzięki temu skrypt służyłby nam jeszcze przez długi czas. Coroczna płatność za support też byłaby dobrym rozwiązaniem. Nawet takie 99 zł netto rocznie dałoby już przyzwoity dochód, bo zakładam, że skrypt z pewnością miał więcej niż 100 aktywnych instalacji.

 

Ciężko będzie znaleźć dobrą alternatywę, a już na pewno nie w tej cenie.

 

Nie wiem czy skrypt został komuś odsprzedany, ale jeśli ktoś coś wie to chętnie podepnę się do firmy, która będzie dalej go rozwijała/aktualizowała w miarę zmian w wynikach Google.

Gdybym wiedział, że skrypt upada to sam odkupiłbym prawa do dalszej odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Padło coś kilka dni temu. Może Google zmieniło schemat wyświetlania.

Co dziwne, bo mój drugi skrypt do sprawdzania pozycji działa bez zarzutu.

 

Szkoda. Mam tam dane z kilku lat.

 

Może ktoś z Was programistów orientuje się czy kod schematu wyników z Google jest na 100% kodowany? Wiem, że to pytanie życzeniowe, ale na prawdę szkoda mi tych wieloletnich danych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, OSM napisał:

czy kod schematu wyników z Google jest na 100% kodowany?

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Wyjaśnisz? :)

Potrzebujesz dedykowanej aplikacji internetowej? Napisz :) (PHP, MariaDB/MySQL, MongoDB, JavaScript)

Mój prywatny monitor backlinków

Najlepsze serwery Minecraft. A to kolejna lista zawierająca serwery Minecraft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o schemat wyników Google, gdzie skrypt np. korzystając z preg_match_all szuka naszej strony. Zależnie od tego jak funkcja jest zbudowana (ale to wiesz jako programista), nawet dodanie przez Google w kodzie HTML wyników dodatkowego <br> może spowodować, że funkcja nie nic nie znajdzie.

 

Rzuciłem okiem na FTP. Ciężko stwierdzić, w którym pliku może być kod odpowiedzialny za sczytywanie wyników. Nie mniej wszystkie, które otworzyłem były zakodowane. Więc to co piszę, jak już wspomniałem, to takie myślenie życzeniowe. Szkoda, że Marek na pożegnanie nie dał nam możliwości ingerencji w kod odpowiedzialny za wyniki Google.

 

Na szczęście DonLinkAge działa bez zarzutu. Lepsze to niż nic, choć i tak szkoda archiwalnych danych i notatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OSM napisał:

Chodzi o schemat wyników Google, gdzie skrypt np. korzystając z preg_match_all szuka naszej strony. Zależnie od tego jak funkcja jest zbudowana (ale to wiesz jako programista), nawet dodanie przez Google w kodzie HTML wyników dodatkowego <br> może spowodować, że funkcja nie nic nie znajdzie.

OK teraz rozumiem. Nie rozumialem tylko tego fragmentu:

 

11 godzin temu, OSM napisał:

jest na 100% kodowany?

Teraz rozumiem, ze pewnie zostal uzyty ioncube.

Niestety nie wiem czy struktura strony zostala zmieniona.

Potrzebujesz dedykowanej aplikacji internetowej? Napisz :) (PHP, MariaDB/MySQL, MongoDB, JavaScript)

Mój prywatny monitor backlinków

Najlepsze serwery Minecraft. A to kolejna lista zawierająca serwery Minecraft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, eclipse napisał:

od 17 lipca nie sczytuje u mnie pozycji, rozumiem, że nic tu już z tego nie będzie?

Niestety autor chyba się zmył. Nawet jego strona web-tools.pl nie działa od paru miesięcy:(

Projektowanie stron www sitte.pl Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz Machnik napisał:

autor chyba się zmył

Nie chyba tylko na pewno. Firma przestała działać, skrypty i klientów porzucono i olano. Widocznie auror jak to się mówi spalił mosty i wyemigrował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności